Wpis z mikrobloga

Stan profesjonalizmu ASO na dzień dzisiejszy.
Przegląd zwykły, coroczny.
Pacjent Peugot 508.
Pytam się Pana pracownika serwisu co ile wymieniać olej w skrzyni biegów (automat 8 biegów Aisin):
- Producent nie zaleca wymiany oleju, ale my zalecamy to robić razem z rozrządem czyli przy 180 tys km.

Tymczasem wg producenta interwał wymiany oleju to 60tys km.
Na całe szczęście 1 roboczogodzina to terez zaledwie 350 zł.

#motoryzacja #samochody
  • 11
  • Odpowiedz
@Marczeslaw: jak jakiś mechanik ogarnia temat, to idzie na swoje/do dobrego serwisu a nie siedzi w ASO. Tam są praktycznie tylko wymieniacze podążający ślepo za manualami.
  • Odpowiedz
@Marczeslaw: nie mechanik tylko wymieniacz. A długie interwały są by ładnie wyglądało na papierze: "niskie" koszty utrzymania, ekologia (mniejsze uzýcie olejów). Wymieniaj oleje w ASB co 60kkm a w silniku co 15kkm.
  • Odpowiedz
Profesjonalizm mechaników w ASO to ułuda, takie same Mietki jak w innych warsztatach, tylko pieczątka oficjalna.


@sphinxxx: i cena ostro zawyżona.
  • Odpowiedz
@Marczeslaw Trzy dekady jeżdżę automatami, więc tarcze zcierają się w zależności od stylu jazdy kierowcy. A fabryka patrzy jak długo sam olej utrzyma swoje właściwości. Więc najlepiej olej kontrolować przy każdym serwisie, oczywiście jeśli się da, bo w dzisiejszych czasach dużo skrzyń nie ma bagnetów.
  • Odpowiedz
Producent nie zaleca wymiany oleju


@Marczeslaw: ale mowa o producencie auta czy skrzyni?
bo w np. BMW jest identyczna sytuacja, BMW nie zaleca wymiany, ZF zaleca wymianę
pracownik pewnie mówił o producenci auta

no i jest druga strona medalu, pamietam jakiegoś typu który spamował fejsbuki Audi, że go chcieli naciągną na koszty w ASO bo po roku od zakupu mu chcieli wymienić olej a jest napisane, że olej jest longlife i
  • Odpowiedz
  • 0
@SpalaczBenzyny Peugeot zaleca przy 180, a aisin 60.
Wiesz, większe zaufanie miałabym do złodzieja który mi obieca że już nic nie ukradnie albo do księdza który powie że już nikogo nie będzie molestował niż do fachowców a ASO.
Na pierwszym(!) przeglądzie przy 13tys km(!x2) mówili że mam klocki do wymiany i bez mojej odpowiedzi już mnie gość na termin zapisywał xD teraz przy 50tys km dalej jeżdżę na tych samych klockach i
  • Odpowiedz
@Marczeslaw: ja to miałem odwrotnie, tj. trzeba im o wszystko przypominać,
np. ten olej w skrzynie biegów po 60 tys. km jak im nie powiesz, że do wymiany to sami nie zasugerują, to samo z filtrami, świecami,
a coś takiego jak np. wymiana płynu hamulcowego to zapomnij pan,
trzeba lepiej od nich znać wszystkie interwały i pilnować, choć nie jest trudne bo w książce napisane ;]
tak to tylko wymienią olej
  • Odpowiedz
@Marczeslaw: ASO nie skłamało, bo trzyma się tego co podaje producent auta, a nie skrzyni (ba, ASO wręcz nie może trzymać się innych interwałów niż tych podawanych przez producenta auta). Inna sprawa, że ASO to gówno, gdzie zapłacisz dużo, ale za to będzie ujowo zrobione i tu pełna zgoda. Generalnie do ASO jeździ się tylko w 3 przypadkach 1) fura na gwarancji i warunki gwarancji wymagające ASO 2) mamy stanowczo zbyt
  • Odpowiedz