Wpis z mikrobloga

Też macie wrażenie że kacapy nawet w swojej retorycie spermią do Polski? W ich propagandzie też jestesmy niemal supermocarstwem. Nie bardzo rozumiem czemu mamy taką pozycję. W tamtym roku dowiedziałem się że jesteśmy też super popularni w Korei Południowej i tam bardzo często w mediach się dyskutuje o tym co u nas się dzieje. wtf?

#ukraina #rosja
  • 42
  • Odpowiedz
@pomidorowymichal1: bo z ich perspektywy jesteśmy imperium i źródłem ich porażek. Rakieta zabija obywateli w Przewodowie? JEB Zachodnie czołgi na Ukrainie. Rakieta spada po Bydgoszczą? JEB F-16 dla Ukrainy. I #!$%@?, że to nawet nie jest powiązane ze sobą, ale z perspektywy orków to oni jebla dostają, gdy łączą kropki po ichniemu xD

Do tego duża ilość czołgów, która wzięła udział w kontrofensywie pod Chersoniem była z Polski. Polskie pioruny stracąją
  • Odpowiedz
@pomidorowymichal1: Polska ma bardzo rozwinięty przemysł lekki,a nie ciężki. Dlaczego eksport mebli ma być zły?

Liczy się zysk i technologie, nie fajnie wyglądające propagandowe gesty. Rosja miała biatlony czołgowe i super parady i co? I gówno, okazałą się dziadowska.
  • Odpowiedz
@pomidorowymichal1: Budują u obywateli poczucie zagrożenia, a Polska jest najludniejszym krajem NATO bezpośrednio graniczącym z Rosją. Dzięki temu u ruskich nadal może być korupcja, bieda itd, bez większych sprzeciwów ludności bo w sytuacji pozorowanego zagrożenia zwykłemu obywatelowi wystarczy oglądanie działań wojska i pozorne poczucie bezpieczeństwa
  • Odpowiedz
@Vayloren: bardzo ciekawa perspektywa

@Little_Makak pozwolę sobie być sceptyczny jeśli chodzi o inwestycje na Ukrainie które moga pozwolić nam ruszyć do przodu. Największe przedsiębiorstwa realizujące projekty budowlane to wciąż zachodni kapitał; SKANSKA, PORR. Jasne, na pewno Budimex, Polimex czy Erbud chwycą trochę inwestycji ale to międzynarodowe holdingi z europy zachodniej i US będą miały największe inwestycje na których obłowią się pod korek. Na pewno w transporcie kołowym będziemy królować i krążyć
  • Odpowiedz
bo z ich perspektywy jesteśmy imperium i źródłem ich porażek.


@Vayloren: Tak serio, to jak gadałem z kacapami, to wg nich my jesteśmy w UE i NATO na specjalnych warunkach i mamy być wyjątkowo dotowania. Żadne tłumaczenia że to nasza pracowitość, 30 lat wyrzeczeń, a sama unia nie jest dobrą ciotką, która daje prezenty tylko każde otrzymane euro wraca do mocodawców, a poza tym to substytut opłaty celnej za pełne otwarcie
  • Odpowiedz
@pomidorowymichal1: bierz pod uwagę, że Polska to jednak jest jest kraj wysokorozwinięty i w sumie duża gospodarka, więc trochę można było od nas wysłać sprzętu, który dosrał Rosji. xD I pewnie to ich boli, szczególnie, że do niedawna myśli, że będą u nas mogli mącić.
  • Odpowiedz
W ich propagandzie też jestesmy niemal supermocarstwem.


@pomidorowymichal1: Rosja nie ma jednolitej państwowej propagandy.

W ruskiej jedynce dostaniesz info, że Polska to państwo upadłe, które żyje na niemieckim kredycie, jak kiedyś się sądziło o Grecji. W ruskiej zwieździe dostaniesz info, że Polska szykuje się do inwazji na Ukrainę. W RT dostaniesz info, że za polskie zbrojenia płacą Amerykanie i Niemcy, żeby zaatakować Rosję.

Sporo ekspertyz powstaje tam poza ruskim obiegiem propagandowym,
  • Odpowiedz
W tamtym roku dowiedziałem się że jesteśmy też super popularni w Korei Południowej i tam bardzo często w mediach się dyskutuje o tym co u nas się dzieje


@pomidorowymichal1: A to nie było związane stricte z naszymi zamówieniami u ichniejszej zbrojeniówki? Coś kojarzę, że to dla nich największe zagraniczne zamówienia w historii.
  • Odpowiedz