Wpis z mikrobloga

  • 0
@tomek_27: wiedziałem, że dostanę #!$%@?! po prostu chcę dostawać mniejszy i się rozwinąć jak najbardziej na pomaturalnych wakacjach:) dawaj tipa tomek a nie prztyczki
  • Odpowiedz
  • 0
@twoj_starrry: z siłki mam jakiś taki odruch, żeby robić wszystko siłowo, a nie eksplozywnie co zauważyłem, że nie jest zbyt korzystne. jakieś konkretne ćwiczenia polecisz? rozciągnięty "w miarę" jestem, kondycyjnie też sobie radze, ale na wadze 62kg XD
  • Odpowiedz
@jakuzii
jak jesteś świeży na siłce to bym zaczął od jakiegos gotowego planu FBW zeby sie rozruszać i cale ciało pobudzić.

z takich cwiczen na przyszłość jak już trochę poćwiczysz to:
podciąganie na ręczniku/kimonie/fat gripie
przysiady zerchera

bardzo fajnie się przekladaja na bjj.
Potrenuj też delikatnie kark - silna szyja to mniej kontuzjogenna szyja ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@jakuzii: wszystko przyjdzie z czasem, generalnie wyniki z silki sie bardzo srednio przekładają na BJJ. Zobacz sobie jak trenują zawodowcy z UFC, dużo powtórzeń niski ciężar duża eksplozywnosc przy ruchach. A siły nabierzesz od szarpania sie na macie
  • Odpowiedz
generalnie wyniki z silki sie bardzo srednio przekładają na BJJ

Po części się zgodzę, ale nie do końca. Sila - szczególnie w chwytanych sportach jest bardzo ważna - i taka funkcjonalna wyrobiona przy grapplingu i ta zbudowana na silowni ktora częściowo daje fundament pod tą na macie rozbudowując też bardziej mięśnie, bo możesz progresować z ciężarem - od samego kulania się muły aż tak nie urosną.

Bardziej niż na zawodników UFC bym
  • Odpowiedz
@twoj_starrry: no fajnie fajnie, jonny bones bierze 250kg w martwym a nogi ma dalej jak bocian xD zle sie zrozumielismy, kulturystyka i jakies cwiczenia izolowane sa gowno warte w takim sporcie, jak chcesz poprawic sile to robisz wielostawy a najlepiej te olimpijskie - snatche, jerki itp. jest gosciu na youtubie ktory prowadzi o tym caly kanał - były (tfu) trójboista ktory ma chyba jakis niebieski pasek, tutaj bardziej podstawowe ruchy ktore
k.....k - @twoj_starrry: no fajnie fajnie, jonny bones bierze 250kg w martwym a nogi ...
  • Odpowiedz
@kekshook nie no of korz, że wielostawy, dlatego poradziłem FBW. Siła wypracowana na sztandze j hantlach oczywiście nie zrekompensuje braków technicznych, ale zdecydowanie może pomóc jak kolega nauczy sie coś robić technicznie, lepiej być silnym niż słabym. Poza tym stawy i kości tez staja sie dzięki siłce silniejsze i wytrzymalsze.
  • Odpowiedz
@jakuzii: Najlepszym sposobem na poprawę swojego BJJ jest... więcej BJJ :) szczególnie przez pierwsze pare lat, od purpury można już sobie kminić, ogarniać dziwne techniki czy pozycje, dodawać siłkę itd.
A jeżeli już bardzo czegoś szukasz zeby w wolnym czasie w domu ogarniać (pomimo, że robisz 5 treningów w tygodniu) to obczaj sobie jakies filmiki ale z koncepcjami, a nie konkretnymi technikami: na YT polecam Jordan Teaches JiuJitsu, ja osobiście bardzo
  • Odpowiedz
@jakuzii: bo zwyczajnie na poczatku najwazniejsza jest technika, sila fizyczna jest duzo mniej wazna jezeli nie wiesz jak jej uzyc. Czyli jezeli mozesz poswiecic w tygodniu 10h i 5 z nich poswiecisz na silownie, to tracisz 5h BJJ - czyli rozwijasz sie wolniej. BJJ to nauka nauka i jeszcze raz nauka, a sila i kondycja przychodza wlasnie w walce i na rozgrzewkach. Wystarczy czesto chodzic.
Co nie znaczy ze siła nie
  • Odpowiedz