Wpis z mikrobloga

cześć,
czy ktoś z Was programował może piloty w kluczyku do #seat #ibiza 3? Mnie już szlag trafia z tym… Próbowałem wszystkich chyba manualnych sposobów jakie znalazłem w necie i w końcu użyłem #vcds lite, ale to też pokazuje mi inaczej niż we wszystkich opisach znalezionych w necie.

Mój moduł to 6Q0 959 433 E i mam dwa kluczyki: jeden niby oryginalny, ale nie działa pilot i drugi który dokupiłem (pomińmy go, bo możliwe, że na złą częstotliwość jest).

Więc wszystkie opisy mówią aby wejść do modułu 46 lub 35 (u mnie w ogóle nie da się połączyć z modułem 35), następnie adaptacja (10), kanał 00, Read, Save, kanał 01, Read, wpisać ilość kluczy, Test, Save a następnie nacisnąć na przynajmniej 1 sekundę przycisk na pilocie. Tak też robię i po naciśnięciu przycisku na pilocie słychać "pyknięcie" przekaźnika. Mimo to otwieranie i zamykanie nie działa…

Podobno wchodząc w bloki pomiarowe (08) i grupę 003 lub 007 w polu nr.2 powinno pokazywać się 0001 (dla jednego klucza) lub 0011 (dla dwóch). Jednak u mnie w tych grupach niczego takiego nie ma. Dopiero w grupie 014 mam coś podobnego…

Dodatkowo widziałem, ze ktoś coś tam mieszał w tym aucie, bo przy gnieździe OBD mam poskręcane kable pomarańczowo-czarne…
Zdjęcia w komentarzach.

POMUSZCIE bo mnie krew zaleje…

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #vag #volkswagen
ufik78 - cześć,
czy ktoś z Was programował może piloty w kluczyku do #seat #ibiza 3? ...

źródło: IMG_6056

Pobierz
  • 35
@ufik78: jaka to jest historia tego pilota? Działał wcześniej ten pilot? Czy od początku nie działał? Centralny z kluczyka działa?

W grupie 014 ( w 08 bloki mierzone) w drugim oknie 0 zmieni się na jeden w zależności jaki przycisk na zakodowanym pilocie wciśniesz.
Pierwsze 0 zmieni się na 1 jeśli klikniesz na pilocie otwórz, drugie zamknij, trzecie bagażnik, czwarte to funkcja panice . Były piloty 4 przyciskowe.

W drugiej grupie
  • 1
@dragon7: mam pin… ale pin do immo jest potrzebny a jak kluczyk zakodowałem i odpalam nim auto… teraz chcę, żeby centralny zamek z pilota działał

@trzaichlac69 no właśnie nie wiem jaka jest historia… Auto kupione niedawno z jednym kluczykiem i niedziałający otwieraniem i zamykaniem z pilota. Sam centralny działa, bo jak zamknę kluczykiem to i bagażnik i drugie drzwi się zamykają, ale z pilota ni chu chu…
Tą grupę 014 sprawdzę
  • 0
@cr6d: jedyne co z tego nie zrobiłem to:
"Zostajemy w programie i sczytujemy funkcje 07 – codowanie u mnie było
00065 – czyli centralny 2 drzwi + klapa i elektryczne podnoszenie szyb
Nowy moduł komfortu trzeba będzie tak samo zaprogramować
Uwaga: jeżeli ktoś posiada 5 drzwiowe Polo musi zakodować w nowym
komforcie modułu 00257."
bo samo przyuczenie wg tego opisu to procedurą a nie softem, której również próbowałem…
  • 0
@cr6d: no właśnie nie działa mi tylko przyuczenie pilota do centralnego… zaczynam podejrzewać czy nie jest jakiś problem miedzy modułem a centralnym zamkiem…
@ufik78 chyba jedynie pozostaje jakiegos magika od elektroniki zwerbować bo jakby mialo działać to by zadzialalo i cos gdzieś jest nie tak i często takie osoby mają ogromną wiedzę odnosnie tych blokow pomiarowych i od razu będzie wiedzial co gdzie i jak