Wpis z mikrobloga

a jaka karta aktualnie jest dobrze wyceniona ( ͡° ʖ̯ ͡°)
o rtx 4060Ti nvidia sama mówiła, że nie oczekują od tej karty, ze pozwoli grać w FHD na maks detalach bo to średnia pólka. A teraz 1440p to standard bardziej niż FHD. regres

za 1600 jest Ti, to wyższy segment.
też w xkom, klik

też można by się zastanawiać czy nie lepiej amd, ale tutaj jak na
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: Nie wspomniałem chyba że właśnie gry będą odpalane tylko na FHD. Jestem po obejrzeniu masy testów różnych kart i wskazuje się na to, że 8 VRamu to trochę przymaławo na te czasy. Mimo to, uważasz że ta Ti z 8GB będzie wydajniejsza niż zwykła 3060 z 12GB?
  • Odpowiedz
bo to jest za mało powoli, z 6 gier jest które mają problem na 8, tu wystarczy na ogół tekstury zmniejszyć.
to jest wydajniejsza karta ogólnie, w grach gdzie to nie problem. co lepiej, pewnie kartę która ma więcej pamięci i jest wydajniejsza. U nvidii takiej karty oczywiście nie ma poniżej 2800zł (możesz odliczyć z 200zł jak uda Ci się odsprzedać diablo4 które daja do 4070).
u amd jest 6700xt potencjalnie, tylko
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: Wiesz co, chyba zdeycduję się na 6700XT, bardzo mi pomogłeś - dziękuję. Parę dobrych lat chyba ta karta pociągnie, co? Niespełna rok temu miała dopiero premierę, więc nie jest to stara technologia chyba?
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: https://www.x-kom.pl/lista/qjefyplxg tak się prezentuje zakończony zestaw - obliczyłem przez kalkulator to maksymalny pobór prądu wyniesie 480, więc 650W powinien wystarczyć. Mam wątpliwości co do chipsetu płyty głównej, jest ona dosyć budżetowa ale wybrałem chipset który został polecony przez producenta procesora do tego modelu. Będzie to śmigać, czy jeszcze jakieś uwagi? :)
  • Odpowiedz
w jakim sensie masz wątpliwości do chipsetu? to jest chipset najnowszej generacji na której ten procesor zadziała, na wyższych to już chodzą ryzeny 7xxx jak np 7600x.

możesz musieć bios zaktualizować sam bo czasem możesz dostać zalegający model z magazynu któż cholera wie kiedy wyprodukowany, bo te procki na starym biosie mogą nie działać (na każdym chipsecie), one wyszły później niż płyty główne.

masz na xkomie lepszą płytę za nieco więcej klik
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: Już tłumaczę co i jak - komputer jest składany dla mojego przyjaciela, który obecnie jest za granicą i na dniach będzie ten komputer zamawiał. On sam sobie go nie złoży, więc w grę tylko wchodzi montaż, który zostanie dodany jak koszyk będzie zatwierdzony. Ja sobie złozyłbym go sam, jak robiłem to z dwoma poprzednimi - jakąś wiedzę tam mam, po prostu nie siedzę w aktualnych nowinkach technologicznych, a jedynie wracam
  • Odpowiedz
montaż w xkom 200zł kosztuje. tu mogę zapytać jak chcesz gotowca gośćca co ma sklep i zestawy składa i wysyła. może być i na firmę z fakturą vat. Może by miał coś w tej cenie lepszego albo podobnego jakby znajomy chciał.

też można rozważać ryzena 5600 zamiast 5800, w grach to mała różnica tylko nie bardzo wiem w co by tą różnicę doinwestowac. do rx 6800x za daleko, potencjalnie zasilacz bo jest
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: Nawet wiecej, gdyż przyjaciel chce sobie wziąć ten pakiet premium, aby właśnie zrobili mu aktualizacje biosu, profil XMP itp, co do propozycji na prawdę dziękuję ale można powiedzieć że to taki fanboy xkomu :/ Choć moje zdanie jest lekko odmienne, gdyż osobiście, jeśli nie umiałbym złożyć sam - wolałbym aby zrobiła to właśnie osoba z jakieogś serwisu lokalnego, lub właśnie mniejszej firmy - która w pełni się pod tym podpisze,
  • Odpowiedz