Wpis z mikrobloga

Mam nie ironiczne pytanie do obecnych wyborców #konfederacja - mamy różne poglądy, nie zgadzamy się na wiele tematów - spoko. Sam kiedyś konfederatą / korwinistą byłem. Czy wy serio szydzicie z protestu 4 czerwca? Nawet nie próbuje tutaj zrobić jakieś wojny, czy wyśmiać kogokolwiek, lecz jestem kompletnie zaskoczony czytając niektóre posty typu PiS = PO w obecnej sytuacji. Jak jesteś wyborcą konfederacji i serio szydzisz z protestu i jego uczestników to napisz proszę jaki jest twój powód i jak widzisz tę całą sytuację, ponieważ próbuje zrozumieć w jaki sposób odbierasz to wszystko.

#polityka #4konserwy #neuropa #protest
  • 58
Czy wy serio szydzicie z protestu 4 czerwca?


@matejss: nie. Ludzie nie maja problemu z samego protestu. Gdyby byl bezpartyjny to jak najbardziej sam bym przejechal te 300km.

Ale NIE JEST. Ludzie nie szydza z "marszu 4 czerwca" tylko z faktow ze:

- wiec wyborczy tuska majacy na celu agitacje za PO jest nazywany "bezpartyjnym".
- ludzie ktorzy optowali za covidowymi bezprawnymi przepisami i rozpieprzaniem gospodarki krzycza o upadku demokracji i
@Bloodhorn: Okej. Powiedzmy, że ten marsz jest 100% partyjny - czemu robi to dla ciebie różnice? Bedąc tam nie podpisujesz umowy, że będziesz głosował za PO. Ten protest jest przeciwko autorytaryzmowi PiSu. Dlaczego według ciebie protest w dobrym celu wpada do śmietnika ponieważ jest organizowany przez polityków, których nie lubisz?
Tak samo z innymi twoimi punktami: Czy decyzje / głosowania partii której nie lubisz dyktują, że proces w słuszej sprawie jest
@Bloodhorn: Rozumiem te powody ale to bez sensu. Konfederacja jakby nie patrzeć zabiera część wyborców pisowi, więc stanowią "zagrożenie" oraz niektórzy członkowie konfy (np Braun, Korwin) mają powiązania rosyjskie. I PiS może sobie od tak z dupy rozwalić konfe i elo.
Zawsze mnie dziwi to zapieranie się konfy w takich sprawach mimo tych powodów co wypisałes.
Bo PiS was dosłownie blokował podczas wyborów w TVP, mimo dobrych sondaży to konfa chyba
@OskarDw: Ogromna hiperbola :D Już oleje porównywanie Marszu PO przeciwko PiS do marszu Stalina przeciwko Hitlerowi, lecz jakbyśmy żyli w świecie, gdzie Hitler rządzi Polską i doprowadza do autorytatyzmu, a Stalin ma tylko partie w sejmie z którą kompletnie się nie zgadzam (a się nie zgadzam ze stalinizmem kompletnie) to też bym poszedł. Stalin nie ma władzy takiej jak Hitler a Hitler niszczy obecnie demokracje w kraju.
@matejss: Krótka piłka, ja po prostu czuję się tam niechciany, wielokrotnie słyszałem w takich środowiskach słowa "#!$%@?ć pis i konfederację" i wmawianie mi, że konfa = pis, gdzie są chyba najbardziej różnymi partiami w sejmie, a zgadzają się wyłącznie w sprawie aborcji. Nawet w tym wpisie masz takie głosy.
Poza tym nie chcę legitymizować swoją obecnością Tuska, którego uważam za niewiele lepszego od Kaczyńskiego. Sama unicjatywa wychodzi od PO, ustawa potocznie
Wyzywanie i gnojenie konfederacji w tej sprawie właśnie wzieło się z tego, że jak ludzie zaczeli gadać o proteście i mówić o swoim niezadowoleniu to wyborcy konfederacji na wykopie i pisowskie trolle zaczeły pisać jak to protest jest zły a PiS = PO. A za tuska i PO to i tamto było.


@matejss: nope. Jechanie po konfie jest tu od lat. Teraz dostalo paliwo i pomimo tego ze konfederacja byla przeciw
@wiedzmy: Spoko, w pracy nie mam dużo obecnie roboty to mogę i z politycznym trollem porozmawiać :) Są inne osoby co będą czytały komentarze i zobaczą jego i moje argumenty, więc staram się odpowiadać na takie komentarze aby właśnie te osoby mogły sobie poczytać i samemu dojść do wniosku.
@Gieremek: byl bezpartyjny i ludzie o nim slyszeli. Sam sie wybieralem. Wtem rudy sie wcial i zaczal pieprzyc jaki ten marsz nie jest wazny dla NAS wiec niech sobie idzie z "nami" a ja sie sobie przejde na bezpartyjny.

@matejss koles to odswiezone polityczne konto daj sobie spokoj. Ja swoje wypowiedzi potrafie podeprzec linkami i dowodami a on potrafi je podeprzec "bo tak"-iem i jest zly ze go kilka razy zaoralem.
@OskarDw: W ciągu dalszym wracamy do punktu wyjścia o których wyżej pisałem. Wydaje mi się, że każdy na tym proteście jest akceptowany. Jak pójdziesz tam i powiesz "wiecie, ja głosuje na konfederacje ale to co odwala pis to już jest przesada" to ludzie będą ci przytakiwać jak to PiS rozwala Polskę. Nie widzę kompletnie sensu w porównywniu Tuska do Kaczyńskiego ponieważ koniec końców kończy się to znowu z porównywaniem PO do
Sam kiedyś konfederatą / korwinistą byłem.


@matejss: bo jesteś libkiem, po prostu. i dla wolnego rynku popierałeś Korwina. Konfederacja to nie tylko libki. to też Braun i Ruch Narodowy. i np. ja ze względu na RN popieram Konfę. bo jestem patriotą i konserwatystą.
dlaczego szydzę? bo to kolejny spęd kodziarstwa. nie zamierzam tego wspierać, bo to wspiera wtedy totalną opozycję, która ma jawnie lewackie poglądy. i jako patriota głosujący na Konfederację,
@matejss:

Wydaje mi się, że każdy na tym proteście jest akceptowany

I tutaj jest odpowiedź na twoje pytanie, ja się nie czuję akceptowany i tyle, może mam zaburzone patrzenie przez to jak neuropa zachowuje się na tym portalu i mówi mi, że jestem gorszy od pisowca, może to przez te wszystkie protesty, gdzie krzyczą "#!$%@?ć pis i konfederację", a może po prostu mam rację i jestem tam niechciany.

według ciebie Tusk
@mieszczanski_trubadur: Skoro jesteś patriotą to chyba tym bardziej powinnieneś iść na protest który jest przeciwko doprowadzeniu do autorytaryzmu? Jestem libkiem i dlatego konfa już mi nie jest po drodze, lecz pisząc "jako patriota głosujący na konfederacje wolę pis niż PO" udowadnia, że niekoniecznie tym patriotą jesteś skoro wolisz działać na szkodę kraju niż pomóc "lewactwu" aby do tego nie doszło.

@OskarDw To nie jest tak, że ludzie krzyczeli "#!$%@?ć pis i