Wpis z mikrobloga

Czy jest jakieś siodełko do powiedzmy 350zl, które ze sporym prawdopodobieństwem założyć, że będzie okey? 500zl na dupofitting nie uśmiecha mi się wydawać, a ledwo jestem w stanie 50km zrobić w bardzo porządnych spodekach rowerowych z pieluszką.

Chyba, że ktoś poleci w Warszawie miejsce gdzie można poprzymierzać kilka modeli
#rower #gravel #siodelko
  • 9
  • Odpowiedz
@qzder zacznij od zmierzenia rozstawu kosci. To możesz zrobić sam i już wstępnie będziesz wiedział na czym stoisz. Dalej poprawnie wypoziomuj i ustaw wysokość bo to też może Cię w dupę kłuć
  • Odpowiedz
@qzder: Wczoraj ktoś pytał i polecałem https://www.rowertour.com/p/220091/siodelko-san-marco-allroad-dynamic-wide-open-czarne. Ale podkreślam, tak jak poprzednio: KAŻDA DUPA JEST INNA ( ͡° ͜ʖ ͡°). 5 albo 10 osób poleci Ci swoje (za każdym razem inne) mega wygodne siodełko, które nic a nic nie uwiera, a Ty nie ujedziesz na nim 20 km. Ciężka sprawa.
Niektóre sklepy mają testówki Selle Italia do wypożyczenia, ale nie podpowiem nic konkretnego, to nie moje rejony.
  • Odpowiedz
@qzder: wiele sklepów rowerowych oferuje wypożyczenie siodelka na testy za kwotę XXX które jak Ci podejdzie możesz kupić i wtedy ta kwota która zapłaciłeś za wypożyczenie zostanie odliczona od ceny siodelka
  • Odpowiedz
@qzder: @ploki_juhy_rdeswa: Blisko, ja kupiłem 7.0, ale tak średnio mi podeszło. Przede wszystkim otwór jest dość mały i gniecie w krocze, no i ogólnie już koło 70 km całość zaczyna mi dokuczać. Przeprosiłem się z pieluchą i jest lepiej, ale imho jeśli siodło wymaga wkładki, to jest kiepsko dobrane. Moim zdecydowanym strzałem w dziesiątkę było DDK Free Body, na którym nawet dwie setki na oklep było bezproblemowe, ale ze względu
  • Odpowiedz
@DwaNiedzwiedzie: @qzder kurła, to wybaczcie panowie ale kojarzę kogoś kto na 6.1 jeździ bez pieluchy długie trasy i sobie chwali.

Do miejskiego ulepa kupiłem, w ramach nieodzwyczajania dupy od twardego siodła z gravela, medicusa 4.0 w miejsce klasycznego miejskiego siodełka też od medicusa i muszę przyznać że jest ono w #!$%@?ę twarde ale na krótkich dojazdach po mieście mega wygodne. Stąd też moja wiara że 6.1 ma rację bytu.
plokijuhyrdeswa - @DwaNiedzwiedzie: @qzder kurła, to wybaczcie  panowie ale kojarzę k...

źródło: IMG_20230601_204847416_HDR

Pobierz
  • Odpowiedz
medicusa 4.0


@ploki_juhy_rdeswa: kupiłem do trabanta jakiś czas temu i przy trasach 100 km jest top, pewnie przy 200 też byłoby git, świetne siodło jak za parę dyszek a głupi chciałem wydawać 3/4 stówy na coś innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz