Wpis z mikrobloga

Kupiłem ostatnio PS5 na promce tylko dla #fifa23. Grę posiadam również na PC, 2k / ultra / 200+ fps, ale żyłuje kompa bardziej niż cokolwiek innego. Jako że jestem w Fifie nowy, postanowiłem grać w tę produkcję głównie na konsoli. PS5 mam na biurku obok PC i 3 monitorów. Kabel HDMI wpięty do Alienware AW2721D. I tutaj zaczynają się schody.

Nie jestem wstanie wykrzesać 120Hz podczas gry.

Monitor ma 240Hz 1440p, DP 1.4 i 2x HDMI 2.0. Już kontruję argumenty o tym że potrzeba HDMI 2.1 albo że PS5 nie wspiera 1440p. Jak wcześniej wspomniałem do kompa wpięty kablem DP daje 240Hz, ale zrobiłem test kabla HDMI - i po wpięciu do PC wyciąga 144Hz.

Z kolei podczas testów 1440p konsola rozpoznaje rozdzielczość i wyświetla obłsugiwane tryby łącznie z 120Hz i podczas samego testu kiedy odpalam overlay interfejsu ze wskaźnikiem częstotliwości odświeżania - wyświetla 120Hz. Po uruchomieniu Fify - jest tylko 60Hz. Próbowałem zmieniać na 1080p - ale również bez rezultatów.

Właściwie zrezygnowałbym z pisania tego postu, bo pewnie i tak nie przeskoczę ograniczeń konsoli - dwukrotnie tańszej od karty graficznej, ale widziałem że ludzie to uruchamiają.

Performance mode mam załączone. Bawiłem się też innymi ustawieniami HDCP, VRR, HDR - w różnej konfiguracji, ale bez rezultatu.

I na sam koniec - zainstalowałem dla testu Fortnite, i o dziwo przy 1440p konsola leci bezproblemowo na 120Hz. Any thoughts?

#fut #ps5 #playstation5 #fifa23 #konsole
brax_dragonkill - Kupiłem ostatnio PS5 na promce tylko dla #fifa23. Grę posiadam równ...

źródło: PS5 problem

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz