Wpis z mikrobloga

Bylem dzisiaj w diverse. Pomierzylem i kupilem co chcialem natomiast jedna rzecz mi sie rzucila w oczy. Po dokonaniu zakupu baba mi powiedziala, ze mam 14 dni na zwrot towaru w razie jakby mi cos nie pasowalo a zwrot zostanie wykonany na karte podarunkowa. Dlaczego UOKiK od tylu lat z tym oszukanczym procederem nic nie robi? Dlaczego wiele firm glownie tych sprzedajacych odziez i to te najwieksze sieciowki wciskaja ludziom kase ze zwrotu na karte podarunkowa a nie oddaja zwykla gotowke? Przeciez to jest nielegalne.

Jakby sie z nimi wyklocic i postraszyc UOKiK to podejrzewam, ze po jakims kontakcie z kierownkiem pewnie by w koncu oddali pieniadze do reki ale jak komus sie nie chce wyklocac albo po prostu jest mniej zaradny to go przekreca z tym zwrotem na karte podarunkowa. W ogole to ktos z was kiedys cos zglaszal do tego UOKiK i moze powiedziec jak dziala ta organizacja? Pomaga cos czy dziala jak wszystko w tych osranym chlewie o nazwie Polska czyli jest ale tylko teorytycznie a Grazynom ktore tam pracuja nic sie nie chce zrobic?

A moze wy robiliscie wlasnie jakies zwroty w sieciowkach i tez wam probowali wcisnac karte podarunkowa? Moze macie jakies doswiadczenia? Nie rozumiem dlaczego jak kupuje telefon, telewizor czy lodowke to te wszystkie firmy normalnie oddaja kase a te dziady, oszusty co sprzedaja ubrania wciskaja te karty podarunkowe bo to juz nie pierwsza firma od ktorej slysze ten przekret.
#prawo #pieniadze #podatki #modameska #moda #streetwear #pytanie #afera #ciekawostki
kamil-tika - Bylem dzisiaj w diverse. Pomierzylem i kupilem co chcialem natomiast jed...

źródło: Screenshot 2023-06-05 17-31-04

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
ale jakos inne sklepy normalnie pieniadze potrafia zwrocic tylko te z ubraniami maja problemy


@kamil-tika: ale to tylko ich dobra wola, a jej brak nie jest niezgodny z przepisami ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
ale jakos inne sklepy normalnie pieniadze potrafia zwrocic tylko te z ubraniami maja problemy


@kamil-tika: ale jakoś inni odróżniają zakupy przez internet od tych stacjonarnie i nie #!$%@?ą takich głupot jak ty
  • Odpowiedz
@kamil-tika: Robią tak, bo w Polsce ze zwrotami często dochodziło do nadużyć przez co sklep tracił hajs. Karta podarunkowa brzmi spoko, bo nikt już nie pójdzie po sukienkę na imprezę żeby ją później oddać na drugi dzień skoro hajs i tak nie wróci fizycznie. A dla prawdziwych poszkodowanych jest to całkiem spoko opcja.
  • Odpowiedz
  • 2
Ale festiwal buractwa w komentarzach. Nie nadazam z usuwaniem holoty polackiej co lubi byc dymana na karte podarunkowa. Prosze o wiecej waszych wypocin. Ty stracisz kilka minut na wysranie swojego gowna a ja w 1 sekunde to usune.
  • Odpowiedz
  • 1
@SarahC: O widzisz i to jest bardzo trafna diagnoza tego problemu. Nie pomyslalem o tym choc sam wiele razy slyszalem wlasnie o takich pannach ktore sie smialy, ze biora sukienke na raz na wesele a pozniej i tak ja zwroca.
  • Odpowiedz
Bylem dzisiaj w diverse. Pomierzylem i kupilem co chcialem natomiast jedna rzecz mi sie rzucila w oczy. Po dokonaniu zakupu baba mi powiedziala, ze mam 14 dni na zwrot towaru w razie jakby mi cos nie pasowalo a zwrot zostanie wykonany na karte podarunkowa. Dlaczego UOKiK od tylu lat z tym oszukanczym procederem nic nie robi? Dlaczego wiele firm glownie tych sprzedajacych odziez i to te najwieksze sieciowki wciskaja ludziom kase ze
  • Odpowiedz