Wpis z mikrobloga

#bekazpisu #pis #polska

Premier powiedział, że rzad nie zrealizuje wyroku sądu ws kopalni. Żyjemy w kraju, w którym premier stawia się ponad sądem i jawnie zamierza działać wbrew prawu brew wyrokom sądu. -to przecież jawne pogwałcenie trójpodziału władza . Wladza polityczna rości sobie prawo do bycia sądem.

To oznacza dwie rzeczy.
Po pierwsze sądy powinny mieć instytucje siłowa do egzekwowania wyroków -bo nie wiemy czy organy państwa pod inna jurysdykcja będą wierne prawu czy politykom. (w USA jest to US Marshal )

Po drugie skoro premier nie respektuje tego wyroku równie dobrze może nie respektowac postanowienia Sądu Najwyższego stwierdzającego ważność wyborów parlamentarnych na jesieni.

Autorytaryzm już tu jest . #polityka
  • 62
  • Odpowiedz
via Android
  • 13
@Thorrand Bo jest niezawisły .

Dyskusja na takim poziomie nie ma sensu bo próbujesz wykazać ,że można ignorować wyroki sądu.
Niestety w demokratycznym państwie prawa nie można. Krytykować sobie można. Jak pisałem przy wyroku zawsze jedna ze stron jest niezadowolona. Ale wykonywac wyroki trzeba. To podstawa już od cywilizacji łacińskiej
  • Odpowiedz
Dyskusja na takim poziomie nie ma sensu bo próbujesz wykazać ,że można ignorować wyroki sądu.

Niestety w demokratycznym państwie prawa nie można. Krytykować sobie można. Jak pisałem przy wyroku zawsze jedna ze stron jest niezadowolona. Ale wykonywac wyroki trzeba. To podstawa już od cywilizacji łacińskiej


@Variv:

Próbuję wykazać, że sąd może się mylić. To Ty twierdzisz, że trzeba bezkrytycznie przyjmować to, co sędzia robi i mówi. Zapewne twierdzisz też, że skazując
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@Thorrand Teraz doczytałem ,że sprawa trwa. A wstrzymanie decyzji środowiskowej to tylko środek zabezpieczający . Sprawa teraz trafia do NSA .
  • Odpowiedz
@Variv:

To nie ma znaczenia w tej rozmowie; jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację, że jakiś sędzia gdzieś wyda decyzję szkodzącą interesom Polski, bo choćby nie wiem, jest głupi albo wziął łapówkę.

Śledziłem kilka spraw, gdzie postanowienia były na podobnym poziomie merytorycznym.

Zapytam jeszcze raz:

Ale na końcu możesz napisać, czy gdybyś Ty rządził, to respektowałbyś tę konkretną decyzję?
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Thorrand Nawet jak sąd się myli to nie masz narzędzi aby coś z tym zrobić.
Sugerujesz, że komenda powinien zignorować wyrok sąd i uciec i co myślisz ,że by go nie ścigano jako zbiega?

Nie chodzi o to czy sad się myli czy nie (statystyczne nie może się nie mylić). -tylko o to czy możemy sobie ignorować postanowienia sądów.
  • Odpowiedz
@Variv:

Dokładnie tak. Wniosek jest taki, że w niektórych przypadkach musimy i POWINNIŚMY ignorować wyroki sądu, bo sądy w PL działają z reguły źle. Pewnie nie tylko w PL ale mówimy o Polsce :)
  • Odpowiedz
@Variv:

Yup. No i tak będzie w tym przypadku. A do tego czasu niestety trzeba zignorować postanowienie tego sądu, a CBA powinno zweryfikować bardzo dokładnie sędziego, który to postanowienie wydał :)

Proste? Proste.
  • Odpowiedz
Tak jak napisałem. Wyroki prawomocne należy wykonywac. Jeśli istnieje ścieżka odwoławcza /kasacja itp to oczywiście można z niej skorzystać.


@Variv: Nie, nie trzeba wykonywać. Trzeba się liczyć tylko z konsekwencjami braku ich wykonania :)

Sędziowie nie są nieomylni i nie przekupni, należy o tym pamiętać
Może w twojej hierarchii wartości na wyższym miejscu są wyroki sędziego uderzające w wielu ludzi i ich rodziny, ale u mnie jest na odwrót.
I współczuję
  • Odpowiedz
@Variv Z uwagi na stabilność naszego systemu energetycznego NIE MOŻNA zamknąć Turowa.
Sędziwie którzy wydają takie postanowienia powinni spaść z rowerka bo działają na szkodę obywateli
  • Odpowiedz
@Variv

@ery78 Tak jak napisałem. Wyroki prawomocne należy wykonywac. Jeśli istnieje ścieżka odwoławcza /kasacja itp to oczywiście można z niej skorzystać.

Czy ty masz chłopie jakiekolwiek pojęcie co to znaczy wyłączyć nagle elektrownie dostarczającej 7% energii z krajowego systemu energetycznego?
Jako inżynier elektryk ci odpowiem: totalną, niedopuszczalną katastrofę.
Nikt odpowiedzialny tego nie zrobi.
  • Odpowiedz
@Cierniostwor:

No jak? Przecież PGE zamiast generować energię, będzie musiał ją odkupić... na przykład od Niemców. Gdzie tu widzisz katastrofę dla organizacji ekologicznych EKO UNIA i Greenpeace? :D
  • Odpowiedz
@Variv: Jestem z tego regionu kopalni Turowa i "każdy" tutaj uważa, że trzeba być debilem żeby popierać zamknięcie tej kopalni, o odwołaniu prezesa, sprawach związanych z regionem i kopalnią nikt nie napisze. Co ma zrobić władza, zamknąć kopalnie? Ta sytuacja mocno podbije głosy pisowi w regionie, politycy opozycji mają to w dupie i wypowiadali się o zamknięciu kopalni np. Hołownia. Dlaczego nikt z opozycji nie broni kopalni nawet dla własnych celów
  • Odpowiedz