Wpis z mikrobloga

Siemanko,
Nie siedzę za bardzo w temacie przezczepów, ale niestety fskt zmagania się androgenówką sprawia, że często mimowolnie zwracam uwagę na włosy u innych, zwłaszcza, którzy zmagają się z podobnym problemem ( ͡° ͜ʖ ͡°). To co zauważyłem i wyczytałem, to to, że dobry przeszczep chyba najtrudniej uzyskać ludziom z diffuse thinning. Co więcej, bardzo często nawet przy przeszczepach które wychodzą naprawdę spoko, to i tak te włosy są, gdy się im trochę bardziej przyjrzymy, wyraźnie cieńsze iż u osób dla których genetyka była bardziej łaskawa.
Rzucił mi się niedawno w oczy przykład Jordiego Alby, który włosy miał naprawdę dość widocznie przerzedzone, wydaje mi się, że właśnie wstępowały u niego diffuse thinning, dodatkowo jak to u sportowców, mam wątpliwości czy bierze fina przed i po przeszczepie, a po nim ma włosy w luj gęste (przynajmniej wizulanie) przyznam, że gdybym nie wiedział raczej bym w życiu nie pomyślał, że miał przeszczep. Wydaje mi się to dość rzadkie. Dodatkowo, jako, że Barcy ogladam od dzieciaka (BTW, Alby nie lubię xd) to kojarzę że on nigdy super gęstych włosów, wręcz wydaje mi się że po przesczepie ma włosy wręcz gęstsze niż w wieku tych 19/20 lat. Dla odmiany np Nadal który również cierpi na rozsiane wypadanie włosów, u niego te przeszczepy się zupełnie nie sprawdziły.
Takie luźne pytanie do osób siedzących bardziej w temacie, a wiem, że takowych jest sporo. Jak wam się wydaje, czy to kwestia specjalisty który przeszczep wykonuje,- czy poprostu szczęścia, że tak dobrze ten przeszczep się przyjął. Naprawdę nie jestem za bardzo 3 stanie sobie przypomnieć kogoś z diffuse thinngiem który po przesczepie miałby tak gęste włosy.
Wrzucam dwa zdjęcia przed i po i wiem że na jednym ma mokre włosy, ale jeśli chcecie to wygooglujecie wiele innych i naprawdę jest diamentralna różnica. Zdjęcie "po" w odpowiedzi.
#finasteryd #lysienie #przeszczepwlosow #wlosy #dutasteryd #zakola
ja_29101899 - Siemanko,
Nie siedzę za bardzo w temacie przezczepów, ale niestety fskt...

źródło: Jordi-Alba-783933

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
1. Przy diffuse thinning jest bardziej prawdopodobne, że miniaturyzacja wchodzi również na donor, nawet jeśli tego nie widać gołym okiem

Dlatego zaleca się finasteryd przed przeszczepem, aby wzmocnić donor. Bez tego przeszczepiasz już osłabione mieszki, które mogą nie przeżyć.

Kolejna kwestia - przy rozlanym łysieniu, zazwyczaj uzupełnia się gęstość "między włosami" na całej głowie. Jeśli wszczepiasz na zminiaturyzowanym obszarze, to natywne włosy są dodatkowe narażone na tzw. shock loss. To znaczy, że
  • Odpowiedz
  • 0
@feegloo:
Dzięki za tak szczegółową odp. Ogólnie brakuje mi "naukowej wiedzy" którą tu przedstawiłeś, ale właśnie zaobserwowałem, że przy diffuse często te przesczepy właśnie średnio wychodzą a u Alby wyszło zajebiscie. I właśnie mnie to zastanawiało, bo wątpię że chociażby Nadal poszedł do jakiegoś złego specjalisty, a Alba do lepszego, raczej ani jeden ani drugi na brak funduszy nie narzekają ( ͡° ͜ʖ ͡°). Więc zastanawiałem się
  • Odpowiedz
@ja_29101899: Wrzuciłeś zdjęcie po przeszczepie gdzie typ ma grzywkę na dół że nie widać linii włosów XD Ale poszukałem sobie jak ma postawione do góry, to tak w Madrycie jest jedna z najlepszych klinik na świecie, no na moje oko to chyba nawet najlepsza jeśli chodzi o linie włosów z przodu wyglądają mega bardzo naturalnie. Aktualnie to kolejki są na kilka lat do przodu i nie wiem czy przyjmują więcej zapisów
  • Odpowiedz
  • 0
@lentilek: No fakt, zdjęcia średnie, ale jakoś nie mogłem znaleźć tak na szybko lepszych.
A co do jego włosów, to mam wrażenie że on miał jednak mocno przerzedzone na koronie, nie tylko na zakolach. Dlatego to mnie dziwi, że taką gęstość się udało uzyskać.
  • Odpowiedz
@ja_29101899: Na przerzedzone włosy na koronie fin lepiej działa i są często dobre rezultaty, nie to co na zakola. I on nie miał jakiejś mocnej łysiny na koronie raczej lekkie przerzedzenie. W dobrych klinikach masz wysoką przeżywalność cebulek, o wiele większą niż w Turcji, poszukaj sobie w necie na reddit, innych forach. Przez co np. w renomowanych w Europie na zakola biorą np. 2000 cebulek, a w Turcji już pobierają 5000.
lentilek - @ja_29101899: Na  przerzedzone włosy na koronie fin lepiej działa i są czę...
  • Odpowiedz