Wpis z mikrobloga

siema, kupilem #mieszkaniedeweloperskie i mialem niedawno zmiany lokatorskie, postanowiłem sobie otworzyć kuchnię, przez co zlikwidowałem ścianę między salonem a kuchnią, chce tam wstawić wyspę, teraz jednak pomyślałem że fajnie by było żeby nad wyspą wisiały szafki. Jest jakaś opcja żeby to było do zrobienia czy jak już ściana usunięta to lipa bo szafki nie będą wisieć przyczepione do sufitu a zrobienie ścianki na wysokość 75cm - 100cm od sufitu jest niewykonalne?

Powiedzcie mi mircy czy jest jeszcze jakaś nadzieja czy raczej nie ?

#mieszkanie #budownictwo #remontujzwykopem
  • 8
  • Odpowiedz
a zrobienie ścianki na wysokość 75cm - 100cm od sufitu jest niewykonalne?


@mirasKo-Kalwario: dało by radę zrobić taką podwieszoną ściankę tyle że jakbyś jeszcze powiesił na niej szafki to się urwie albo przechyli pod ciężarem szafek
  • Odpowiedz
@mirasKo-Kalwario:
- usuń ścianę
- zbuduj ścianę z wyspy i szafek xD

Może i tłuszcz osadza się na kanapie, ale za to nie widzę gości w salonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szafki to nie wiem, ale na pewno można półki powiesić. Przynajmniej będziesz miał otwartą kuchnię tak, jak chciałeś rozwalając ścianę
  • Odpowiedz
@mirasKo-Kalwario: oczywiście jest to do wykonania, tylko sam szkielet szafek musiał by być zrobiony z mocniejszych materiałów. Mailem kiedyś podobne zlecenie gdzie sam szkielet wykonywany był ze stalowych kątowników potem został obity płyta meblową i właśnie zwisał z sufitu. Projektant przwidział 250 kg obciążenia ale przy 300 się nie urowało :)
  • Odpowiedz