Wpis z mikrobloga

@2-aminopirydyna: Wg mnie nie ruszą, dobicie b2b pasuje do ich programu żeby pomóc biednym a cisnąć bogatych, a nie zrobili tego 8 lat. Wg mnie po to żeby chronić swoich doradców w państwowych instytucjach. W każdym razie nie ma szans. Zwróć uwagę że polski ład miał zmniejszyć różnice na korzyść b2b, a w praktyce wprowadził korzystny ryczałt a skłądkę zdrowotną zmniejszył z 9% na 4,9%, tymczasem na uop zlikwidowano możliwość jej
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna: Podatki w tym kraju płaci wyższa klasa niższa czyli właśnie ja, tayc ludzie zarabiająćy 10k brutto+ na uopach. bo do klasy śrendiej to mają bardzo daleko, ale nie są już biedakami, pauperyzujemy się, bo za każdy 1k dodatkoo od pracdawcy do ręki dostajemy 410 PLN XD. Tymczasem na b2b, to oscyluje w graniach 880 PLN minus ewentualne przekroczenie progu ryczałtowej składki zdrowotnej. Także inflacja dobija totalnie uopowców, a b2bowcom wręcz
  • Odpowiedz
@DeoLawson: Gdzie korporacje w Polsce płacą więcej podatków niż ludzie na B2B procentowo. Ty widziałeś ile podatku płacą chociażby firmy kurierskie w Polsce, a ile InPost? Ile mamy "polskich" firm rozliczających się na Cyprze?

Uwielbiam to gadanie, że na B2B to jest super bo masz niższe podatki. Wcale nie tracisz na tym, że nie masz urlopów. Wcale nie musisz rozliczać się samemu z ZUS-em i Urzędem Skarbowym który dopiero od niedawna
  • Odpowiedz
@Metylo: tylko, że po hucznych okrzykach, finalnie to "jachtowe" będzie dotyczyć Mariuszka co kupił plastikowa zdalnie sterowaną zabawkę dziecku, a nie Kluczyków czy innych Morawieckich - tak właśnie widzę lewicę
  • Odpowiedz
wyborcy Konfederacji to często uczniowie/studenci i wydaje im się, że po zakończeniu edukacji ich szczere chęci wystarczą do osiągnięcia sukcesu zawodowego.


@donttalktome: patrząc na grupki na fb dodałbym ludzi którzy z jednej strony nienawidzą swojego januszexa a z drugiej liczą że jak Sławek (xD) dojdzie to władzy to znienawidzony januszex da im sam z siebie większy kawałek tortu
  • Odpowiedz
@Metylo: Jak ostatnio Razemki proponowały "podatek dla milionerów z jachtami" to się okazało, że więcej zapłacą "milionerzy" zarabiający 3800 zł na rekę mieisęcznie. Potem jak to wyszło to usunęli ten swój kalkulatorek ze strony.
Dlatego jestem sceptyczny wobec wszytskich takich obiecanek.
  • Odpowiedz
@DeoLawson: a tutaj się zgadzam i w sumie nigdy nie brałem pod uwagę, że mają pełno swoich kolesi na b2b XD. To by się zgadzało z poprawkami do nowego ładu, bo mając praktycznie zerowe koszty wychodzę teraz lepiej na ryczałcie niż na liniówce. Ja z uopu chyba uciekłem w ostatnim sensownym momencie, bo widzę że coraz gorzej jest. Co do poziomu życia społeczeństwa to albo aż tyle ludzi jest na b2b
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Nie rozumiesz idei sprawiedliwego podatku, ta afera z inpostem a firmami kurierskimi wynikła z uwagi na to że porównano je do przychodów, to idiotyczne porównanie, podatek płąci się od zysku, i korporacje płacą go 19%, podczas gdy malutcy przeważnie 12-14%. Dodatkowo, korporacje utrzymują pracowników i statystycznie płacą im lepiej niż mali przedsiębiorcy.
Jak na b2b jest tak bardzo źle to czemu każdy programista zarabiająca 15k+ brutto na uop idzie na
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna: No właśnie ja też widze że moi koledzy zarabiajacy najwiecej na b2b najbardziej żydzą na życie xD I jęczą strasznie jak zus skoczy o 200 zł mimo że biorą po 20k na łapę xD a płacą zusu mniej niż człowiek na minimalnej krajowej. No niestety uop jest tragiczny. Podam ci swój przykład, zarabiam 15 000 PLN Brutto. Pracodawca rocznie płaci mi de facto 216,8 tys. PLN. Z tego do ręki
  • Odpowiedz
udowodnij że to ci sami ludzie


@Meserole: ale tu nie chodzi o konkretnych ludzi, chodzi o ogólny trend u lewicy, która odchodzi od walki klas na rzecz walki o prawa mniejszości.
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna: Co do tych kolesi, ogólnie pozycja prezesa czy dyrektora w jakiejś firmie skarbu państwa to nie jest własnie opus magnum bo tam czasem realnie trzeba coś zrobić i gorzej lub lepiej jednak pracować. Natomiast ci wszyscy doradcy na b2b którzy dostarczają analizy i tzw usługi doradcze i ogólnie służą pomocą to jest najbardziej złota fucha. Tego nawet nie skontrolujesz, bo żadna spółka nie wyjawi ile zapłaciła takim osobom.
  • Odpowiedz
zarobkowo jestem 1% ludzi w polsce

czuję tylko to że mnie okradają 8k co mięciąc idzie do budrzetu z mojej kasy


@RedTiger: Nie chcę co burzyć pewności siebie ale chyba nie jesteś nawet blisko tego 1%. Ty myślisz, że ludzie, którzy kupują hurtowo nowe apartamenty, nowe porsche, merce czy bmw to ile zarabiają? XD
  • Odpowiedz
ale tu nie chodzi o konkretnych ludzi, chodzi o ogólny trend u lewicy, która odchodzi od walki klas na rzecz walki o prawa mniejszości.


@Kajtosz: z tym muszę się zgodzić jeżeli chodzi o Polskę a napewno ta część od praw mniejszości jest zdecydowanie głośniejsza w social mediach
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: wiesz co, też nie ma co demonizować ludzi ze skarbówki. Trafia się dzbany, ale patrząc na to jak zmniejszyła się średnia wieku pracowników jest dużo lepiej niż tych 10 lat temu. Zdarzyło mi się kiedyś, że system zaświrował przy aktualizacji danych firmy, poszedłem do US i miałem złożyć pismo żeby sprawdzić czy dane weszły poprawnie (taka była oficjalna droga). Facet przy „okienku” skontaktował się z dyrektorem palcówki i nieformalnie mi
  • Odpowiedz
@DeoLawson: No tak bo przecież korporacje w Polsce zysku nie uzyskują xD To na pewno tak jest, że InPost ma znacznie większy przychód i zysk od reszty.

Powiedz mi gdzie obecnie jesteś w stanie zapłacić 12 - 14 % podatek będąc na B2B jako programista? Ryczałtu masz 12 % do tego składka zdrowotna 9 %. Daje ci to 21 % O IP BOX nie rozmawiajmy bo Ci którzy to mają zdają
  • Odpowiedz
@Szemiques: Pokaż zatem jaka inna partia w PL może stanowić alternatywę, dla osób której przede wszystkim zależy na tym żeby Państwo przestało zabierać jej własne wypracowane pieniądze celem transferu ich do osób zdrowych, dorosłych ale uznawanych za takie którym się moje pieniądze należą?
  • Odpowiedz