Wpis z mikrobloga

Różnice w zarobkach są to fakt. Natomiast nie zmienia to faktu, że najłatwiej by było gdyby ludzie nie musieli przechodzić na B2B bo UOP byłoby konkurencyjne.


@Darth_Gohan: Oczywiście, zgadzam się że uop powinno być konkurencyjne, ale obecnie nie jest nawet blisko. Manipulujesz bo na ryczałcie skłądka zdrowotna to nie jest 9% tlyko 626 PLN, chyba że robisz ponad 300k przychody to wtedy 1100 PLN. Tymczasem na uop płacę kosmiczne obciążenia, all
  • Odpowiedz
@DeoLawson: Ano fakt zapomniałem, że na ryczałcie teraz masz je po progach bo się ludzie o to wściekli. Natomiast jak jesteś na liniowym albo progu no to już zostaje 9 %. Chociaż fakt, mało który w IT teraz się w to bawi.

Do tych 410 z 1000 doliczasz jeszcze, że i tak od wszystkiego jeszcze VAT trzeba płacić jak coś kupisz? :)

Spoko zdrowotna i tak zaraz znowu w górę leci
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Nie doliczam vatu, bo to już mocno zależy od struktury konsumpcji. Poza tym vat płacą zarówno Ci na b2b jak i Ci na uop. Wiadomo, że furę można odliczyć czy sprzęt komputerowy, ale żywności nie odliczysz RACZEJ, bo i o takich przypadkach słyszałem od znajomego księgowego.
  • Odpowiedz
@DeoLawson: są agenci co każdy obiad = faktura na obiad firmowy i integracyjny.

O tym mówię. Dla mnie powinno być jasno rozpisane co można, a co nie. Jak ktoś na jednoosobową działalność kupuje w ciągu roku 10-15 komputerów i ich nie sprzedaje dalej to jest to lekko podejrzane.

Pożyjemy zobaczymy co będzie za jakiś czas.
  • Odpowiedz
O tym mówię. Dla mnie powinno być jasno rozpisane co można, a co nie. Jak ktoś na jednoosobową działalność kupuje w ciągu roku 10-15 komputerów i ich nie sprzedaje dalej to jest to lekko podejrzane.


@Darth_Gohan: Takich osób jest sporo, i Urzędy Skarbowe naprawdę kontrolują jednie jednostki wyjątkowo podejrzane, są osoby co potrafią na liniówce wykazywać straty po kilkanaście lat xD Więc ryczałtowców wrzucających rower za 40k w vat się nie
  • Odpowiedz
@Metylo: ale to ludzie maja głosować tylko pod siebie i swoje osobiste interesy? Ja głosuje tzw całym systemem, tak jak wierze, ze będzie najlepiej działać gospodarka, by inni, zdolni obywatele mieli motywacje by ciągnąć ten kraj do przodu.
  • Odpowiedz
@Metylo: bogaci ominą przepisy, a jak nie da rady to uciekną z kraju. Korporacje płacą śmieszne podatki w Polsce. Najczęściej przy takich głośnych akcjach nowych ustaw podatkowych najbardziej po kieszeni dostają najbiedniejsi przy aplauzie tłumoków, którzy dali się nabrać na tanie hasełka.
  • Odpowiedz
10k wychodzi tak samo podatkowo jak ktoś kto zarabia 100k miesięcznie


@Szemiques: Metodologia lewicowych dzieciaków, przeraża tak jak ich inteligencja. Kochany "geniuszu", upraszczając tylko do podatku 12% to od kwoty 10 tys. zł, zapłacisz 1200 zł podatku, a od 100 tys. zł, zapłacisz już 12 tys. złotych.
Chyba nawet czteroletnie dziecko zauważy, że karany jest bardziej ten, który więcej zarabia i to aż o ponad 10 tys. złotych!
  • Odpowiedz
@caslin: Nie chcę być niemiły, ale trzeba przemyśleć z jakim partnerem decydujesz się robić dziecko.


@Nowystaryziel: Nie wszyscy Polacy mogą być bogaci i zarabiać powyżej średniej krajowej, a są w życiu ważniejsze cechy dobrego partnera niż wysoka wypłata.
Mówię o hipotetycznej sytuacji dwójki ludzi, którzy uczciwie i ciężko pracują, uczciwie płacą podatki, a zarabiają tyle by nie umrzeć z głodu i jakoś się utrzymać za wysokie ceny najmu, czy kredytu.
  • Odpowiedz
@caslin: życie. Polska jest #!$%@?, bo politycy kupują głosy patologii i głupich ludzi ich pieniędzmi.
Poza tym to raczej pisałaś o samotnej matce, która dostaje 900 zł alimentów z funduszu alimentacyjnego i pracuje przez co ma za duże zarobki, aby łapać się do różnych pomocy socjalnych.
Ja pamiętam w swoich czasach studenckich- dzieciaki rolników, którzy defacto byli milionerami, ale opłacali najniższy krus i mieli dużo rodzeństwa dostawali wysokie stypendium socjalne (bo
  • Odpowiedz
Większość konfiarzy to ludzie którzy albo nie znają jeszcze życia, albo żyją marzeniem o sukcesie.

wśród konfiarzy też powtarzający się schemat to synuś z klasy średniej, który ma na wszystko, bo mu rodzice dają

wyborcy Konfederacji to często uczniowie/studenci i wydaje im się, że po zakończeniu edukacji ich szczere chęci wystarczą do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Myślą, że gówno tytuł inż/mgr i ciężka praca zrobią z nich krezusów, których państwo będzie okradać z
  • Odpowiedz
Poza tym to raczej pisałaś o samotnej matce, która dostaje 900 zł alimentów z funduszu alimentacyjnego i pracuje przez co ma za duże zarobki, aby łapać się do różnych pomocy socjalnych.


@Nowystaryziel: Ależ skąd.
Pisałam o samotnej matce (albo ojcu - różnie bywa, mnie np. wychował samotny ojciec) na najniższej krajowej, który NIE otrzymuje żadnych alimentów od partnera/partnerki ani z FA i żadnych pomocy socjalnych, bo przekracza próg 900 za osobę
  • Odpowiedz