Wpis z mikrobloga

@FerdynandMagellan: patrzę na te idiotyzmy, które wypisujesz, potem patrzę w notkę o tobie, że popierasz Grzegorza Dauna i uważasz go za propolskiego polityka i nagle przestaje zupełnie dziwić powtarzanie kłamstw o 5G xD
@FerdynandMagellan: a kolor zielony jest nadmiernym zanieczyszczeniem elektromagnetycznym? bo nie żeby coś ale fala elektromagnetyczna którą oczy interpretują jako kolor zielony jest swoją energią dużo bliżej niebezpiecznego promieniowania jonizującego niż słaba fala 5g...
@Deems: Zależy od kontekstu, zielony jako jedna ze składowych widma słonecznego będzie korzystnym promieniowaniem, ale np. jakby gdzieś w przestrzeni publicznej zamontować mocne zielone lasery i ludzi naświetlać to będzie to zanieczyszczeniem i będzie szkodliwe.

Wpływ promieniowania na zdrowie to jest dużo bardziej złożona kwestia niż ci się wydaje, na pewno musisz wysilić się bardziej niż idiotycznie uproszczone rozumowanie w stylu jedna długość fali = jeden zawsze ten sam efekt.
Wpływ promieniowania na zdrowie to jest dużo bardziej złożona kwestia niż ci się wydaje, na pewno musisz wysilić się bardziej niż idiotycznie uproszczone rozumowanie w stylu jedna długość fali = jeden zawsze ten sam efekt.


@FerdynandMagellan: No i masz odpowiedz na swoje #!$%@?, ogólna zależność jest taka ze im krótsza fala tym ma większy wpływ (nie, nie ma #!$%@? jakiś magicznych częstotliwości) Natychmiast zakazać słońca! Dostarcza ono fotonów o Energi od
@obk: Nie odniosłeś się sensownie do cytowanego fragmentu ani w ogóle do niczego co napisałem. Oczywiście że są szczególne częstotliwości, to się nazywa rezonans. Słońce przecież oddziałuje na człowieka bardzo silnie i podobnie niższe częstotliwości też na człowieka oddziałują, ale nie ma tu prostych zależności żeby stwierdzić że ten zakres będzie dobry a ten szkodliwy.

Ogólnie po twoim tendencyjnym wysrywie widzę że nie masz pojęcia o czym piszesz tylko powtarzasz po
@FerdynandMagellan: Typie to ty chyba nie masz pojęcia, o czym piszesz, gdzie sie pojawiają rezonanse atomowe i strukturalne, bo pasmo 5g to nie jest, po drugie wszelkie efekty do punktu lenrosa mieszczą sie w zakresie termicznym a tu ze względu niewielkich mocy w funkcji pochłanialności efekty sa znikome. Haha, wpływ słońca, typie jak masz na myśli termiczne to ci sie rzędy wielkości mocy #!$%@?ły a jak masz na myśli jonizujące to
Wpływ promieniowania na zdrowie to jest dużo bardziej złożona kwestia niż ci się wydaje, na pewno musisz wysilić się bardziej niż idiotycznie uproszczone rozumowanie w stylu jedna długość fali = jeden zawsze ten sam efekt.


@FerdynandMagellan: To na #!$%@? #!$%@? jak niby taki mądrala w temacie jesteś bez podania jakiś konkretów oczywiście związanych z tematem. Tylko konkretów, a nie jakiejś niepotwierdzonej publikacji co np. tendencyjnie stwierdza ze mogą wystąpić, bo metodologia
składowych widma słonecznego będzie korzystnym promieniowaniem, ale np. jakby gdzieś w przestrzeni publicznej zamontować mocne zielone lasery i ludzi naświetlać to będzie to zanieczyszczeniem


@FerdynandMagellan: Zielony kolor w spektrum jest praktycznie biologicznie zbędny. Nie mieszaj lasera ze światłem, skoro nie rozumiesz czym jest laser. Promieniowania laserowego w żaden sposób nie można rozpatrzyć jak zwykłego promieniowania elektromagnetycznego. Laser jest klasycznie i termodynamicznie nieopisywalny, między innymi dlatego ze jego długość fali nie limituje
Ogólnie po twoim tendencyjnym wysrywie widzę że nie masz pojęcia o czym piszesz tylko powtarzasz po podobnych tumanach, nie możemy dyskutować na równi bo jestem nad tobą wiele poziomów jeśli chodzi o fizykę, biologię i wszystko inne


@FerdynandMagellan: Nie, jesteś tumanem niemającym o niczym pojęcia co juz udowodniłeś. Nie wiesz co to laser, nie wiesz co to rezonans ładunków. Każdy co czyta te twoje wysrywy od razu widzi ze nie użyłeś
@FerdynandMagellan: No, to załatwione, przynajmniej teraz wszyscy zobaczą, jaki z ciebie krętacz i szur po przeczytaniu tego wszystkiego, skutecznie im wskazałem ze nie podałeś najdrobniejszego szczegółu w tym temacie, kompletnie nie wiesz, o czym piszesz i ze te twoje "za dużo" i ma wpływ jest wręcz niewidoczne w zestawie wszystkiego wkoło i ze jeszcze kłamiesz, że masz jakieś pojęcie o fizyce itp., jak ty nawet nie wiesz, co to pasma wzbudzenia
@obk: xDDDD ale cię zabolały fakty. Nie chce mi się odpisywać na wszystko ale przeczytałem i nic tam nie ma poza wyzwiskami i #!$%@? o jakichś bliżej niezwiązanych z tematem rzeczach które są na poziomie licealnej fizyki

Nie da się sensownie dyskutować z kimś kto zaprzeczenia stwierdzeniu że słońce ma wpływ na człowieka, idź spojrzeć w południe prosto w słońce zobaczymy czy nie ma na ciebie wpływu xD

No i oczywiście
FerdynandMagellan - @obk: xDDDD ale cię zabolały fakty. Nie chce mi się odpisywać na ...

źródło: FLDdLBjaQAM8tsA

Pobierz