Wpis z mikrobloga

Obejrzałem pierwsze dwa odcinki #blackmirror z najnowszego sezonu. Niby drugi odcinek jest bardzo chwalony w sieci, ale nie wydaje Wam się że nie pasuje do całości serialu (nie wiem jak dalsze - jeszcze nie oglądałem)? Serial pokazuje raczej zgubny wpływ technologii na życie ludzi, a tutaj był raczej pozytywny (choć nie do końca) - dzięki technologii sprawa została rozwikłana na nowo, miasteczko turystyczne ożyło, z drugiej strony ktoś zmarł i ktoś został wrakiem człowieka.

#czarnelustro #netflix #seriale

UWAGA SPOILER

  • 9
  • Odpowiedz
@Victoremque no nie zgodzę się że technologia miała tu tylko pozytywny wpływ. O ile sprawa została rozwiązana do końca, to zauważ że główny bohater stracił przez to swoją dziewczynę i matkę. Ba, w ogóle w pewnym sensie rodziców, którzy się okazali psycholami. Zresztą jego entuzjazm widać po nim na końcu odcinka. Tutaj technologia po prostu jednym coś dała a drugim zabrała.
  • Odpowiedz
@brednyk: O widzisz, "Solaris" też jest przewidywalne i osobiście nikomu jej nie polecam, uważam je obok "Niezwyciężonego" za najsłabsza książkę Lema:). A z Zajdla polecam "Wyjście z cienia".
  • Odpowiedz
@Victoremque: drugi odcinek dobrze się ogląda, ale ni #!$%@? to nie pasuje do konwencji black mirror, gdzie zawsze były pokazywane najbardziej pesymistyczne historie związane z rozwojem technologii/ polityki itp
  • Odpowiedz