Wpis z mikrobloga

Mam problem ze swoim kotem - syberyjski, wiek 10 miesięcy. Zaznaczę, że to mój pierwszy kociak i nie mam doświadczenia, stąd trywialne pytanie i z góry za nie przepraszam. Od kilku dni mój kociak zaczął sikać poza kuwetę. Narobił w kątach i dosłownie metr obok kuwety. Do tej pory załatwiał się do kuwety bez problemów, ale teraz coś go naszło... Jest wykastrowany od kilku miesięcy, żwirek i kuweta są te same i miejsce także nie uległo zmienie. Kot wydaje się zdrowy, dużo je, pije i jest aktywny, czyli wszystko w normie. Dopiero teraz wzięło go te sikanie. Dodam, że na samym początku gdy go mieliśmy (od grudnia) był podobne problemy i szczał po kątach, ale jakoś mu przeszło... do teraz. Co mogę zrobić? Jak go znów "nauczyć" sikania do kuwety? Czy są uniwersalne tipy? #koty #zwierzeta #kot
  • 2
  • Odpowiedz
@unthinkabl3: trzeba porządnie wyczyścić miejsce gdzie stoi kuweta, wymienić zworek na świeży, jeżeli nie pomoże to pójść do weterynarza zrobić badania, czasem koty odmawiają sikania do kuwety bo kojarzy im się z bólem podczas załatwiania się. Możesz spróbować go przyczaić czy jak korzysta to nie piszczy miauczy z bólu, nie napina się dziwnie itp
  • Odpowiedz
Jak wyżej. Ogarnąć kuwetę bo niektóre koty mają tak, że im mocno przeszkadza zapach. A z doświadczenia z moim kotem wiem, że w ten sposób koty również sygnalizują ból. I niekoniecznie to musi być ból związany z wypróżnianiem. Więc kuweta i jakiś ogarnięty wet.
  • Odpowiedz