Wpis z mikrobloga

@donpedroleone szacując skalę przedstawiona na wykresie to wychodzi na to, że na titanicu ludzie ginęli przez około 28 lat. ilość zgonów zaczęła rosnąć w około 1898, osiągając swój szczyt w roku 1912, poczym ilość ofiar zaczęła spadać i wróciła do stanu sprzed roku 1898 dopiero w roku 1926. oczywiście to wszystko z dużym przybliżeniem bo skalę podzieliłem na oko, a nie precyzyjnie.
krucjan - @donpedroleone  szacując skalę przedstawiona na wykresie to wychodzi na to,...

źródło: temp_file.png2143233955326070089

Pobierz
@bukimi nie ma ona znaczenie, nie odnoszę się nigdzie do jej wartości, jedynie zwróciłem uwagę na wzrost i powrót to wartości sprzed wzrostu. ostrożnie dobrałem słowa, żeby nie zasugerować niczego co z wykresu nie wynika. można się najwyżej przyczepić sformułowania, że ludzie ginęli przez 28 lat, faktycznie można uznać że taki zwrot zakłada, że w innym okresie ludzie nie ginęli, czyli wynikałoby, że dolna wartość niebieskiej linii oznacza 0, choć nigdzie nie
@krucjan: tyle że wykres liniowy zakłada właśnie takie przedstawienie graficzne danych. Skąd wziąłeś że liczba zgonów zaczęła rosnąć w 1898? Mogła wynosić 0, następnie mamy dane z Titanica, później po katastrofie i znów spada. Tak wygląda wykres liniowy, pomijam tutaj dalsze dywagacje nad nie do końca prosta linia