Wpis z mikrobloga

Czy to jest w porządku względem reszty spadkobierców i ogólnie, czy to nie podchodzi pod zmanipulowanie spadkodawcy? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Od początku. Moja śp babcia była w posiadaniu ponad pół hektarowej posesji, którą dostała od swojego ojca, majątek pomnożyła dzięki pieniądzom z ogrodnictwa i odszkodowania, bo nieruchomość ustytuowana jest na szkodach górniczych i odszkodowania z kopalni w wyniku szkód, które zniszczyły nieruchomość (ok 100 tys PLN) i za te wszystkie pieniądze kupiła drugą działke, gdzie postawiła drugi dom i ten dom oddała swojemu synowi, oraz trzeci dom i ten trzeci oddała swojej córce (mojej matce), ale że matka źle się prowadziła w życiu i nie uszanowała darowizny matki, oraz że prawdopodobnie chciała przyspieszyć jej śmierć, by się nią nie opiekować na starość, to babcia jej odebrała te darowizne, a po kilkunastu latach moka matka ją urobiła tym, że ona się zmieniła itd (babcia do swojek rodziny zawsze miała dobre serce i nawet aż za dobre) i na moją matke to z powrotem przepisała, ale jeszcze jest ta pierwotna nieruchomość mojej babci, która ma ponad pół hektara i na której stoi to ogrodnictwo i to jak zawsze była gadka, że ma być na pół między matką i moim wujem, czyli połowe ma matka i połowe wuj i tak tez miało być w testamencie, który obecnie wyparował ¯\(ツ)/¯ i nikt nie wie, gdzie on jest moja siostra miała pełnomocnitwo babci, ale jak sis okazalo jak jeszcze babcia żyła, ze moja siostra nie wie gdzie jest to pełnonomocnitwo, zgubiła... I ze niby teraz moja siostra przegabaciła babcie by tylko na nia przepisala te ponad pół hektarową działke, ale nie jest to potwierdzone, bo wuj nic nie chce powiedzieć, ale jak to wygląda w kwestii prawnej?

Można zgubić pełnomocnictwo kogoś? Można zgubić testament? Albo kiedy spadkodawca już nie jest w pełni świadomy można go namówic na napisanie nowego testamentu?

#pytanie #prawo #testament
  • 3
Można zgubić pełnomocnictwo kogoś? Można zgubić testament? Albo kiedy spadkodawca już nie jest w pełni świadomy można go namówic na napisanie nowego testamentu?


@Zielonykwiryta: tak, tak, zależy od stanu zdrowia
@siurasek: Nie wiem czy to prawda, że całość dostała moja siostra, a ja wraz z resztą rodzeństwa dostaniemy gówno. Nie jest to nic potwierdzonego, ponieważ wuj nic nie chce powiedzieć na ten temat, ani na temat testamentu, ale jeśli tak to byłoby to w #!$%@? niesprawiedliwe i w dodatku urobiła babcie w taki sam sposób jak matka