Wpis z mikrobloga

@Ar_0: Wszyscy jesteście w błędzie.
Mnie uczono, że to tramwaj ma zawsze pierwszeństwo, zatem wszyscy na obrazku muszą stać i czekać, aż zostanie wybudowane torowisko po którym przejedzie tramwaj i dopiero wtedy mogą ruszyć.
No, jak z dziećmi z Wami Mirki...
  • Odpowiedz
Przecież to banał z kursu prawa jazdy... Jak ktoś tego nie wie to powinien sobie odświeżyć wiedzę

  • Odpowiedz
@Ar_0: jadąc rowerem byłem świadkiem takiej sytuacji. I byłem pod wrażeniem jak kierowcy sobie poradzili w takiej sytuacji. Ogólnie według przepisów powinno być tak, że kto pierwszy dojechał do skrzyżowania, ten ma pierszeństwo.
  • Odpowiedz
@Ar_0: Na kursach jazdy jest omawiany taki przypadek. Nie ma zadnej odgornej zasady kto ma pierwszenstwo. W tym przypadku nalezy sie "dogadac" z innymi kierujacymi.
  • Odpowiedz
Kto ma tutaj pierszeństwo?


@Ar_0: Pierszeństwo do czego? Do stania sobie na skrzyżowaniu? Bo to sugerują strzałki. Każdy dojedzie, zatrzyma się i tak zostanie.
  • Odpowiedz
@Aurora_zedwora: Bzdury opowiadasz. Masz skrzyżowanie ze Szczecina, może nie sa to główne drogi, ale na pewno nie są to osiedlowe uliczki. Wszystkie są równorzędne i spełniają warunki jakie są przedstawione na załączonym obrazku. Jest jeszcze kilka takich skrzyżowań w Szczecinie.
https://www.google.pl/maps/@53.4183453,14.5393573,3a,75y,100.22h,76.15t/data=!3m6!1e1!3m4!1sJZ-qxjvwkS_ubgn79obmLA!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu
  • Odpowiedz
@Ar_0: dlatego właśnie zasada First In-First Out która obowiązuje w USA na skrzyżowaniach, gdzie wszystkie drogi mają znak STOP jest... zajebista :) Nie ma problemu. Po prostu trzeba obserwować, kto dojeżdża do skrzyżowania kiedy. Fakt - trzeba się przyzwyczaić, ale jak już się ogarnie, to nie ma najmniejszego problemu. Przez pierwsze 3 dni miałem mindfuck, jak to działa, potem jechało się już w zasadzie podświadomie. A skrzyżowanie tego typu miałem dosłownie
  • Odpowiedz
  • 1
@Ar_0: wszyscy wyskakują z pojazdów na środek ulicy i grają w kamień, papier, nożyce i gówno, kto wygra ten pierwszy jedzie, a potem to już zasada prawej ręki
  • Odpowiedz
@Rolnikt: nie. przy 4 stopach pierwszy jedzie ten, który był pierwszy przy skrzyżowaniu. Proste i logiczne. Co więcej - jak jest więcej aut, to nie trzeba obserwować każdego. Obserwujesz tylko te, które są równo z tobą w kolejce. To znaczy, jak jesteś trzecim samochodem w kolejce na skrzyżowaniu, to obserwujesz trzecie samochody na pozostałych ulicach. Ba, nie musisz zapamiętywać kolejności. Wystarczy zapamiętać, po kim jedziesz :) Reszta ogarnia się sama.
  • Odpowiedz