Wpis z mikrobloga

Hej! Używacie może Steam Decka? Jak to naprawdę się spisuje? Warto wybrać wersję 256GB + karta pamięci? Szukam czegoś do szybkiego grania, takie sesje po 30 minut. Nie bawi mnie juz granie kanapowe po 2-3h, bo i czasu tyle nie, doby się nie wydłuży. Tylko mam obawy, bo to jednak PC, a nie konsola. Za jakieś 2-3 lata będzie przeterminowany z detalami na low. Pod tym kątem jednak prawdziwa konsola wygrywa. #konsole #steam #steamdeck #gry
  • 17
  • Odpowiedz
@Kosiek30: Ja posiadam xboxa series x i pceta z 4070ti - a gram głównie na steam-decku (wersje 256 posiadam juz około roku). Konsolka zmieniła zupełnie to jak postrzegam granie, jakie gry wybieram. W sd grafika schodzi na dalszy plan liczy się tylko i wyłącznie fun z gry który jest dostępny w każdym miejscu i wymaga wyciągnięcia reki i 1 kliknięcia (a gier które dają fun z kupki wstydu mam wiele). Jeśli
  • Odpowiedz
  • 0
@PhobosX: najlepsza grafika niekoniecznie. Nie mam problemu z 720p, ani nawet detalami low czy średnimi. Bardziej liczy się dla mnie, aby to pociągnęło jeszcze najnowsze gry z 3 lata. To jednak PC, a nie konsola... Tutaj mam największy zgrzyt. Po prostu pasywne granie przed telewizorem, gdzie siadasz przed nim i spędzasz kilka godzin, nie jest już takie możliwe. Dlatego pomyślałem kurczę, a może Steam Deck? Usiąść na kanapie na 30 minut,
  • Odpowiedz
@Kosiek30: Ojj nie wiem czy przez 3 lata steam deck będzie ciągnął gierki. Mam lekkie obawy. Lepiej wtedy do Asusa dołożyć który na spokojnie dociągnie bez problemu każdą gierkę przez te 3 latka.
  • Odpowiedz
@Kosiek30 kupiłem sobie 64GB lekko ponad miesiąc temu, do tego dysk 1TB z Aliexpress za 340 zł i karta pamięci 512GB za 200 zł i jest luks. Pełno miejsca, a cenowo taniej niż wersja 256GB od Valve.
  • Odpowiedz
@Kosiek30: Przy SD gry na które nawet byś nie spojrzał na PC/konsoli stają się bardzo atrakcyjne - i dlatego dla mnie problem starzejącego się sprzętu w przypadku SD jest nieistotny. Zresztą za 2-3 lata to nawet takie ps5 cz xsx będzie kaszaną.
  • Odpowiedz
  • 1
@Kosiek30 kupiłem Decka 64 i samemu wymieniłem do 256 a w przyszłości pewnie do 512 zrobię. Jestem zadowolony bardzo - mało mam czasu na granie normalnie przy kompie ale tak w łóżeczku czy na kanapie pół godziny jest ok. Gram głównie w Diablo 2 R i indyki, chociaż grałem też w Wieśka 3 trochę i wszystko daje radę. Szczególną radoche daje Diablo.
  • Odpowiedz
@PhobosX a te gry z kupki wstydu które dają Ci fun to jakie np? Podsuniesz jakieś propozycje? Bo mam tego steam decka i jedyne w co narazie gram to Brotato ()
  • Odpowiedz
@Kosiek30: Wkleję Ci, co kiedyś już komuś pisałem:

Jestem byłym aktywnym graczem, obecnie niedzielnym graczem z dwójką dzieci, bliżej mi do 40 niż 30, mam też parę innych hobby niż granie. Steam Deck to absolutnie najlepszy zakup "rozrywkowy" jakiego dokonałem w ostatnich kilku latach.

Możliwość włączenia go dosłownie na 15 minut i popykania na kanapie, kibelku, tarasie czy w łóżku jest absolutnie warta dla mnie tych pieniędzy. Brak konieczności kupowania "gejmingowego"
  • Odpowiedz
@Kosiek30: "Za jakieś 2-3 lata będzie przeterminowany z detalami na low" konsole też magicznie się nie ulepszają, po prostu robi się uboższe wersje gier żeby nadal dobrze chodziły. Steam Deck to super konsolo-komputer do ogrywania mniej wymagających gierek czy emulacji. Granie w AAA w super detalach dla mnie mija się z celem. Nie dlatego że SD ich nie udźwignie, tylko dlatego że bateria ich nie udźwignie. Chociaż jeśli faktycznie szukasz czegoś
  • Odpowiedz
  • 0
@Regis86: Dokładnie tak wygląda moja sytuacja. W tym rzecz. W takim układzie klasyczna konsola z dużym telewizorem, średnio się już spisuje. No i nie da się ukryć, że Gry nadal są pociągającym Hobby, ale już nie tym samym hobby co kiedyś.
  • Odpowiedz
  • 0
@ladykagami: W zasadzie różnica jest tutaj, że twórcy muszą przyciąć konsoli. To ma działać i koniec. W przypadku SD konfiguracja sprzętową może być już za słaba, gry nie uciągnie. No i tego się trochę obawiam. Ale w zasadzie tego się nie przeskoczy i kierując się tą obawą nigdy nie będzie dobrego momentu na zakup, a im później tym gorzej.
  • Odpowiedz
@Kosiek30: No jak sam widzisz łatwo wpaść w pułapkę odwlekania, czekania na "Steam Deck 2" bo pewnie tego już nie warto kupić itp. i w końcu nigdy nie kupisz. Po prostu warto mieć świadomość że to nie jest topowy sprzęt do grania, ale pewnie przez jakiś czas udźwignie nowe gry przy odpowiedniej zabawie ustawieniami. Ma 800p rozdzielczość więc wymagania też niższe, a wbudowane FSR też robi robotę. To też zależy od
  • Odpowiedz