Wpis z mikrobloga

nowiutką, pustą, asfaltową trasą, długą na kilkanaście kilometrów


@ArchDelux: Jak ja dobrze znam te "nowiutkie asfaltowe trasy" i omijanie studzienek, ustępowanie na każdym skrzyżowaniu i wyjeździe, wyjazdy z posesji, krawężniki, zmiana stron co kilkaset metrów, piesi z dziećmi i wózkami, latarnie i przystanki. Te ścieżki nie są zrobione dla rowerzystów, tylko dla kierowców, żeby wyrzucić tych pierwszych z dróg. Na rekreacyjną przejażdżkę można się tym wybrać, ale jeśli ktoś nieamatorsko trenuje
  • 211
Jak ja dobrze znam te "nowiutkie asfaltowe trasy" i omijanie studzienek, ustępowanie na każdym skrzyżowaniu i wyjeździe, wyjazdy z posesji, krawężniki, zmiana stron co kilkaset metrów, piesi z dziećmi i wózkami, latarnie i przystanki.


@coundel_bury: widocznie u Ciebie tak jest, w miejscu gdzie zrobiono powyższe foto trasa jest elegancka i bez tych Twoich dramatów. No ale dobrze, że przecież na jezdni nie ma studzienek, nikt nie wyprzedza, nie trzeba ustępować nikomu
@ArchDelux:

przecież na jezdni nie ma studzienek, nikt nie wyprzedza, nie trzeba ustępować nikomu pierwszeństwa, nie ma wyjazdów i skrzyżowań...


Nie rozumiesz. Wyobraź sobie kilkukilometrowy odcinek jezdni . Jadąc asfaltem możesz pokonać go ze stałą prędkością mając cały czas pierwszeństwo. Zjeżdżając na chodnik zwany ciągiem pieszo-rowerowym, musisz ustępować na przejeździe choćby na każdym skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, a takich potrafi być mnóstwo. Kierowców piecze dupa, kiedy muszą zdjąć nogę z gazu
@coundel_bury: Jak tirowi się nie podoba nawierzchnia, to też może szukać alternatywy, np. na ścieżce rowerowej, która akurat ma lepszą?


@swiadomy_anakolut: Tak, gdyby tylko się zmieścili, to jestem przekonany, że jeździliby po ścieżkach. I świetnie że jako przykład podajesz tiry, bo jeszcze jak żyję nie spotkałem takiego, który by jeździł przepisowe 70 km/h.

Trenować wyścigów samochodowych na zwykłych drogach też się nie zaleca.


A gdzie niby mają trenować kolarze? Serio
@ArchDelux: ale mnie #!$%@?ą te kolarze. Ostatnio jechali 3 koło siebie zajmując cały pas. Oczywiście pełna napinka i #!$%@?ą. Mimo łuków nie zjechali do prawej żebym mógł ich wyprzedzić - jechali cały czas całym pasem. W końcu nastała dłuższa prosta za którą akurat ja skręcałem w lewo... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyprzedziłem ich jak normalny samochód, a po chwili wcisnąłem kierunkowskaz sygnalizując skręt w lewo i powolutku