Wpis z mikrobloga

@ArchDelux: pewnie znak informujący o CPR był wyblaknięty, miał zły odcień niebieskiego, przez co nie był ustawowym znakiem informującym o CPR, a pan kolarz nie mógł rozpoznać takiego znaku. Znaku w takim odcieniu nie ma w KRD.
Albo ustawiony był w odległości od CPR o 15 centymetrów różniącej się od podanej w przepisach i pan kolarz nie był w stanie rozpoznać, do czego ten znak się odnosi i w dodatku w
  • Odpowiedz
@ArchDelux wiem, czepiam się, ale ciąg pieszo rowerowy musi być oznaczony znakiem pionowym. Tutaj potencjalnie mógł być np chodnik z dopuszczeniem ruchu rowerowego - wtedy chyba rowerzysta nie ma obowiązku, a jedynie możliwość nim jechać. To że jest ludek i rowerzysta namalowany na chodniku nie znaczy, że tam jest CPR. Jeżeli wcześniej był odpowiedni znak pionowy - git, tego bym się spodziewał ale spoko byłoby gdybyś go pokazał na zdjęciu albo wrzucił
  • Odpowiedz
  • 10
@coundel_bury: mam pytanko - często jeżdżę autem trasą, gdzie jako kierowca aut mam 3x światła tylko pieszych. Czasami 3 razy na tym odcinku muszę się zatrzymać i czekać na zielone, ustępując pieszym. Równolegle jest ścieżka rowerowa, stan nawierzchni lepszy niż jezdnia, do tego bez świateł. Mogę w takim przypadku jechać autem ścieżką rowerową?
  • Odpowiedz
Jeżeli ten rowerzysta komuś zagraża to tylko i wyłącznie sobie.


@dybligliniaczek: ja jednak wychodzę z założenia, że samobójstwo można popełnić bez asysty innych niezainteresowanych osób;) zagraża sobie, ale tez innym - np. Traumą i nieprzyjemnościami, które wygeneruje potencjalne potrącenie.

Bądźmy dla siebie uprzejmi, bądźmy ludźmi a wszystkim będzie żyło się lepie


Zgadzam się, dlatego puszczam motocyklistów w korkach, ustępuje pieszym i rowerzystom na przejazdach l, a przy skręcie w prawo zawsze
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: ja Ci odpowiadam jak wyglada przecietna infrastruktura rowerowa, nie wiem gdzie to jest, ja tylko odpowiedzialem na twoi debilny komenatrz, ze kierowca jedzie szybciej by byc szybciej na miejscu, to odpowiedzialem ,ze pedalarz robi to samo

zacznijmy przestrzegac przepisow wszyscy, a nie tylko rowerzysci badz tylko kierowcy
  • Odpowiedz
doucz się, była zmiana i MA OBOWIĄZEK jechać po cpr.


@inrzynier: Ja tu widzę Drogę pieszo-rowerową a nie CPR.

Jeżeli nie ma segregacji ruchu, rowerzysta nie ma obowiązku jechać po takiej "ścieżce"
  • Odpowiedz
w takiej sytuacji potrącenie rowerzysty powinno być w pełni legalne

@Davidozz jestem za ale idźmy dalej.
Rowerzysta może wjeżdżać w ludzi na chodniku
Ludzie mogą chodzić po samochodach zaparkowanych na chodnikach
Przestańmy budować drogi z barierkami a zacznijmy z drzewami, będzie taniej a i selekcja naturalna zrobi swoje.

Brak mi weny, masz jeszcze jakieś pomysły na tym samym poziomie? Może jakieś nocne rozjeżdżanie pieszych chodzacych bez kamizelek w terenie zabudowanym?
Widzisz takiego
  • Odpowiedz
zacznijmy przestrzegac przepisow wszyscy, a nie tylko rowerzysci badz tylko kierowcy


@u8t3io3p: acha czyli nie można czepiać się rowerów bo jacyś kierowcy samochodów łamią prawo?
Nie można czepiać się ruskich bo w USA murzynów biją?
Nie można czepiać się spacerowiczów na ścieżce rowerowej bo rowerzyści też łamią przepisy?
Nie można czepiać się samochodów parkujących na ścieżkach rowerowych bo rowerzyści i tak ich nie używają?
  • Odpowiedz
@Wyso52: ma obowiązek
Art 33
Kierujący rowerem lub hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów, drogi dla
pieszych i rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza
skręcić
  • Odpowiedz
Jak ja dobrze znam te "nowiutkie asfaltowe trasy" i omijanie studzienek, ustępowanie na każdym skrzyżowaniu i wyjeździe, wyjazdy z posesji, krawężniki, zmiana stron co kilkaset metrów, piesi z dziećmi i wózkami, latarnie i przystanki. Te ścieżki nie są zrobione dla rowerzystów, tylko dla kierowców, żeby wyrzucić tych pierwszych z dróg. Na rekreacyjną przejażdżkę można się tym wybrać, ale jeśli ktoś nieamatorsko trenuje kolarstwo (nie wiem, czy to w tym wypadku miało miejsce,
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: gratuluje zrozumienia problemu xD, przypominam, ze to kierowcy zdobywaja uprawnienia na poruszanie sie samochodem, rowerzysci nie, a patrzac jak zachowuja sie kierowcy jezdzac praca-dom to mam wrazenie ze polowa niepowinna nigdy go miec
  • Odpowiedz