Wpis z mikrobloga

W zamian oczekuję myślenia o innych uczestnikach ruchu że strony cyklistów


@Tamerlan:
Cykliści to tacy sami inni uczestnicy ruchu jak kierowcy - więc zdarzają się lepsi, gorsi, chamscy, uprzejmi itd.
Ten podział na rowerzyści/kierowcy jest bez sensu. Wszyscy popełniają błędy niezależnie czym jadą i wszyscy mogą być lepsi lub gorsi.

No chyba że kierowcy BWM czy Audi, oni są poza skalą ( ͡° ͜ʖ ͡°) no to
Także rozumiem chodzenie pieszych po ścieżkach rowerowych jest w porządku według ciebie? Na przykład matka z wózkiem i małym dzieckiem - bo koła lepiej się toczą niż po chodniku dla pieszych.


@masz_fajne_donice: Jest to nagminne, ale jak widać praktycznie nikt nie wrzuca takich zdjęć na mirko żeby się powyżywać na takiej matce. Omijasz, jedziesz dalej, masz swoje życie.
@ArchDelux on ma rower szosowy do jeżdżenia po szosie, nie ścieżkowy żeby męczyć się na ścieżce, czego nie rozumiecie głąby?
Ja np mam kolarzówkę więc jeżdżę po kolarzach.
Celem polskich DDRów nie jest stworzenie infrastruktury dopasowanej do specyfiki jazdy rowerem tylko wyrzucenie ich z jezdni


@xqwzyts: Celem rozdzielenia ruchu pieszych, samochodów, autobusów i rowerów jest zwiększenie bezpieczeństwa i ułatwienie ruchu. Tak samo prułbyś się, że pieszy może sobie chodzić po jezdni jak obok ma chodnik? "O nie! Celem robienia chodników jest wyrzucenie pieszych z jezdni! Tragedia!"

To już fantazjowanie bo bieganie ma jeszcze mniejsze wymagania infrastrukturalne


A jakie ma
Zjeżdżając na chodnik zwany ciągiem pieszo-rowerowym, musisz ustępować na przejeździe choćby na każdym skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, a takich potrafi być mnóstwo.


@coundel_bury:

????????????????????????????

Jadac ciagiem pieszo-rowerowym, dalej masz pierwszenstwo :D Bo pierwszenstwo dotyczy DROGI a nie JEZDNI. A chodnik czy ciag pieszo-rowerowy, to ciagle czesc DROGI. Inna sprawa, ze w PL to samobojstwo chciec przejechac przez skrzyzowanie ciagiem rowerowym/pieszo-rowerowym, bo idioci w samochodach uwazaja, ze to rowerzysta ma im ustapic...
Jadac ciagiem pieszo-rowerowym, dalej masz pierwszenstwo :D


@sylwek2k: Zaraz Ci pół wykopu napisze, że nie masz, bo musisz być na przejeździe żeby mieć pierwszeństwo. Ja nie wnikam, ale kierowcy i tak mają je w dupie, a ja chcę żyć.
ale mnie #!$%@?ą te kolarze. Ostatnio jechali 3 koło siebie zajmując cały pas. Oczywiście pełna napinka i #!$%@?ą. Mimo łuków nie zjechali do prawej żebym mógł ich wyprzedzić -


@LZBNZ: przecież i tak nie mógłbyś ich wyprzedzić więc co za różnica czy jadą obok siebie, czy gęsiego?

Wyprzedziłem ich jak normalny samochód


To w jaki sposób chciałeś ich wyprzedzać inaczej?

a po chwili wcisnąłem kierunkowskaz sygnalizując skręt w lewo i powolutku
@ArchDelux: jak sam śmigam na szosie (25c więc wiem jak potrafi wkurzać ścieżka z kostki), do tego jestem wielkim zwolennikiem transportu dzielonego na mozliwie jak najwięcej alternatyw (by kazda możliwość transport publiczny/samochód/rower byla rownie wygodna i kazdy mógł wybrać co mu pasuje zamiast byc uwiązany do kierownicy samochodu w wielu miejscach). Tak muszę przyznać ze to co się tutaj dzieje to absolutna patologia i śmieszą mnie rowerzyści ktorzy bronią takiego zachowania.
Ja nie wnikam, ale kierowcy i tak mają je w dupie, a ja chcę żyć.


@coundel_bury:

dlatego pisalem, ze korzystanie z tego teoretycznego pierwszenstwa, to samobojstwo w PL

Tak samo, jak kierowcy musza ustapic pieszemu na jezdni, jezeli to kierowca skreca w droge poprzeczna. I nie ma znaczenia, czy jest przejscie dla pieszych, czy nie. W zasadzie liczy sie "kto pierwszy" bedzie w danym miejscu, bo pieszy ma pierwszenstwo ale dopiero
@printf: Nie wiem, po co mieszasz do tego logikę, ale na całym świecie odbywa się to tak, że kolarze trenują na szosie, a rajdowcy na torze. Ja w ogóle nie rozumiem, dlaczego polscy kierowcy mają taki problem z wyprzedzaniem rowerzystów na drodze. Wyprzedzasz i jedziesz dalej, ot i cała filozofia.
Wszyscy popełniają błędy niezależnie czym jadą


@dybligliniaczek: Oczywiście, że tak i trzeba brać na to poprawkę i mieć sporo wyrozumiałości dla innych. Tym niemniej, w dyskusji pod postem widać, że wielu z czystym sumieniem jechałoby jak na obrazku i jeszcze mają dużo zapału, żeby udowadniać, że to jest prawidłowe podejście.
Niestety wykopki znów nie mają racji, rowerzysta w tym przypadku NIE MA OBOWIĄZKU jechać pasem pieszo rowerowym, własnie dlatego, że to jest pas pieszo rowerowy, a nie ścieżka rowerowa.


@Wyso52: ma taki obowiązek. Nie powielaj bzdur.
@coundel_bury ty masz gwoździa we łbie typa tam nie powinno byc zgodnie z prawem i gówno to kogo obchodzi że mu przeszkadzają poesi studzienki itp. jest zobowiązany jechać po ścieżce. Powinno sie wprowadzić obowiązek rejestracji i #!$%@? pinktami po kretynach jak ten na zdjęciu. wedle twojego debilnego rozumowania to ja moge zapoerdzielac samochodem po sciezce bo mniej dziurawa. lecz się jełopie