Wpis z mikrobloga

@larvaexotech Uwielbiam takie gadanie XD Gościa ze zdjęcia nie ma co bronić bo ewidentnie łamie prawo. Infrastuktura rowerowa w naszym kraju to #!$%@? żart. Chciałbym z chęcią żeby stworzyli u nas drogę gdzie co 50 metrów będzie próg zwalniający i tak przez kolejne 20km bo #!$%@? ciężko zrównać wjazdy z poziomem drogi DDR tylko lepiej niech będą fale Dunaju rowerzyści nie będą się nudzić. Droga dla rowerów i krawężnik? Nie ma problemu
@MojHonorToWiernosc: ja nic nie mam do tego zeby rozbudowywac drogi rowerowe i pewnie jest to problem (nie wiem bo nie jezdze, ale wiem na co stac nasze piekne panstwo).

Ale nie podobaja mi sie fikoly gdzie ktos ewidentnie robi zle i zlatuja sie rowerowi fanatycy broniac goscia za wszelka cene. To jest tak durne, pokazuje tylko ze ten rower to nie jest zdrowe hobby tylko chec przynalezenia do grupy i robienia
Obowiązkowa identyfikacja rowerzystów poruszających się po ulicach. Teraz. Prosta rejestracja, brak konkretnego wzoru, tylko jakiś ciąg kilku znaków pozwalający zidentyfikować osobę. Plus obowiązkowe OC. Wyłączenie ulic w strefie zamieszkania, może w strefie 30.
W większości miast mamy już wystarczającą infrastrukturę pozwalającą jechać drogami rowerowymi po całym mieście. Nie ma ich i nie będzie w strefach i to jest ok.
Napisałem że fajnie by było żeby wszyscy przestrzegali przepisy, wytłumacz którego słowa nie rozumiesz chętnie pomoge


@u8t3io3p: no fajnie i co z tego wynika?
Czy to że nie można krytykować rowerzystów za łamanie przepisów? W jakim celu jak rowerzyści łamią prawo wspominać o samochodach? Przecież na jeden wykop o rowerzystach jest 10 o #!$%@? w samochodach nie umiejących jeździć. Tam piszesz żeby nie krytykować bo rowerzyści też łamią?
@ArchDelux: Ta droga mogła zacząć się kilkadziesiat metrów wcześniej, nie wiadomo nawet czy była ozkakowna. W tej sytuacji jak rowerzysta ma na nią bezpiecznie wjechać, skoro oddziela go 20 cm krawężnik? Nie zawsze sytuacja jest oczywista. Budowa dróg rowerowych w Polsce to często nieprzemyślana byle-jakość, służąca co najwyżej babciom na rowerach, a nie osobom uprawiającym regularnie kolarstwo.
Nie rozumiesz. Wyobraź sobie kilkukilometrowy odcinek jezdni . Jadąc asfaltem możesz pokonać go ze stałą prędkością mając cały czas pierwszeństwo. Zjeżdżając na chodnik zwany ciągiem pieszo-rowerowym, musisz ustępować na przejeździe choćby na każdym skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, a takich potrafi być mnóstwo. Kierowców piecze dupa, kiedy muszą zdjąć nogę z gazu - a wyobraź sobie jazdę, gdzie co chwila musisz się zatrzymywać, omijać, ustępować, przeprowadzać, zmieniać strony - a metr obok masz
Kierowców piecze dupa, kiedy muszą zdjąć nogę z gazu


@coundel_bury: Bo oni, w odróżnieniu od idiotów na rowerkach nie "trenują", tylko jadą w konkretnym celu - zarobienia pieniędzy na życie swoje i swoich rodzin i czas ma dla nich wartość.
@coundel_bury: klopot z tym taki, ze to nikogo nie interesuje. Jest sciezka to masz nia jechac a nie tamowac ruch na ulicy ktora od tej sciezki oddziela tylko kraweznik. Jak ktos chce trenowac kolarstwo to niech to robi nie utrudniajac innym zycia. Ja trenuje strzelanie z armaty ale nie strzelam ludziom po stodolach, mimo ze to swietny cel. Zreszta zdjecie przedstawia jakies #!$%@? w lesie, gdzienic z tego co piezesz nie
@coundel_bury wiedziałem, że znajdzie się jakiś przygłup, który będzie tego bronić. Jeśli chcesz warunków kolarskich, to idz sobie jeździć w kółko na hali. Motocykliści tez nie trenują do motogp na ulicach, tylko wynajmują tor.
@coundel_bury ale kogo to #!$%@? obchodzi gdzie mają trenować kolarze? Na bank nie na ulicach, które nie są stworzone do treningu. Mogą sobie np. iść na siłownię, i usiąść na rowerku stacjonarnym, i zrobić 300km oglądając filmy, ale kto by wtedy mógł podziwiać i nabrzmiale jądra XD