Wpis z mikrobloga

Parę osób rok temu naśmiewało się z mojego zakupu Fabii 1.0 MPI 60 KM. Czy wybór był nietrafiony? Cóż, brakuje np. 6-go biegu. Ale ogólnie jestem zadowolony. A szczególnie pod dystrybutorem. W ciągu 12.5 miesiąca przejechane 39 tys. km.

Ostatnio trasa stacja benzynowa okolice Koblencji - okolice polskiej granicy i jechałem specjalnie wolniej (o parę km/h wolniej niż zwykle), po jeździe torowej, a chciałem jeszcze na tym samym oleju dojechać do Polski, a nie wymieniać u Niemca. Prędkość na tempomacie 110-116 km/h (większość czasu prawy pas 110 i momentami lewy pas 115-116). Jazda w 4 osoby i pół-pełny bagażnik (kombi). Trasa 772 km od pełnego tankowania do pełnego tankowania. Spaliło: 0.1 L Pb i 47,4 L lpg, czyli średnio 6,14 L lpg / 100 km.

#samochody #motoryzacja #spalanie #lpg #skoda #vw #vag #chwalesie
  • 235
  • Odpowiedz
#!$%@? ludzi jadacych zgodnie z przeznaczeniem drogi, janusz w fabiance 60km najwazniejszy


@Oskariat: Przecież jedzie z zgodnie z przepisami nie trzeba #!$%@?ć a na dwupasmowej wyprzedzanie to dość łatwy manewr
  • Odpowiedz
Ok. 200k km automat już mocno niedomagał. Naprawa nieopłacalna.


@mam__pytanie: To są skrzynie nie do zabicia, najwyraźniej polskim zwyczajem nikt nie wymieniał w tej skrzyni oleju. Ponad 400 tys. mogą te skrzynie jeździć perfekcyjnie i osobiście to potwierdzam :)

@Adamfabiarz Już widze tych wszystkich jęczących o wyprzedzanie - napinacze co chwile skaczący o 1 miejsce i rujnujący płynność ruchu WSZYSTKIM xD Tutaj nie ma dyskusji w ogóle o jeździe z takimi
  • Odpowiedz
@Krupier: tutaj piłem do sensu 6 biegu w takim silniku. C330 miało 25KM i też dawało radę z przyczepą ziemniaków w górach, ale nikt tym nie myślał jeździć po autostradzie. Nie trzeba się jarać mocą ale do poruszania się z większą prędkością jednak jest ona potrzebna, w przypadku OP manewr wyprzedzania ciężarówki na autostradzie będzie niebezpieczny bo będzie trwał długo, a różnica prędkości w stosunku do innych pojazdów będzie znacząca i
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: ja Ci rozumiem Byku i popieram. To wszystko zależy od przyzwyczajeń i potrzeb. Sam kiedyś latałem Sprinterem z jakimś śmiesznym wolnossącym dieslem 2.3. Zmieniłem wtedy spojrzenie na drogę i prędkości. Aaa i było okej, normalnie mogłem towary rozwozić i wcale nie zajmowało mi to dużo więcej czasu.
Tak samo z prędkością przelotowa. Różnica w czasie podróży autostrada jak jedziesz 120 a 160 km/H jest naprawdę niewielka. Za to przy 160
  • Odpowiedz
w przypadku OP manewr wyprzedzania ciężarówki na autostradzie będzie niebezpieczny bo będzie trwał długo


@Philosohero: no, ale na autostradzie manewr wyprzedzania nie musi trwać szybko, ma być przede wszystkim bezpieczny. To nie droga dwukierunkowa jednojezdniowa, że musisz trafić w lukę, redukcja i dzida.

a różnica prędkości w stosunku do innych pojazdów będzie znacząca i jak się wpakuje komuś na lewy pas to wymusi mocniejsze hamowanie, którego na autostradzie raczej powinno się
  • Odpowiedz
  • 2
@firyt: Rok temu w golasie z podstawowym silnikiem 60k zł. Mogłem albo kupić Fabię z końca III generacji w kombi, albo nową IV generację w hatchbacku za tą samą cenę - wybrałem sprawdzoną starszą generację i większy bagażnik. Teraz podstawa (IV generacja) to +5 tys zł za golasa (ale silnik w wersji EVO 80 KM zamiast 60 KM, przy czy minimalnie mniej Nm - 93 zamiast 95).

Z dodatkami (czarny lakier
  • Odpowiedz
@maikeleleq: Dodaj tylko, że w trasie bo po mieście ja mam problem zejść poniżej 12, a lekko mocniej wciśniesz gaz na trasie to też średnia idzie bardzo szybko w górę.
Teraz mam A4 z tym silnikiem, wcześniej miałem najnowszą Octavię RS 2.0 TSI 245 i te auta palą tyle samo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Przy takiej jeździe jak piszesz to mój diesel 140 KM spali ok. 3-4l/100 i cenowo wyjdzie to samo, a odepchnięcie ma nawet na 5-6 biegu przy pełnym załadowaniu. No i nie wyje jadąc 110 km/h bo ma wtedy koło 1,5-2 tys. obrotów, a nie prawie 4 xDDD
  • Odpowiedz
@Krupier: widze ze biedaki razem silne – czyli rozumiem ze blokowanie kogos kto jedzie zgodnie z przepisami 140kmh, tak jak robi biedak w fabiance za 70k, tez aprobujesz?

Na szczescie was nie stac na jazde za granice wiec po wyjezdzie z polski takie sytuacje bardzo rzadko maja miejsce.
  • Odpowiedz
Mniej męczy mnie jazda tym autem z wygodnymi fotelami regulowanymi na wysokość, z klimatyzacją, tempomatem, elektrycznymi szybami z przodu, niż moim poprzednim 20-letnim Golfem IV bez klimy, bez tempomatu itd.


@Adamfabiarz: gościu, ale porównujesz golfa za 5 koła z furą za prawie 70k, więc trudno, żeby fura za tyle kasy nie miała klimy xD
  • Odpowiedz
@Oskariat: nie wiem o kim mówisz biedaku, ale muszę przyznać, że zabawnie się czyta jak się frustrujesz. :D

A jeszcze zabawniej jest jak się widzi twoją frustrację gdy grzecznie jedziesz poniżej limitu za pojazdem, który sobie spokojnie wyprzedza. :D
  • Odpowiedz
że zabawnie się czyta jak się frustrujesz.


@Krupier: na razie to ty sie podniecasz blokowaniem lewego pasa bo boli cie dupa ze ktos ma samochod za kilka twoich rocznych pensji xd Na szczescie niedlugo nie bedzie was stac na posiadanie samochodu i bedzie mozna jezdzic bez biedy.
  • Odpowiedz
W ruchu publicznym jest zbyt dużo czynników i zbyt dużo zmiennych, które narażają na wypadek nie tylko mnie, ale i bogu ducha winne osoby więc #!$%@? na zbity pysk nie ma większego sensu, nawet czasowego.


@Krupier: to takie trochę tłumaczenie, że dobrze że jestem biedny bo jeszcze wpadłbym na pomysł, żeby kupić narkotyki i się zaćpać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Posiadanie mocniejszego samochodu nie zmusza do #!$%@?,
  • Odpowiedz