Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak miałem naście lat, Polska niedawno wstąpiła do UE, miał być PoPiS i podatek 3x15, coraz mniej kościoła w polityce, liberalizm gospodarczy i światopoglądowy. Wydawało mi się, że ludzie mądrzeją, zmierzamy w kierunku krajów zachodnich i kapitalizmu, a wraz z wymieraniem pokolenia wychowanego w PRL siła socjalu i kościoła będzie spadać.
Dzisiaj rządzi katolicko socjalistyczny PiS, dołącza do niego jeszcze bardziej katolicka Konfederacja z programem na 200% długu i stop szczepieniom, PO boi się wykurzyć socjal bo straciło władzę za podnoszenie wieku emerytalnego, PSL z jakimś randomem z telewizji sam nie wie co robić, Lewica coś krzyczy o urlopie menstruacyjnym, a moje nadzieje na normalność w tym kraju umierają z każdymi kolejnymi wyborami.

#zalesie #polityka
  • 52
@szimik: no ale ja porównuje byku 1000 euro brutto do 400 euro brutto, jaka tu manipulacja? A obciążenie fiskalne osób najmniej zarabiających trochę od tamtego czasu spadło. Wiem, też miałem dysonans poznawczy jak się dowiedziałem, że liberalizm to nie jest jedyna droga do osiągnięcia bogactwa, a nawet bardzo często się z tym kłóci, ale w końcu przywykłem. Jeśli fakty nie są po naszej stronie, to tym gorzej dla faktów, no nie?
@PanKompromitacja: manipulacja jest w tym, że pracownik nigdy tej kwoty brutto nie zobaczy, a takie porównanie zawsze premiuje wyższą kwotę, od której ściągany jest większy haracz

fajnie, że znalazłeś jakiś parametr, który osiąga niewiarygodny wzrost, ale sytuacji w kraju nie oszukasz, łap wykres od GUS

nie mam spojrzenia zaburzonego jakąkolwiek ideologią, zwyczajnie widzę, ile warta jest dzisiaj złotówka i jak dużo pieniędzy tracę przez choćby polski ład; możesz próbować zakłamywać rzeczywistość
szimik - @PanKompromitacja: manipulacja jest w tym, że pracownik nigdy tej kwoty brut...

źródło: stopa-inwestycji

Pobierz
@szimik: jasne byku, ja tu mówiłem o zagranicznych, to też słaba strona PiSu, to nie są idealne rządy. Nie wiem, być może jesteś jedyną osobą która mniej zarabia i której mniej zostaje po opłaceniu rachunków, ale ja się odnoszę do ogólnodostępnych danych.

I jeszcze zapytam: czym się zajmujesz i ile zarabiasz plus minus? Bo jak rozumiem to musisz pewnie być przedsiębiorcą over 20k netto miesięcznie, ale takich ludzi w Polsce jest
@korkyx: Wzrost na poziomie 2% no rzeczywiscie dla rozwijajacego sie panstwa to prosperity xDDD Idealisci, zawsze bedziecie biedni, bo nie wiecie co to dane i wykresy.
PiSu gospodarka jest w lepszym stanie niż za liberalnej PO


@PanKompromitacja: PiS to apogeum gównianego midasa. Weźmy taką Agencję Rezerw Materiałowych (za którą odpowiedzialny jest Sasin). Zwiększyli jej budżet 5-6 krotnie po to by interwencyjne skupowała węgiel ratując nierentowne kopalnie (a zasadniczo przekupując podwyżkami górników bo kopalnie dalej zamykano). Budżet się nie spinał to przestali kupować wszystko inne i zaczęli wyprzedawać np. sprzęt ochrony osobistej jak maseczki i rękawice. Bo po
15% bezrobocia w 2013, mówi to panu coś? wolę inflację która jest spowodowana dodrukiem pieniądza i wpompowaniu go w firmy dzięki czemu nie zwalniały ludzi, niż bezrobocie 15%, trzeba wziąć pod uwagę, że w większości podwyżki w firmach wyrównały inflację,


@12lat25cm: realne wzrost wynagrodzenia jest ujemny. Za komuny bezrobocie miałeś zerowe, więc wg. Twojej teorii to idealnie było, co?
@Gluptaki no ogolnie to tak, to w wiekszosci idioci I zlodzieje, tylko ze jest tam jeszcze ktos taki jaki jak Morawiecki I makroekonomia sie zgadza, sprawy o ktorych piszesz to skandale I ktos powinien za to odpowiedziec, ale w kwestii ogolnej kondycji gospodarki sa to sprawy praktycznie nic nie znaczace
@adrian1207: o, widzę że kolega Miras też urodzony pod koniec lat 80. Mam tak samo i załamuje mnie w jakim kierunku poszło. I pomyśleć, że PO-PIS miał być liberalny xD