Wpis z mikrobloga

"Nie znam nikogo z starszego pokolenia kto wziął hipotekę do 60 roku życia."

Bo hipoteki pojawiły się dopiero ok. 2002 roku XD

W sumie nawet lubię to pitolenie starych ludzi że to wcale nie tak, że po prostu dostali kwadrat za frajer - podczas gdy wszyscy dostali kwadrat za frajer, bo innych opcji po prostu nie było.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #kurlakiedystobylo
  • 104
  • Odpowiedz
@JC97: 1/4 po denominacji.

fundusze kupują poniżej 10%

@malinq: pośrednio

. Zwykli ludzie też dostawali mieszkania "za darmo" - ale to głównie robole z dziećmi, którzy faktycznie nic nie mieli i w żaden inny sposób mieszkania by nie ogarnęli (komuna faktycznie nieco promowała chłopo-robotnicze pochodzenie, jak ktoś mieszkał w hotelu robotniczym np.).


@gokotgo: Mój ojciec był z "chłopo-robolem", z dziećmi, gówno dostał. Nie był w partii, więc to może
  • Odpowiedz
@qusqui21: wystarczy podnieść stopy procentowe. Nikt nie będzie się #!$%@?ł z kupnem mieszkania jak dostanie tyle samo na lokacie + pieniądz nie będzie taki tani, więc nikomu nie będzie paliło się do kupowania kolejnego mieszkania na kredyt.
  • Odpowiedz
@malinq: to nie jest takie proste, system z domyslna inflacja powstal jako odpowiedz na pewien problem, ktory pojawil sie wczesniej. Ale odsylam do literatury, moze Potęga pieniądza. Finansowa historia świata Niall Ferguson
  • Odpowiedz
odpowiedz na pewien problem


@qusqui21: "jak robić w #!$%@? wyborcę za jego własne pieniądze", odsyłam do Hayeka i Keynesa.

Póki za walutę będzie odpowiadać państwo, ergo politycy to nigdy nie będzie ona działała w sposób rynkowy, a co za tym idzie samoregulującym się.
  • Odpowiedz
@malinq: a przepraszam, nie wiedzialem, ze rozmawiam z kims kto stosuje "chlopski rozum". Swiat jest bardziej skomplikowany, trzeba niestety sie edukowac, zeby byc w stanie chociaz troche go zrozumiec.
  • Odpowiedz
@qusqui21: a przepraszam, nie wiedziałem, że nie zauważysz, że po prostu zniżyłem się do twojego poziomu dyskusji.

Pretensjonalny ton i odsyłanie do literatury tak jakby jedna książka była w stanie wyjaśnić wszystko (odpowiedź: nie wyjaśnia, ale pozwala Ci zamknąć dyskusję kiedy jesteś na górze xD) to dowód na to, że nawet jeśli masz jakąś wiedzę, to dyskutować Cię nikt nie nauczył xD Baw się dobrze na czarnej liście z pozostałymi nieukami.
  • Odpowiedz
@mickpl:

W sumie nawet lubię to pitolenie starych ludzi że to wcale nie tak, że po prostu dostali kwadrat za frajer - podczas gdy wszyscy dostali kwadrat za frajer, bo innych opcji po prostu nie było.

Jak ktoś dziś nie potrafi kupić mieszkania, to za PRLu co najwyżej w hotelu robotniczym by mieszkał.
  • Odpowiedz
  • 4
@mickpl wszyscy narzekają, że muszą brać kredyt i jak jest drogo, a może ich poprostu nie stać na mieszkanie w Warszawie i trzeba kupić w znacznie mniejszym mieście? Wszyscy byśmy chcieli mieć piękny duży dom w Warszawie, w mieście gdzie dużo się dzieje ale w życiu tak nie jest pięknie. Tez bym chciał mieć mercedesa w garażu a niestety jeżdżę pandą, ale nie biorę kredyty na mercedesa i nie płaczę ciągle. teraz
  • Odpowiedz
elegancko będziesz sobie siedział tylko w towarzystwie swoich kolegów z akademii chłopskiego rozumu. i będziecie sobie lizać siury


@qusqui21: no ładnie Cię rodzice wychowali, skoro tak się odzywasz do ludzi którzy skrytykowali twój poziom argumentacji. Udowadniasz tylko, że miałem rację co do Ciebie. Popłacz się jeszcze i zwyzywaj mnie od prawaków/lewaków czy kogo tam chcesz jeśli dzięki temu w swojej głowie wygrasz dyskusje i poczujesz się lepiej xD
  • Odpowiedz
@malinq: przeciez to ty nie miales zadnych argumentow, tylko stwierdziles, ze rozwiazaniem wszystkich problemow jest niewidzialna reka wolnego rynku. Gosciu, smieszny jestes, normalny czlowiek by podziekowal za sugestie lektury i uznal, ze jest to okazja do poszerzenia swojej wiedzy. Ale oczywiscie, ty jestes za mundry na to.
  • Odpowiedz
@qusqui21: przecież to ty nie miałeś żadnych argumentów, tylko stwierdziłeś, ze rozwiazanie wszystkich problemow jest spisane w jednej książce bez dotknięcia zagadnienia xD

  • Odpowiedz
@malinq: ksiazka jest o historii systemu finansowego. Wiec odpowiada na pytanie, czemu system pieniadza fiducjarnego powstal, i jakie problemy rozwiazuje i jakie generuje. Wnioski mozesz wysunac sam. Bo twierdze, ze brak ci podstawowej wiedzy, zeby moc twierdzic, ze znalazles jakies zlote rozwiazanie problemu, na ktore przez tysiace lat historii systemow finansowych nikt nie wpadl.
I mozesz przeczytac, i mnie wysmiac, ze ci polecilem takiego gniota, bede wniebowzięty.
  • Odpowiedz
ktore przez tysiace lat historii systemow finansowych nikt nie wpadl.


@qusqui21: pewnie dlatego, że pieniądz fiducjarny w obecnej formie jest powszechnie używany od ~100 lat xD

Bo twierdze, ze brak ci podstawowej wiedzy, zeby moc twierdzic, ze znalazles jakies zlote rozwiazanie problemu, na ktore przez tysiace lat historii systemow finansowych nikt nie wpadl


a ja twierdzę, że twoja mama z twoim tatą robili wszystko, aby Cię nie wychować i teraz zachowujesz
  • Odpowiedz