Wpis z mikrobloga

WTF dom 210 metrów? Przecież to jest nikomu niepotrzebny moloch, chyba że mają 8 dzieci - ale to i tak bez sensu bo dzieci dorosną i pójdą w świat a im zostanie taki pusty gigant xD


@StdPtr: Dom licząc Z GARAŻEM 210m2 - moloch, GIGANT XDD
Co wam ten chów klatkowy zrobił sieczkę w głowach, to ja nie.
  • Odpowiedz
@LubieSzaszylkiZLublina: no cóż, mi w zupełności wystarczało 130m (garaż to był oddzielny budynek więc nie zaliczam go do domu)
@Bubele umiesz czytać byczq? Wyraźnie napisałem, że większość życia spędziłem w domu jednorodzinnym - prywatnym, nie na osiedlu deweloperskim ani bliźniaku, a ty #!$%@? coś o chowie klatkowym
  • Odpowiedz
@ElefantKatona: oj byś się zdziwił jak ludzie z naprawdę dużym dochodem potrafią przewalać pieniądze na głupoty... nierzadko takim powinie się noga (bo zwykle taki głupek szybko traci wysoko płatne stanowisko) i później płacz, że kredyty, zero oszczędności i bieda
  • Odpowiedz
mój dom rodzinny ma 130m i mieszkałem tam 13 lat. Pierwotnie był zbudowany dla 4 osób. I nikt nigdy się nie przeciskał, a nawet dało się swobodnie poruszać. Więc dalej uważam że ponad 200m to zbędny moloch


@StdPtr: Fajnie, a ktoś mieszkal całe życie na 10 metrach w 10 osobowej rodzinie i 20 metrów uważa za zbędny moloch. Podejście jak jakiś podstarzały Janusz. Ja tak żyłem i nie rozumiem jak inni
  • Odpowiedz
ciekawe jak docieplone i ogrzewane. Takie powierzchnie przy ostrzejszej zimie do ogrzania to drenaż portfela. No, ale niektórzy nadal usilnie chcą mieć większy dom niż sąsiad, ogrom pokoji z którymi zostaną na starość sami, bo dzieci jak dorosną to wyjadą.


@kureci_paratko: Za dużo doświadczenia życia w PRLowskim domu. Dla nowych domów to nie są duże koszty.
  • Odpowiedz
@lossiemkos89: mocno przelicytowali siebie. Mogli po prostu kupic cos tanszego.

Np u nas jest developer co buduje domy 110m z dzialka i wykonczeniem "pod klucz" (elewacja, ogrodzenie, sciany,podlogi,elektryka, ogrzewanie + wykonczenie lazienek i aneksu,itd. W zasadzie tylko umeblowac pokoje i mozna mieszkac.). Dom kosztowal 600k + wykonczenie 150k.

Raz kredytujesz sie i w zasadzie masz gotowe mieszkanie. A pietrowka 110m z przyzwoita dzialka to spoko opcja, chyba ze ktos ma cisnienie
  • Odpowiedz
ciekawe jak docieplone i ogrzewane. Takie powierzchnie przy ostrzejszej zimie do ogrzania to drenaż portfela.

@kureci_paratko: 300 do max 500 zł za miesiąc ogrzewania w sezonie grzewczym bo tak dzisiaj wyglądają koszty eksploatacji nowego budownictwa xD Drenaż xDDDDDDDDD No tak, lepiej mieć mieszkanie 36m2 i bulić 2x tyle do spółdzielni xDDDD
  • Odpowiedz
@Ogau: Napisała że nie skończony. Więc pewnie mieszkają w bloku a dom ciągle w budowie.
Pewnie wycena i kredyt przed pandemią. Kredytu nie starczyło jak ceny poszły w kosmos i teraz mają nieskończony dom bez możliwości zamieszkania.
Ja też przeprowadzałem się do swojego jak tylko wodę podłączyłem. A jeszcze ogrzewania nie było a wrzesień zimny. Opłacanie wynajmu i kredytu to spore koszty, więc lepiej się pomęczyć. Tylko że jak się ma
  • Odpowiedz
16k dochodu, 6k kredytu i bida w domu piszczy


@GOHAN: to spróbuj jak się żyje za 10k na 2 osoby w 2023 roku. Każdy tu mądry, ale jak trzebaby żyć jak ci ludzie to się okazuje że na nic poza normalnymi potrzebami nie starcza, 5k na głowę to, przypominam, będzie niedługo niedaleko minimalnej w tym #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Wap30: Ty widzę jesteś tak samo #!$%@? tępy jak ta baba. Jak ty nie jesteś w stanie w 2 osoby żyć za 10k zł to może czas przestać #!$%@?ć ośmiorniczki ? Za 5k to jesteś w stanie wynająć mieszkanie (ewentualnie spłacać ratę kredytu) i za wszystkie media i opłaty spokojnie zapłacić. Drugie 5k na życie na miesiąc to mało ? HAHAHAHAHAHAH #!$%@? roszczeniowe gówniarstwo xD
  • Odpowiedz
@lossiemkos89: ( ͡° ͜ʖ ͡°) przy założeniu, ze żyją z jej pensji, 13k miesięcznie spłacane. 800/13 => wychodzi około 5 lat i spłacony. W czym problem? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Czyż nie tak kalkulowali biorąc kredyt?
  • Odpowiedz