Wpis z mikrobloga

@Wap30: xD

5k na głowę po opłaceniu rachunków to głodowe pieniądze? Albo to jest bajt, albo baba zapomniała wspomnieć, że mają jeszcze 2 auta w leasingu i kredyt na wakacje xD
@StdPtr: duży dom to duża wygoda i jak pisał @Herubin wiele nowych możliwości, mam 250m na 2 osoby co jest bardzo optymalne, szczególnie pracując z domu. a jak patrzę na mieszkania 60m w większych miastach które kosztują 10k+ za metr to depresji dostaje...
@Ogau napisała, że opiekuje się dziećmi czyli mają ich przynajmniej dwoje. Może myślisz że 500+ pokrywa w całości utrzymanie gowniaka ale zdradzę sekret że nie pokrywa.
niezły troll, 16 koła dochodu, niecałe 6 kredytu i płacz bo nie dają rady..


@ElefantKatona: Nie wiesz jakie mają koszty. Ja sam przy 9k netto jako-tako sobie daje rade xD W sensie inflacja boli. A babka mówi że duża rodzina więc możliwe że 2+4 albo coś w tym stylu.

Poza tym nie mieszkają w swoim domu więc może dochodzić wynajem. 10k na rękę to było coś w 2019, a nie po
Przecież te 10k na rodzine 4 osobową to żaden dobrobyt jak tutaj ludzie próbują na sile wmówić.
Zapewne maja jeszcze jakieś auto w leasing, raty czy coś i wychodzi po opłaceniu rachunków 5 tysięcy na życie.

Dalej nie zmienia to faktu, że autorka to idiotka oraz to, że ludzie maja gorzej.
#!$%@? #!$%@? wykop, 10 minut pisania tutaj komentarza i zamiast wyslać kliknąłem profil bo są blisko siebie. Design że ja #!$%@?. a skrót z moich obliczeń i całego długoego komentarza - żyjecie jak robaki i stąd takie teksty. klasa średnia która może normalnie żyć w naszy. kraju to poziom minimum 10k na głowę na rękę bez kredytów i. taka prawda. poniżej zaczyna się niski poziom życia a to że wam wystarczy to
napisała, że opiekuje się dziećmi czyli mają ich przynajmniej dwoje. Może myślisz że 500+ pokrywa w całości utrzymanie gowniaka ale zdradzę sekret że nie pokrywa.


@Monneypenny: czyli mają 11k i nie mogą za to wyżyć miesiąca. To przynajmniej jedno z tych dzieci musi być ciężko chore i potrzebuje specjalistycznego leczenia. Współczuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ja nie wiem czy na tym portalu wypowiadają się tylko dzieci, czy
@Ogau rachunki, paliwo (zwłaszcza jak dom na zadupiu a gowniaki trzeba wozić do szkoły a siebie do pracy), dodatkowe prace remontowo-budowlane przy domu, których nie pokrywa kredyt.
@Monneypenny: no i jakie te rachunki? Wynajmą mieszkanie w jakimś mniejszym miasteczku (bo domu za tyle w centrum Warszawy nie budują) to zamkną się w 2k. Do tego z 500zł na paliwo i mają jeszcze 8500. Mogą z tego spokojnie przeżyć i dokładać do domu. No ale panie, jak to tak bez restaurancji i ol inkluzif? Ja potrzebujem pomocy! xD
@Ogau pokaż mi mniejsze miasteczko gdzie można wynająć 2+ pokojowe mieszkanie (bo przypominam że min 2 gowniakow na stanie) za 2 tysiące już z prądem/wodą/ogrzewaniem/ew. gazem.
@Monneypenny: no jakoś w połowie Polski można mieć takie mieszkanie xD W moim rodzinnym mieście ceny zaczynają się od 1300 + opłaty. No ale załóżmy czarny scenariusz i niech płacą 3k. Wciąż mają 7500.

A pamiętaj, że zakładamy czarny scenariusz, bo możliwe, że oni już mieszkanie mają xD

Spokojnie daliby radę, jakby nie byli głupi. Ale są ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡
@lossiemkos89:
Zauważcie na konstrukcje zdania
"Męża do lepszej pracy nie wypędze, bo dobrze zarabia, ja zarabiam 3000, ALE ZAJMUJĘ SIĘ DOMEM I DZIEĆMI"

I sposób myślenia:
Potrzebne pieniądze? Kazać mężowi tyrać więcej najlepiej 20h na dobę - autorka wpisu nie widzi rozwiązania problemu w tym, że ona mogłaby poszerzyć kompetencje zawodowe lub znaleźć lepszą pracę, tylko dla niej formą rozwiązania problemu jest to żeby facet więcej zarabiał, ale jak napisała "i
@ugluck: bielsko-biala i okolice, a developer to Dom Dla Kazdego.

Maja kilka wariantow mniejszych, sympatycznych domkow. Oferuja opcje z dzialkami, opcje budowy na dzialce wlasnej, buduja albo do stanu developerskiego albo do stanu pseudo-pod-klucz co zasadniczo jest stanem "do umeblowania".

My sie ostatecznie NIE zdecydowalismy, poszlismy w mieszkanie ale teraz zalujemy.
@Ogau Współczuje jeśli twoje życie to tylko jedzenie i picie, ale za to masz dach nad głowa.

Ludzie nie zyja aby tylko żreć. Maja pasje, hobby, chcą podróżować, kupować sobie gadżety, ubrania, biżuterię.
@kureci_paratko mnie więcej kosztuje co miesiąc czynsz do spółdzielni za kawalerkę 30m2 w mieście wojewódzkim niż miesięczne opłaty za dom niewiele mniejszy niż ten z posta. Wystarczy na budowie domu nie januszowac i zainwestować w dobre materiały. Potem koszt utrzymania jest na prawe nie duży.