Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny
Cześć. Bank Pekao. Zleciłem nadpłatę kredytu, zaznaczając że ma być spłata samego kapitału, a i tak bank mi pobrał zadeklarowane 500 zł plus 15 zł odsetek za wcześniejszą spłatę (to rozumiem) ale także pobrał z konta 994 zł na spłatę odsetek. Robiłem to przez formularz na pekao24. Ktoś się może wypowiedzieć czemu pobrali hajs za odsetki??
  • 13
  • Odpowiedz
spłata samego kapitału, a i tak bank mi pobrał zadeklarowane 500 zł plus 15 zł odsetek za wcześniejszą spłatę (to rozumiem) ale także pobrał z konta 994 zł na spłatę odsetek. Robiłem to przez formularz na pekao24. Ktoś się może wypowiedzieć czemu pobrali hajs za odsetki??


@kolega_krzys: A hajs za odsetki nie poszedł w ramach standardowej raty?
  • Odpowiedz
@kolega_krzys: Odsetki naliczane są codziennie. Czy nadpłata dokonana była dokładnie w dniu normalnej raty czy w jakiś losowy dzień? W dniu nadpłaty bank dolicza odsetki od dnia ostatniej raty do dnia nadpłaty. W kolejnej racie zapłacisz odsetki od dnia nadpłaty do dnia raty.
  • Odpowiedz
  • 0
@Weretek: poszedł, dlatego teraz jestem zdziwiony bo bylem informowany ze nadplata idzie w 100% w kapitał i te 3%opłaty przez 3 lata. A tutaj taka niespodzianka na koncie że zwinęli jeszcze 1000zl dodatkowo
  • Odpowiedz
@kolega_krzys: No to bardzo możliwe, że od 20 czerwca do dziś miałeś naliczone 994 zł odsetek (od kapitału który pozostał po ostatniej racie). Dziś kapitał pomniejszył Ci się o 500 zł więc odsetki naliczane będą od mniejszej kwoty. W kolejnej racie zapłacisz odsetki naliczone od dziś do 20 lipca. Powinno ich wtedy wyjść trochę mniej niż 1206 zł. Po prostu zabrali Ci już odsetki, które miałeś naliczone od ostatniej raty do
  • Odpowiedz
@kolega_krzys: Z nadpłatą nie ma sensu czekać do dnia raty. Im szybciej nadpłacisz tym szybciej odsetki będą liczone od mniejszego kapitału, a w rezultacie będzie ich mniej. Moim zdaniem nie ma co kręcić afery. Możesz dla własnego spokoju zadzwonić do banku i dopytać czy tak to właśnie działa - czy w dniu nadpłaty pobierają odsetki naliczone od ostatniej raty do dnia nadpłaty (jestem niemal pewien że tak jest). Ewentualnie kręcić aferę
  • Odpowiedz
  • 3
@zelgawis2: @Norro @GRBAS sytuacja wygląda na ten moment następująco:
1. W aplikacji wysokość raty pojawiła się w pełnej kwocie.
2. Na czacie z konsultantem dowiedziałem się dwóch rzeczy: a) rata może się zaktualizować w przeciągu tygodnia i spaść o zapłacone odsetki b) rata zostanie na stałym poziomie (bo mam raty równe) tylko kapitał w tej racie będzie wynosić KAPITAŁ+994zł (tego nie rozumiem bo przecież chciałem nadpłacić 500zł a nie 1500)
3.
  • Odpowiedz
  • 3
@kolega_krzys: @zelgawis2 @Norro @GRBAS otrzymałem dzisiaj odpowiedź na moją wiadomość do banku. "Dzień dobry,

uprzejmie informuję, że zgodnie z umową kredytową zawsze spłaca Pan kapitał plus bieżące odsetki na dzień spłaty. W przypadku jeśli termin spłaty nie jest terminem płatności raty kapitałowo-odsetkowej, musimy w pierwszej kolejności rozliczyć odsetki bieżące od dnia spłaty ostatniej raty do dnia poprzedzającego nadpłatę Pana kredytu. W obecnej sytuacji możliwość spłaty samego kapitału odbywa się tylko w
  • Odpowiedz