Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś rozwiązania, żebym mógł pracować (sporadyczynie) zdalnie przez około 2-3 dni na działce całkowicie off-grid, potrzebuję zasilić laptopa, monitor przenośny i mobilny router - razem wyjdzie pewnie jakieś 50 - 60 W średnio. W przyszłości rozważam dodatkowo jakieś przenośne panele PV.

Powerbank z mocą 65 W power delivery to jakieś 2 godziny pracy, czyli nie za bardzo. Pojemna stacja ładowania to koszt w granicach 1500 zł, więc trochę dużo.
Przeglądając internet, żeby po prostu kupić akumulator samochodowy 12 v, zdziwiłem się że nie ma w tym względzie gotowych rozwiązań (chyba?). Jedyne co znalazłem w tym względzie:
1. jakaś prosta przetwornica DC na 19 v z przylutowaną wtyczką do laptopa.
2. wykorzystanie jakiegoś adapter do wtyczki samochodowej typu "Ładowarka samochodowa Xiaomi 100W"

Jest jakieś lepsze rozwiązanie czy lepiej jednak kupić jakąś stację ładowania i nie kombinować?

#elektronika #majsterkowanie #diy #zrobtosam #elektronikadiy
  • 8
  • Odpowiedz
@olelek: mogę dołożyć wcześniej jakiś uklad zabezpieczający przed nadmiernym rozładowaniem. Pytanie czy wtedy rozwiazanie będzie spoko, bo wyjdzie ze 3 razy taniej niż dedykowana stacja ładowania.

@nosil_wilk_razy_kilka w teorii wiem, ale nie wiem jak to sie sprawdzi w praktyce. Pytam czy są gotowe rozwiązania out of box coś w rodzaju nakładam pudełko na klemy aku, z ktorego mam wyjścia USB, usb pd i regulowane napiecie DC
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: tak sobie wlasnie wymyslilem, 2-3 dni to dlugo :) wez ups'a dziada 500W (realnie 300W), zdejmij obudowe ale niczego nie dotykaj. Laduj aku w ups z samochodu. Odpal samochod po godzinie, zeby alternator troche pochodzil i podbil napiecie na ~15v. W skrocie, przetwornica w samochodzie na realne 200W, czyli agregat.
  • Odpowiedz