Wpis z mikrobloga

Kompletuje sobie podręczny zestaw narzędzi - idea taka aby mieścił się do czegoś wielkości kosmetyczki. Będzie w nim m.in. Wera Tool Check Plus, zestaw precyzyjny Xioami x Wiha, kilka kluczy płasko oczkowych typu 6, 8, 10, 13, a w przyszłości pewnie zainwestuje w 2-3 klucze Wera Joker samonastawne, do tego nóż, miara, malutka poziomica, latarka, itp.
Problem mam z wyborem do tego zestawu jakiś szczypiec. Nie chce iść kompletnie w coś minimalistycznego bo większe narzędzie będzie bardziej uniwersalne (i do drobnicy i czegoś większego). Chciałbym aby takie szczypce posiadały jakieś dodatki typu ściąganie izolacji, zagniatanie tulejek i cięcie kabli. Bardzo spodobało mi się narzędzie Knipex 1386200/1396200 (pic rel). Łączy w sobie kilkanaście funkcji i ma VDE co może się też przydać. Minus to rozmiar i waga. Mają 20cm i ważą prawie 300g, Trochę sporo. Wera Tool Check Plus ma ledwo 15m długości. Co myślicie? Iść w tego Knipexa czy może coś innego polecicie?
Z góry jeszcze zaznaczę, że Cobry kupię i tak i tak swoją drogą - 125 albo 150mm.

#narzedzia #majsterkowanie #warsztat #diy #knipex #wera #wiha #milwaukee
Vadzior - Kompletuje sobie podręczny zestaw narzędzi - idea taka aby mieścił się do c...

źródło: pol_pl_Szczypce-do-prac-elektroinstalacyjnych-Knipex-1386200-20606_1

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@Vadzior do wery weź jakiś wkrętak na bity, te małe coś które dodają do wtc+ to malutkie jest. Pomyśl może o fatboy z wera/wiha/millwalkoe któryś miał magazynek, teraz nie pamiętam który.
  • Odpowiedz
  • 0
@wacek_1984: Takiego mikrusa to już chyba nie chce, wystarczy ten z zestawu wery i jeden większy jak wyżej. Ew. jakbym chciał coś pomiędzy jeszcze to może https://allegro.pl/oferta/rekojesc-typu-t-do-koncowek-1-4-wera-13775749472

Tylko teraz tak patrze to ten wkrętak z grzechotką waży prawie 300g. Wersji bez bitów nie ma chyba (albo nie znalazłem). A bity po co mi kolejne, jak już mam w zestawie - zbędna dodatkowa waga.

Bardziej teraz zastanawiam się co ze szczypcami xD
  • Odpowiedz
  • 0
@wacek_1984: No zajebisty, wiem, ale to już za dużo podobnych narzędzi mi się robi.
Chce małą saszetkę z podstawowymi narzędziami na jakieś wyjazdy i wypady. Ma być lekko i uniwersalnie.
  • Odpowiedz
@Vadzior: ile tych kabli będziesz odizolowywał i tulejek zagniatał? tego typu narzędzia mają sens jak robisz xx+ szt. kabli dziennie
imo do tego typu zestawu lutownica czy mały multimetr dużo bardziej przydatny
może KNIPEX 08 22 145
  • Odpowiedz
  • 0
@nowekontorly: Pewnie mało albo i wcale xD To ma być zestaw na wyjazdy, żeby nie brać skrzyń tylko mieć coś wielkości kosmetyczki co wrzucam w torbę i nara. Maksymalna minimalizacja. Podstawowe rzeczy, bo zdarzają się przypadki, że a to się gniazdko wyrwie ze ściany, a to patelnia straci rączkę. Tego typu tematy. Normalne narzędzia do zabawy w domu to mam.
Knipex 08 22 145 - bardzo podstawowe narzędzie, broni się małym
  • Odpowiedz
@Vadzior: mam kaiweets st120 niby może być tylko wolno pokazuje, ale za pięć dych nie ma co wybrzydzać, może teraz jest coś fajniejszego
lutownica nie wiem, od lat nie miałem żadnej w ręku, sam szukałem czegoś tych rozmiarów tylko na 12-24v i na szukaniu się skończyło...
  • Odpowiedz
  • 1
@speedygonzales1: Tak, mam ten zestaw.

Uchwyt to masz recke podobnego tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=E_C8Q6Lx4O4
Ten z zestawu jest trochę inny na wygląd, nie jest to ten "rapidator". Jest taki sam tylko ciut mniej masywny, magnes ma w środku tylko, bity wchodzą bardziej płytko. No i nie trzyma tak wkrętów. Tylko sam bit.
Poszukaj, może znajdziesz na yt reckę identycznego.

Może Ci ten z filmu bardziej do wkrętarki podejdzie. Bo ten to pod narzędzie
  • Odpowiedz
@Vadzior: A same bity, dobre jakościowo? Tak samo ta grzechotka i wkrętak? Mam wrażenie że te tańsze zestawy Wery niczym się nie różnią od zestawów innych firm, mam na myśli śrubokręty. Dopiero ten zestaw z końcówkami Lasertip jest dobry. Mam oba, w tańszym zestawie końcówki szybko się wyszczerbiają jak przeskoczy na wkręcie, wiem że musi być prawidłowo dobrany, PH od PZ rozróżniam ale czasami trafiają się trudne, pogięte śrubki no i
  • Odpowiedz
  • 1
@speedygonzales1: nie wypowiem się bo używałem go sporadycznie, daje radę.
Grzechotką ciągle się bawię jak siedzę przed kompem xD jeszcze działa. Lasertip nie miałem w ręku chyba
grzechotka jak i wkrętak są strasznie małe, kupie sobie wkrętak normalnej wielkości do bitów, z grzechotką lub bez, też wery
  • Odpowiedz
@Vadzior: Nadal się zastanawiam, chyba wezmę ten zestaw Check Tool Plus od Wery ale zastanawiam się jeszcze nad wkrętakiem z grzechotką i nie wiem czy brać czy nie. Szkoda że w tym zestawie Wery takiego nie dali, byłby całkowicie kompletny zestaw.
  • Odpowiedz