Wpis z mikrobloga

Jaka oferta jest na ten moment najlepsza?
Niby Alior daje najwięcej bo max limit 500k ale wrzuca jakieś ubezpieczenie na życie 25k płatne z góry. Oznacza to, że biore 500 ale musze oddać 25 i finalnie mam 475 czy źle to rozumiem?

Do jakiego banku polecacie sie udać? Który ma najlepsze warunki?

#kredyt2procent
  • 15
@MartinezElo: dostaniesz 500k, jeśli jesteś w stanie zapłacić te 25k ze swoich pieniędzy.
Jeśli nie jesteś, to faktycznie bank może te kwotę wrzucić w kredyt i wtedy łączna suma kredytu nie może przekroczyć 500k w twoim przypadku
@korin_: Nie sugeruj się liczbami bo każdy dostaje co innego. Ja przy 500k w PKO BP mam 12k ubezpieczenie wyliczone na cały okres kredytowania, pobierane rocznie z góry (12k/30 lat płatne z góry, rocznie). W aliorze mam 14k na pierwsze 5 lat płatne jednorazowo z góry. Z tego co się orientuje to MUSISZ wziąć to ubezpieczenie na 5 lat a potem to już Twoja wola czy chcesz czy nie chcesz. W
@MartinezElo: Pekao SA nie wymaga wykupienia od nich ubezpieczenia, po prostu trzeba mieć ubezpieczenie na życie o wartości min 25% wartości kredytu. Oprócz prowizji dla bgk (jeśli ma się mniej niż 20% wkładu własnego) to nie ma dodatkowych opłat. Marża w takim wypadku wynosi 2.5% po 10 latach
@korin_: tak, ale większość porównań, które widziałem dotąd pomija aspekt ubezpieczenia i skupia się na marży/prowizji, przez co ten kredyt wydaje się najtańszy.
@korin_: Jeśli za ubezpieczenie musisz zapłacić oddzielnie to z jakiej paki ? Przez pierwsze 5 lat ubezpieczenie nie jest doliczane do raty, musisz zaplacic w gotówce.