Wpis z mikrobloga

Ten wątek na FB to jest prawdziwa kopalnia komedii XD

np.

- To twoim zdaniem na czyją rzecz działa pośrednik: kupującego czy sprzedającego?
- Pośrednik działa na rzecz transakcji!

- [gość pisze, że zakaz prowizji od obu stron to niegłupi pomysł]
- [po chwili] Uważajcie na (...) Nie spodobał mu się mój komentarz to mnie zwyzywal wulgaryzmami na Messengerze i groził pobiciem, pisząc że uprawia boks od 14 roku życia.

XD

#nieruchomosci #zakazprowizji
  • 9
  • Odpowiedz
@mickpl: najlepsze jest co innego - oni są kompletnie zdezorientowani i nie bardzo rozumieją z czego wynika ta inicjatywa ministerstwa. Raptem kilka osób zwraca uwagę, że zmiany są wymierzone w pośredników na korzyść klientów i sami pośrednicy sobie na to zapracowali a reszta kompletnie nie łączy wątków albo jest odstrzelona od rzeczywistości i wypisują swoje gówniane "propozycje" tworząc komiczny koncert życzeń (jak z tym obowiązkiem sprzedaży przez pośrednika).
  • Odpowiedz
  • 53
oni są kompletnie zdezorientowani i nie bardzo rozumieją z czego wynika ta inicjatywa ministerstwa


@szejk_wojak: Oni właśnie doskonale rozumieją, ale nie potrafią uzasadnić sensu tego scamerskiego modelu biznesowego XD
  • Odpowiedz
@mickpl: "Jesteśmy pośrednikami, reprezentujemy w równym stopniu obydwie strony transakcji, dlatego też jesteśmy wynagradzani przez sprzedającego i kupującego. Nie jesteśmy pełnomocnikami wybranej strony. Pełnomocnik reprezentuje swojego mocodawcę." XD
  • Odpowiedz
@mickpl: Ja kupowałem od dewelopera to nie miałem przyjemności korzystania z pośredników, ale wśród znajomych to tylko jedni byli zadowoleni z pośrednika - poza tym, że zachowywał się jakby był na koksie to faktycznie coś ogarniał. Pozostali ograniczali się głównie do wzięcia prowizji i 1 spotkania.
Hitem i tak był znajomy, któremu przy sprzedaży mieszkania pośrednik wyciągnął łapę po prowizję od niego, chociaż w żaden sposób się z nim nie umawiał.
  • Odpowiedz