Wpis z mikrobloga

151 852,57 - 5,00 - 2,21 = 151 845,36

Dzisiejszy parkrun + rozgrzewka.

Trasa parkrunu nie jest łatwa, z uwagi na trzy pętle wokół parku i długi podbieg na trasie. No ale w końcu udało mi się go pokonać i złamać 18 minut. Widać wprowadzenie podbiegów do treningów przynosi efekty :)

Klasycznie, za mocno wystartowałem i przez pierwszą minutę biegłem w tempie 3:00/km co kosztowało mnie wczesnym puchnięciem, no ale na szczęście mam na tyle poukładane we łbie, że przeżyłem jakoś wewnętrzną walkę i cisnąłem dalej.

Miłego weekendu, misiaczki!

#sztafeta #bieganie #biegajzwykopem

Skrypt | Statystyki
scorp02 - 151 852,57 - 5,00 - 2,21 = 151 845,36

Dzisiejszy parkrun + rozgrzewka.

...

źródło: parkrun

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@scorp02: Gratki. Parkrun to dla mnie taki trening do bicia rekordów na 5 km, ale w mojej lokalizacji ostatnio pozmieniali trasę i jest dużo ostrych zakrętów ze względu na remont parku. Miałem iść dzisiaj łamać 20 minut, ale się trochę scykałem bo raz, że nie lubię biegać rano a dwa, że mega ciepło już jest o 9.

Gratulacje jeszcze raz.
  • Odpowiedz
  • 0
@nalej_mi_zupy: Dzięki wielkie :) Nooo warunki dzisiaj na pewno nie rozpieszczały, jak dobiegłem na metę to dosłownie lało się ze mnie. Co do samej idei parkrunów, to szanuję ją w opór, bo to właśnie dołączenie do parkrunowej społeczności zaczęło mnie mega rozwijać jako biegacza :D
  • Odpowiedz
@scorp02: Ostatnio PB na piątkę złamałem 3 miesiące temu... podczas treningu na 15 km. Mega dobrze mi się biegło i w końcówce przyspieszczałem i wyszło na 5 km 22:01. Potem raz zrobiłem bieg na maksa na 3 km, żeby zobaczyć czy utrzymam równe tempo 4:00 no i się udało i się od tamtej pory czaję, żeby już pokonać tego demona 20 minut w głowie.
Jeszce jest problem taki, że trasa na
  • Odpowiedz
  • 2
@profaza: Dzięki! Mam nadzieję, że do limitów jeszcze daleko! Sama idea złamania 17 minut jakoś mnie nie przeraża, ale na pewno jeszcze sporo pracy przede mną :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@profaza Dzisiaj trzecie, generalnie zazwyczaj jestem w top3, zależy od tego kto się zjawi na parkrunie. No ale generalnie to tu raczej mało ludzi lata na konkretne miejsce w rankingu, bardziej liczą się osobiste czasy i życiówki. Dla mnie to lepiej jak jakiś harpagan przede mną biegnie, bo jest się za kim starać utrzymać ( ͡º ͜ʖ͡º) A sam parkrun nie ma czegoś takiego jak podium, po
  • Odpowiedz
  • 1
@nick230: No eluwa! Generalnie ten bieg nie jest reprezentatywny, bo nie pokazuje tego jak wygląda moja kadencja w warunach treningowych. To co widzisz tutaj to tryb wyścigowy: kadencja leci w górę, tętno zbliżone do wartości maksymalnych. Akurat w tym biegu średnia długość kroku była 1,39. Przy treningach moja kadencja oscyluje bardzo blisko 180, tętno w okolicy 150-160, no i długość kroku jest odrobinę mniejsza. Generalnie kadencję mi wypierdziela w górę kiedy
scorp02 - @nick230: No eluwa! Generalnie ten bieg nie jest reprezentatywny, bo nie po...

źródło: kroczki

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@koloroweciasto: Ja używam Garmin Forerunner 245 i z czystym sumieniem mogę go polecić :) Nie znam się za bardzo na zegarkach i nie wiem co jest dobre, co będzie tańsze i lepsze od FR245. Jak zaczynałem biegać to miałem mibanda 6 od xiaomi ale to był dramat, przydawał się tylko do liczenia kilometrów. Tempa poprawnego to na pewno nie wskaże :D

@randall Otóż nie, panie randall! Ja po prostu, #!$%@?, nie
  • Odpowiedz
@koloroweciasto: z garminow np. Forerunner 245 Music (Możesz offline Spotify i nie musisz brać telefonu, więc polecam ), a droższe to wiadomo sa kombajny jak fenix, ale jako początkujący nie skupiałbym się na wypasionej elektronice. Ja ostatnio biegam z apple watch 6 i też dobrze działa.
  • Odpowiedz