Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, dlaczego opozycja w postaci Koalicji Obywatelskiej, Hołowni, PSL, Lewicy zamyka sobie szansę na ewentualne współprace po wyborach z Konfederacją? Tyle jadu co wylewa się z tych środowisk na Konfederację w ostatnich miesiącach to jest niepojęte.

Przecież może okazać się tak, że to KO, która już depcze po piętach PiSowi wraz z Lewicą czy Hołownią będzie potrzebować głosów Konfederacji i słyszało się już o takiej technicznej koalicji tych środowisk gdzie Konfederacja mogłaby czegoś zażądać w zamian za przepychanie jakichś innych ustaw.

Potem jest taki zonk jak podczas 2 tury ostatnich wyborów prezydenckich, że nagle po hektolitrach jadu się taki Trzaskowski próbuje przymilać do Konfederacji i wygląda to mega komicznie. No kuurwa trochę za późno. Trzeba było zamknąć japę i nie jechać po tym środowisku.

PiS jakoś dyskretniej nie jedzie po Konfie, jest dużo mniej jadu, większość odpowiedzi to w stylu "my walczymy o pełnię władzy, nie interesuje nas Konfederacja". Wtedy inaczej taki Konfederata może podchodzić do współpracy z takimi osobami niż ze środowiskiem, który cały czas jedzie po tobie jak bo burej suce a później po wyborach może wyskoczyć z tekstem "hej, chcesz coś z Avonu?"

#konfederacja #polityka
toporek1234 - Powiedzcie mi, dlaczego opozycja w postaci Koalicji Obywatelskiej, Hoło...

źródło: uid_2d0cd7dc28cf3910babff74aac3538bd1624565167855_width_1280_play_0_pos_0_gs_0_height_720_za-nowelizacja-zaglosowalo-309-poslow-fotttsejm-rp

Pobierz
  • 14
@toporek1234: ktokolwiek poda ręke konfederacji to ja jak i tysiące innych osób już nigdy na tą partie nie zagłosuje i będzie krytykować i protestować jeszcze w trakcie kadencji - dlatego - neofaszole nie mogą dojść do koryta, bez względu na wszystko.
@toporek1234:

PiS jakoś dyskretniej nie jedzie po Konfie, jest dużo mniej jadu


PiS wychodzi z założenia żeby w ogóle nie wspominać o Konfederacji jakby w ogóle nie istnieli. Od dłuższego czasu żaden poseł Konfederacji nie został zaproszony to żadnego programu rządowej telewizji bo już nie raz wytknęli PiSowi kłamstwa i hipokryzję. Ostatnia wizyta Berkowicza w TVP to zdaje się zaraz po wyborach 2019 gdzie wytknął Jackowi Ozdobie, że ten przed wyborami