Wpis z mikrobloga

Do wszystkich piszących o tym, że 99,99 procent ofiar przemocy domowej w rodzinie - polecam bardzo głośną historię z czasów pandemii, kiedy to mężczyzna uległ wypadkowi podczas zabawy w zbyt małym pokoju.
Co zrobiła wtedy jego partnerka? Zwyzywała go od najgorszych (nie będę cytować, bo mi post spadnie) i to chyba nie był pierwszy raz, skoro ich córka zatykała uszy i mówiła do siebie, że tego nie wytrzyma.
Dziecko usłyszało od matki "idź pisz, kur*a", a potem sugestię, by miało napisać "kaleka je*any roz****doli cały dom". Filmik trwa półtora minuty, więc można sobie posłuchać reszty słów.
To chyba przemoc, prawda?

Gdyby mąż tak zrobił żonie na wizji to zostałby na niego wydany wyrok, a babka już dawno byłaby po rozwodzie z orzeczeniem o winie. Tymczasem chłop:

- Żona tego dnia tłumaczyła mi, żebym w domu z tą rolką papieru za bardzo nie szalał, bo zna moją wagę, wie, że zwrotność jest słaba i przeczuwała jak to się może skończyć, a telewizor w pokoju praktycznie nowy, bo raptem druga rata została za niego zapłacona. Nie powinna tak zareagować, ale w nerwach tak czasem jest. Przede wszystkim filmik nie powinien trafić do sieci".

To tyle w sprawie tego, co mężczyzna może zrobić i robi w obliczu przemocy. Dopóki mu baba noża nie wbije to będzie pośmiewiskiem, gdy się na nią poskarży, albo nikt mu nie uwierzy, bo przecież jest większy.

#pieklokobiet #pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #rozowepaski #niebieskiepaski #przemoc
Shatter - Do wszystkich piszących o tym, że 99,99 procent ofiar przemocy domowej w ro...
  • 62
@Shatter: sam jestem czasem ofiarą przemocy w związku. Nigdzie tego nie zamierzam zgłaszać, ukrywam przed znajomymi. Wziąłem sobie babę z #!$%@?ą psychiką i sobie ją od roku naprawiam. Już nie dostaje tyle napadów smutku.
Najważniejsze jest żeby nie przejść nad przemocą do normalności. W momencie w którym nie kontroluje emocji nie jestem w stanie jej przywołać do porządku, ale po fakcie upewniam się, że jest świadoma swoich błędów i chce się
@Invisiblinio to że nie chce mieć nic wspólnego to normalne, ale nie oznacza że też nie będzie stosowała przemocy i manipulowała innymi.
"czym skorupka nasiąknie za młodu, tym na starość trąci"
skąd wiesz? Z tak ogromną stygmatyzacją mężczyzn - ofiar przemocy domowej, każde badanie na ten temat jest o kant dupy rozbić


@czokobons: wpisz sobie w google
"podpaliła męża benzyną" , "podcięła mężowi gardło", "więziła i gwałciła swoje dzieci"

i masz statystykę

Poważnie skrzywdzeni faceci nie umykaliby pismakom, choćby dla zarabiania kasy na stygmatyzowaniu
@StdPtr ja #!$%@?, tak bo #!$%@? przewidzisz wszystko od małżeństwa po grób jak siebie będziecie traktować, czas przestać idealizować, życie jest nie przewidywalne i nikt ci nie da gwarancji jak się nie zmieni l, i to może być wszystko na tle społecznym, medycznym, zawodowym, po prostu albo w to wchodzisz i wazysz plusy i minusy, a później dźwigasz ciężar bycia mężem, głową rodziny i masę innych rzeczy, ale po prostu włącz sobie