Wpis z mikrobloga

#lekarski
Potraktujcie ten wpis jako ostrzeżenie i przestrogę.
Medycyna to zmarnowane życie.
Prawda o tym jest taka że w miastach znaleźć pracę jest ciężko,chyba ze za minimalną krajową na zleceniu chociaz i z tym bywa roznie. Jest nadmiar lekarzy. Niedobory tyczą się panstowych szpitali na końcu świata i pozów. Tam gdzie nie ma żadnego sprzętu i rozwoju. Gdzie przyjmujecie pacjentów z bólem brzucha których odsyłacie do innego szpitala bo nie ma zaplecza zeby operować trudniejsze przypadki.
Ta praca nie ma nic wspólnego z jakąś inteligencja.
Rzucą was do izb przyjęć i będziecie przez 300 dni w roku przyjmować 50 bol brzucha albo złamanie nogi którą ustawi ortopeda.
To jest praca jak na taśmie. Masz szybko wypełniać papiery u robic kopiuj-wklej bo już 20 innych czeka.
90%lekarzy jest uwiazanych do panstowych szpitali a pozostałe 10%to specjaliści z koneksjami po specjalizacjach na ktore w zyciu się nie dostaniecie a nawet jeśli to nikt was nie dopuści do pracy na rezydenturze żebyście się przypadkiem czegos nie nauczyli.
W tym zawodzie nie ma żadnego rozwoju. Jak skończysz studia to za każdy nawet najdroższy kurs musisz zapłacić z własnych pieniędzy mimo że są one wymagane.
A na końcu dostaniecie 8k brutto za 200h w msc w szpitalu w pierdziszewie i tam będziecie na wygnaniu do końca życia.
Oczywiście zaraz odezwą się 15 letnie wykopki ze przecież 200zl za 5minut. Jak wierzysz im a nie typowi który na stazu #!$%@? się na to wszystko bo całą praca sprowadzała się do kopiowania wyników z brussa do Excela to znaczy że jesteś jednak glupi i frajer i musisz się sam przekonać jakie to gowno.

#medycyna #studia #lekarz #lekarzd #sum #wum #gumed
  • 63
  • Odpowiedz
@gracilis: Czyli.#!$%@?ć służbę zdrowia.Dasz kase wylecza.Nie masz kasy zdychaj.Masz problemy z jelitem?Jebniemy rure do żoładka powiercimy i powiemy.Jelito zle funkcjonuje,masz tu tone lekow one pomoga,a kase na to to skad brać?
  • Odpowiedz
@gracilis: https://nowyszpital.pl/praca/ 4 strony ogłoszeń i jak tylko masz kwalifikacje przyjma cie od reki a zarobki ustalasz praktycznie ty niektorzy potrafili przychodzic po podwyzki co miesiac i dostawac bo takie braki są, wiem bo wdrazałem nowe systemy tam i szkolilem lekarzy, personel. Nie chce Ci sie pisac na kompie? Zatrudnimi osobe ktora bedzie to robila za ciebie. Chcesz zarobic idz do prywatnego sektora
  • Odpowiedz
  • 26
@RaKu0: przecież to tylko potwierdza co napisałe: Świebodzin, Wschów, Kostrzyn, Szprotawa XD
Ludzie myślą ze będą specjalistami w szpitalu w centrum wojewódzkiego miasta, będą przytulali po kilkadziesiąt tys miesięcznie a kończy się tak jak napisałem. Jazdą do miasta gdzie mieszka 10tys ludzi i medycyna na poziomie tej z lat 80tych,
  • Odpowiedz
@gracilis: ale kto ci wmówił, ze musisz cos osiągnąć. 8k bruddo w pierdziszewie stacji i zyjesz jak król, bo jestes pan dohtur. 8h wypisujesz paracetamol albo odsylasz do powiatowego i robisz co chcesz z zyciem. Powiesz moze ze przeciez medycyna taka trudna chlip chlip wiec w sumie nie wartto, kazde studia sa trudne i w sumie nie warto xD ale trzeba. Powiesz ze odpowiedzialnosc bo od twojego błędu mogą umrzec ludzie,
ja_kasztan - @gracilis: ale kto ci wmówił, ze musisz cos osiągnąć. 8k bruddo w pierdz...

źródło: img_4741

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
@Bpnn: już nie jestem lekarzem, odsyłam do innych moich wpisów. Obecnie pracuje w domu maklerskim banku po roku nauki analityki i baz danych. Bez wykształcenia kierunkowego.

@ja_kasztan mam tyle w korpo po roku uczenia sie baz danych i perspektywą na 20k w przyszłości. Prezentujesz sposób myślenia typowego lenia który nie ma żadnych ambicji. Byle mieć bezpieczne miejsce do pierdzenia w stołek i o 15 do domu. Brzydzę się czymś takim
  • Odpowiedz
@gracilis: u nas w rejonie w państwowych lekarze czesto zamknięci sami w gabinetach i nie wiadomo co robią, ale wiadomo że nie pracują

A z kasą nie tak źle, bo samochody z górnej pólki, wille
  • Odpowiedz
@gracilis: Bezposrednio z medycyna zwiazany nie jestem, ale paru znajomych tak i ogolnie wyglada to tak, ze w Polsce trzeba miec precyzyjny plan na zycie i duzo samozaparcia, zeby go przeforsowac. Po prostu od razu trzeba wiedziec jaka specjalizacje sie chce robic, jakie kursy/szkolenia sa do tego potrzebne, gdzie sie widze za 5 lat, itd. Kazdy kroczek trzeba samemu sobie zaplanowac i zrealizowac. Poza tym czesto trzeba rezygnowac z wiekszych zarobkow
  • Odpowiedz
@gracilis: ale dlaczego? wmowiłeś sobie, ze cos znaczysz, ze to co robisz ma jakis wyzszy cel. Spełnianie sie w pracy xD zastanow sie nad tymze pracujesz na kogos robiac kloca. Jestes XXI wiecznym odpowienikiem robotnika w fabryce tekstylnej w Łodzi. Gratuluje ze pracujesz w domu maklerskim w banku tak jak 10000 innych ludzi. Myslisz ze to co robisz jest wazne bo dostaniesz 8k bruddo czyli 2 pensje minimalne? Z horyzontem na
  • Odpowiedz
@gracilis neetuje na dziewczynie. Nie idzie na specke bo jest jak piszesz. Pójdzie na specke to zarobki przynajmniej 4 razy w dół. Jedyne czym można dorobić to dyżury, w nocnej opiece (2k za jeden, wojewódzkie).
  • Odpowiedz