Wpis z mikrobloga

(czy kastety są legalne?)


@Chicane:
Nie są, trzeba mieć na nie zezwolenie a równocześnie brak jest jakichkolwiek wytycznych w przepisach, jak je uzyskać, co oznacza, że Policja ma w tej kwestii dowolną uznaniowość, więc nie wydaje takich pozwoleń (bo nie musi).
  • Odpowiedz
@Chicane: Wszystkie wymienione przedmioty wymagają siły fizycznej, sprawności i umiejętności, żeby były skuteczne.
Co zrobisz z tym kubotanem?
Skoro się pytasz, to znaczy że nie wiesz. A to znaczy, że zostaje Ci ucieczka wspomagana gazem pieprzowym.

PS.
Zaraz pewnie znajdzie się "ekspert" od pałek teleskopowych, który taką dostał, miał siniaczka i się popłakał... i który nie ma pojęcia, jak wygląda prawdziwa walka.
Wyobraź sobie, że jesteś w klatce z najgorszym, najsłabszym
  • Odpowiedz
@Polinik nie do konca prawda - nie ma uznaniowosci

jezeli nie jestes chory psychicznie, to nie ma przeslanek do nie wydania pozwolenia/ zgody

tak samo jest z bronia palna - ale tam oczywiscie przepisy precyzuja dokladniej co mozna i gdzie
  • Odpowiedz
bzdura - nie ma uznaniowosci

tak samo jest z bronia palna


@Rudy_Bigos_2:
Z bronią palną, owszem, nie ma uznaniowości (dla kilku konkretnych celów, w innych wciąż jest). UoBiA wymaga również ważnej przyczyny do posiadania broni oraz wymienia wymienia ważne przyczyny posiadania broni dla kilku konkretnych celów.
Jak się je spełnia -- to Policja nie może ich nie uznać.

Wymienia też, jaki zakres broni można do tych konkretnych celów, na podstawie tych
  • Odpowiedz
@Polinik wystarczy dobra argumentacja, poparcie tego badaniami czy czyms podobnym i gotowe

troche sie w Polsce zmienilo - i jednak sporo rzeczy jest mozliwych do zalatwienia - potrzeba tylko dobrego argumentu, a nie " #!$%@? #!$%@? chce kastet"
  • Odpowiedz
@Rudy_Bigos_2:
"i gotowe" XDDD Powodzenia, nawet na broń palną do celów ochrony osobistej nie wydają (wystarczy spojrzeć na statystyki), nawet jak ktoś ma kilka sztuk na sportowe, ale luz "gotowe". XD

I przypominam, że twierdzisz, że w kwestii kastetu nie ma uznaniowości, a nie czy łaskawym okiem patrzą na wnioski, które mogą odrzucić -- chyba, że już szybciutko zmieniłeś zdanie. XD
Dajesz, rób kolejnego fikołka. XD
  • Odpowiedz
@Polinik bron palna do ochrony osobistej to co innego niz kastet dla siebie - nie rob fikolkow..

zeby dostac bron palna do obrony musisz wykazac, ze jestes w stalym zagrozeniu - a to dosyc ciezko udowodnic

i nadal twierdze, ze nie ma uznaniowosci - uznaniowosc to dobra wola komendanta mimo spelnienia warunkow, a ja sadze ze tego nie ma

posiadam bron palna do celow sportowych, i bylo ja uzyskac bardzo latwo -
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ScypioAfricanus @darek-jg @Polinik @Z_dupy_strzelec @Rudy_Bigos_2

dobra panowie, ja rozumiem że użyć trzeba umieć, najlepiej uciekać, gaz mam... ale zakładając że nie mam wyjścia i nie dam rady uciec, to co z tych rzeczy najlepiej posiadać? nie boje się odpowiedzialności jeśli kadetem komuś złamie szczękę, przynajmniej może życie sobie uratuję wcześniej. co zatem najbardziej skuteczne?
  • Odpowiedz
posiadam bron palna do celow sportowych, i bylo ja uzyskac bardzo latwo - wystarczyla dobra argumentacja, wywiad srodowiskowy, i sam zawod


@Rudy_Bigos_2:

Posiadasz a nie znasz przepisów, na podstawie których dostałeś pozwolenie?
Ja też posiadam, to żadne osiągnięcie.

Jeszcze raz: żeby dostać pozwolenie na broń należy (między innymi) wykazać, że posiada się ważną przyczynę dla posiadania broni.
Dla celów łowieckich, sportowych i kolekcjonerskich ustawa wprost wymienia, jakie są te przyczyny (np.
  • Odpowiedz
co zatem najbardziej skuteczne?


@Chicane:
Powiedziałbym, że to co najlepiej umiesz używać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kubotan wydaje się być wygodny w codziennym noszeniu, nie rzuca się w oczy, nie jest zabronione posiadanie go. Jak się będzie umiało go w sytuacji podbramkowej w stresie wyciągnąć, złapać i użyć -- to może być skutecznym narzędziem, ale trzeba to jednak przećwiczyć.
  • Odpowiedz
uwazam, ze tak samo jest z kastetem - jezeli opiszesz, uargumentujesz potrzebe i sens posiadania - to komendant nie ma powodow do niewydania, moze mieszkam w dziwnym miejscu


@Rudy_Bigos_2: to, że tak uważasz to nie znaczy, że tak jest.
Wbrew pozorom pozwolenie na broń palna jest łatwiej uzyskać niż pozwolenie na kusze, czy właśnie kastet.
Głównie dlatego, że nie ma jasno określonych procedur i celów posiadanie tego rodzaju broni.
Niektóre komendy
  • Odpowiedz
porownanie kuszy do kastetu ..


@Rudy_Bigos_2: zdajesz sobie sprawę, że te dwa rodzaje broni są sklasyfikowane w tym samym punkcie w ubojce i procedura uzyskania pozwolenia na oba jest taka sama?

Podajesz dowód anegdotyczny.
Ja znam ludzi co mają pozwolenie do ochrony osobistej, to znaczy, że nie ma w tej kwestii uznaniowości?
Może akurat twój kolega ma spoko komendanta powiatowego/miejskiego i wydał mu takie pozwolenie, ale to nic nie znaczy.

"narzędzia
  • Odpowiedz