Wpis z mikrobloga

@tylkoponsfw: Jak masz ocd to staraj się wbrew sb. olewać to gówno i nie powtarzać nic. Nie walcz z tym tylko olewaj aż samo minie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Także z 2-3 lata zabawy i rozkminiaj zapisuj co się stało jak tego nie odwalasz co tam sb. wkręciłeś. Długo masz ten syf ? Jedynie nie analizuj tych głupot co odwalasz, jak coś to co się stało jak
Zwierz33 - @tylkoponsfw: Jak masz ocd to staraj się wbrew sb. olewać to gówno i nie p...
@rekkin: No ta. Ale ciężko jest z psychiką w połączeniu z brakiem znajomych, izolacją społeczną i siedzeniem w domu. A OCD ciężko się leczy.
@zielonykszak: we wszystkim, to ciężko wytłumaczyć ale najbardziej męczą mnie rytuały jak np. chcę napisać post na tagu przegryw to muszę wejść na mikroblog kilka razy później na ulubione i znów na mikroblog i dopiero wtedy na tag przegryw i oczywiście po drodze coś #!$%@?ę i
@Zwierz33: Kilkanaście lat. Wiesz łatwiej by się walczyło z OCD gdybym nie miał depresji i fobii społecznej, a jak teraz bym nie robił rytuałów i przestał wykonywać wszystko związane z OCD to bym chyba och*jał w ciągu 24h z dodatkowych lęków i natrętnych myśli, które by mnie wykańczały. Dzięki za słowa otuchy i porady.
@tylkoponsfw: OCD jest jak wsza na jajach, im więcej będziesz powtarzać jakiś głupot tym więcej będzie rytuałów aż wreszcie nie ruszysz się z miejsca więc poważnie rób na odwrót niż sb. wkręciłeś. To nic innego jak wzorce myśli + nawyki, za każdym razem jak to powtarzasz to wzmacniasz to gówno. Jeśli nie zrobisz jak piszę to nigdy z tego nie wyjdziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tylkoponsfw: Też mam OCD ale chyba aż tak nie #!$%@? mi życia jak tobie. W moim przypadku to fobia spoleczna jest dużo gorsza ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Chociaż raz na jakiś czas np zdarza mi się czytać wikipedie przez 2-3 dni aż zgłebie temat który mnie zainteresuje w 100% bo inaczej mnie to męczy stresuje i nie mogę normalnie nawet zasnąć. #!$%@? to jest w chui
@tylkoponsfw: Myślę że, fobia i depresja to wynik OCD a ten syf często robi się z problemów i stresu jak ktoś ma za dużo, przemoc w szkole regularna, możliwe że, prochy czasami, alko za dużo albo sterydy bo ingerują w hormony a te mają wpływ na wszystko np. za dużo kortyzolu itd... i lecisz bardziej w stronę deprechy a teść spada czyli źle. Różne przyczyny... ale to nie istotne. Musisz stary
@pawel030: Myślę że, dużo ludzi może to mieć a ignorowanie to jedyna droga żeby się tego dziadostwa pozbyć, jak jak z fajkami, alko czy prochami. Można stosować różne techniki, leki ale i tak wszystko sprowadza się do tego żeby ignorować te szkodliwe nawyki i tyle. Tylko to działa, bo osłabia wzorce w mózgu aż z czasem słabną, zanikają i problem znika. Właściwie jakby to tak przeanalizować to tak jest ze wszystkim