Wpis z mikrobloga

Patrząc na to co mówi coraz to więcej osób, chyba już jest jasne dlaczego Rosja tak intensywnie broni terenu przed swoimi głównymi liniami obrony. Otóż oni prawdopodobnie nie mają odwodów i brakuje im ludzi, więc za wszelką cenę nie chcą Ukraińców do nich dopuścić. Dziś wspomina o tym ISW, że jakiś generał chciał zrotować żołnierzy i dostał w nagrodę dymisję xD Blinken wczoraj dał ciekawą wypowiedź. Stwierdził że to jest nadal wczesna faza wojny, i będziemy [ją] widzieć przez najbliższe tygodnie jak i miesiące a Rosja zbudowała solidną obronę. Stwierdził że Ukraina ma wszystko co jej potrzebne do osiągnięcia sukcesu (zapomniał o przewadze w powietrzu xD) i że jest przekonany że w nadchodzących tygodniach <zaangażowanie> Ukrainy i jej praca będzie widoczna.

To by też pasowało do niektórych tez, że Ukraina sobie powoli idzie do przodu, wyczerpując wojska Rosyjskie.

Ja tam mam cichą nadzieję, że USA i NATO przewidziały wysadzenie tej tamy, i tak na prawdę teraz to jest taka "zabawa" aż będą mogli zrobić desant omijając linie wybudowane przez Ruskich.

Pożyjemy zobaczymy.

#wojna #rosja #ukraina
  • 8
@RafDan: dość ciekawa teoria. Wydaje mi się, że Rosjanie mogą się tak bronić bo wiedzą, że niedługo może dość do jakiegoś zawieszenia broni i rozmów. Ale no jak piszesz czas pokaże, zbyt dużo tu niewiadomych.
aż będą mogli zrobić desant omijając linie wybudowane przez Ruskich.


@RafDan: Czy jakikolwiek ekspert/OSINTowiec lub ktokolwiek inny analizował lub mówił o możliwym desancie? Nigdzie się na to nie natknąłem, i osobiście trochę wątpię żeby Ukraińcy dokonali dużego desantu, który musiałby uwzględnić ciężki sprzęt i ciągłe dostawy. I to wszystko pod ostrzałem artylerii. Oczywiście mogą robić dalej takie same desanty jak przy moście Antonowskim i próbować niszczyć artylerię jednostkami specjalnymi.

Wszystkie takie
@jacek007g: uf... różni. Ostatnio czytałem u Wolskiego że wkrótce obie strony będą musiały podjąć decyzje co zrobić, bo to koryto będzie już na tyle wyschnięte że będą możliwe akcje. Stwierdził że prawdopodobnie obie strony będą wysyłały tam wojska do pilnowania. Większość podaje termin późnego sierpnia.
zapomniał o przewadze w powietrzu xD


@RafDan:

O niczym nie zapomniał. USA testuje w małej skali swoją nową doktrynę wojenną, która nie zakłada przewagi w powietrzu jak do tej pory.
@Jin: No, i pewnie jeszcze testuje atak przy braku wystarczającej ilości amunicji artyleryjskiej, i brakiem OPL nad linią frontu (tutaj testuje czy rosyjskie helikoptery i bomby naprowadzane naprawdę są celne).

Daj pan spokój.