Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że chciałbym mieć informacje o położeniu bramy garażowej czy jest zamknięta czy otwarta. Kupuję sobie czujnik zbliżeniowy, montuję go do bramy. Jeśli brama będzie otwarta to owy czujnik to wykryje tylko co musiałbym dokupić, żeby ten sygnał był przetworzony i podany dalej najlepiej na telefon. Co trzeba szukać, jakich sterowników?
#programowanie
#elektronika
  • 6
  • Odpowiedz
@timo1990: możesz kupić dowolny czujnik otwarcia drzwi z systemu smart home. Jak poszczególne części się od siebie oddalą, to zostanie wykonana akcja w danej aplikacji.
  • Odpowiedz
  • 0
@goferek: Dzięki za odpowiedź, wpisałem to co napisałeś i zaledwie 20 zł takie cudo kosztuje, pytanie czy te powiadomienia na telefon to trzeba coś opłacać czy muszę być w tej samej sieci WiFi?
Ja mam taki czujnik magnetyczny, który właśnie działa na zasadzie oddalania się i przybliżania. Ma trzy przewodu NO, NC i COM. Żeby do tego osprzęt dokupywać to gra nie warta świeczki tylko gotowy czujnik typu
https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/inteligentny-dom/detektory/czujnik-otwarcia-drzwi-i-okien-sonoff-dw2-rf?gclid=Cj0KCQjwnrmlBhDHARIsADJ5b_nRJsntWt_4yA3_5bp1-N2CI7Iz_uP15Brfa-fHIUUemk1hr2rlogsaAryIEALw_wcB
  • Odpowiedz
@timo1990: nie trzeba dopłacać. Doczytaj o danym systemie, najlepiej szukając instrukcji. Często sam czujnik nie wystarczy i wymaga dodatkowo jakiegoś urządzenia-bramki które będzie stanowiło pośrednika między czujnikiem a aplikacją.
  • Odpowiedz