Wpis z mikrobloga

Kredyt 2% funkcjonuje na rynku od 10 dni i wzbudził niemałe zainteresowanie. Oferty po uwzględnieniu dopłat wynoszą około 2.5%, jednak banki chcą dodatkowo zarobić i czeka nas prowizja lub ubezpieczenie w formie prowizji, która nie może być kredytowana. Średnio 2-3%. 4 najpopularniejsze banki to Pekao, PKO, Alior i Velo. Dwóch hegemonów oraz dwa banki specjalizujące się w trudniejszych klientach.

Poświęciłem kilka artykułów na wytłumaczenie zależności między drogim, niedziałającym ubezpieczeniem, a łącznym kosztem kredytu(link w opisie). Poradnik ten jest bardzo aktualny do Bezpiecznego Kredytu 2%, ponieważ kredyt ten jest po prostu hipoteką o czasowo stałym oprocentowaniu z ratami malejącymi. Program już funkcjonuje i potwierdziły się przypuszczenia o dodatkowym dużym ułatwieniu, równie przełomowym co same dopłaty do rat. Pierwszy raz od lat 2005-2008 można wziąć kredyt bez wkładu własnego dzięki gwarancji BGK, dodatkowo na preferencyjnej zdolności. Jednym, bardzo ryzykownym programem zniesiono bariery wkładu własnego, wysokiej raty oraz braku zdolności. Co o tym sądzicie? Czy to nie zbyt gwałtowne działania, które destabilizująco wpłyną na rynek mieszkaniowy w Polsce?

Na wszelkie pytania odpowiedzi znajdują się pod linkiem bit.ly/kredyt2procent, a także regularnie odpowiadam na priv oraz w komentarzu. Zachęcam do skorzystania z moich usług w temacie Bezpiecznego Kredytu 2%, doradztwo w tym zakresie to dodatkowy spokój oraz wiedza, a nie ponosicie za to żadnego dodatkowego kosztu.

  • 22
@droetker4 jako akcjonariusz np. mam 20% zniżki w pzu i od tego zacząłem podróż w porównywaniu cen, jak będę bliżej podpisania umowy to się odezwę na pewno!
dzięki za info, bo szukałem jakiegoś brokera, ale zbieram sobie owu narazie (bo to na luzie mogę znaleźć w google) i czytam w wolnej chwili, więc jeśli nie brać pod uwagę ceny ubezpieczenia a po prostu najmniejszą liczbę wyłączeń/najbardziej uczciwa umowa i najlepsze zasady to
@andy88 NN to najlepsze ubezpieczenia wypadkowe, urazowe etc. ale nie oferują ani taniego klasycznego ubezpieczenia na życie, ani wariantu degresywnego, który pod hipotekę jest optymalny oraz akceptowany przez banki