Wpis z mikrobloga

Hej, pomóżcie bo już wysiadam. Zaczynam przygodę z ultra i szukam jakiejś nawigacji tak bym nie musiał nic przez 3 lata nowego szukać. W tym roku planuję na razie rajd w którym chcę się zmieścić w 20 godzin ale marzy mi się kiedyś Wisła1200. Cenowo fajnie wygląda igs630, ale niby są tylko mapy producenta. Ściągnąłem sobie je ze strony i widzę, że to jest normalny format openstreetmap to czy nie da się wiec wgrać swoich? Najlepszy by był oczywiście edge 1040, ale koszt trochę duży. Edge 530 ma znośną cenę, ale to już już jednak poprzednia generacja. Myślę by zimą sobie kupić trenażer. Czy tutaj garmin mi coś da czy licznik nie ma za bardzo w tym sensu? Kiedyś myślałem jeszcze o lezyne ze względu na baterię. Karoo odpada bo to tylko 15h na baterii. Jest jeszcze opcja aby przemęczyć się ten rok na telefonie z powerbankiem, ale nie wiem czy to mi wytrzyma 20 godzin.
#gravel #rower #ultramaraton #wisla1200 #garmin #igpsport
  • 5
  • Odpowiedz
Edge 530 ma znośną cenę, ale to już już jednak poprzednia generacja.


@spamer: sterowanie tym jest trochę upośledzone, ale na plus jest fakt, że jest aktywne community i masz kilka różnych map, jak hike-and-bike, osmapa i jeszcze jakieś. Ma wifi, dzięki czemu wszystko fajnie synchronizuje się jak tylko przekroczysz próg domu. Na plus na pewno jest też udostępnianie aktywności: Garmin przesyła dane GPS po bluetooth do telefonu. Nie żre to tyle
  • Odpowiedz
@spamer: Miałem podpięte tętno z zegarka i automatyczną jasność ekranu. Zakładam że obie te rzeczy miały znaczący wpływ na pobór energii.

A gdzie deklarowane 20?

Edge 530 will get up to 20 hours of battery life while using GPS


Jeśli masz "up to", to zawsze bierz to z dużym przymróżeniem oka. 20 godzin to pewnie na maxymalnie przyciemnionym ekranie z wyłączoną łącznością BT i wifi, bez żadnych czujników. Raczej nie do
  • Odpowiedz
@spamer: na utra od trzech lat używam bolta v1, ale też jeździłem na roam v1 i uważam że jest idealny na ultra :]
Z ludźmi rozmawiałem to bardzo dużo narzekało na garminy, łącznie z tym że niektórym zmieniały trasy podczas jazdy. Roam spokojnie trzymał cały dzień do rana do nocy.
  • Odpowiedz