Wpis z mikrobloga

Siema
Zamierzam kupić używane auto gdzieś w okolicy 4-9k, rocznik 2000-2007. Wybór padł miedzy skodą fabią a peugoetem 206 (może coś innego polecicie). Co byście polecili, albo odradzili. Zależy mi na hatchbeku 5 drzwiowym, żeby w miare przyśpieszał (obecne auto cinqucento 700), żeby podłoga i progi w tej cenie po latach były ok i ogólnie ceny eksploatacji były średnie i auto nie stało cały czas u mechanika czyli w miare bezawaryjne. Auto będzie na codzienny dojazd do pracy w jedną strone 10km i od czasu do czasu gdzieś 100km max w jedną strone. #motoryzacja #auto #samochody

Co polecacie

  • Skoda fabia (rocznik 2000-2007) 44.6% (58)
  • Peugeout (rocznik 2000-2007) 22.3% (29)
  • Szukaj czegoś innego 33.1% (43)

Oddanych głosów: 130

  • 21
  • Odpowiedz
@Soobes powtorze jeszcze raz jak pod kazdym takim wpisem. Nie skupiaj sie na modelu tylko egzemplarzu w takim budzecie. Przygotuj sobie tez pare groszy na „pakiet startowy”.
  • Odpowiedz
@Soobes: Dołóż dwa tysie i kup clio 3, 1.6 k4m silnik. Zbiera się nie najgorzej bo lekki, klima jest, naprawy tanie jak barszcz jak już jakimś cudem się popsuje(na pewno nic w silniku chyba ze jakies duperele raz na kilakdziesiat tysiecy za max 200zł) no i wyposażenie, doswietlanie zakretów, skórę niektóre mają, grzaną dupę. Przepaść między fabią czy peugeotami. Rdzy w tych samochodach nie ma - zero. I są komfortowe, w
  • Odpowiedz
@Soobes a pezota 206 mialem kilkanascie lat temu ja plus kilka osob z otoczenia i zawsze sie cos w nich #!$%@? tak ze szly do zyda
  • Odpowiedz
@Soobes: pugi 206 to dziadostwo.
Fabia bardzo fajne auto ma swoje wady jak kazde ale nie dotyczy to awaryjności.

Rok temu z górką taka kupiłem. Zadowolony jestem. Zwłaszcza z tego że się nie psuje i działa a nie non stop trzeba coś robić jak np w oplu.

Jak chcesz, żeby jechało to szukaj tylko i wyłącznie 1.9 TDI. Dasz dobry olej do silnika to na mieście zamkniesz się w 6L Wychodzi
  • Odpowiedz
@specjalista_gamoniu: vag to #!$%@? jak ma lata...tyle vagów co przerobiłem i w każdego trzeba kasę prędzej czy później pakować..no i rdzewieją jak #!$%@?. Z podobnych roczników miałem golfa 5 i clio 3...golf młodszy o 1.5 roku, w clio brak jakiejkolwiek rdzy, każda naprawa mieści się w 500zł, w golfie dziury w progach i innych częściach, wymiany co chwile a to wtrysków, a to elektryki, a to jakieś czujniki...dobrze, że to sprzedałem
  • Odpowiedz
@Soobes: jak ktoś wyżej wspomniał Clio 3 będzie idealne, silniki spoko, rdzy nie ma, wyposażenie jak na ten segment idzie wyrwać całkiem spoko, ja tam polecam, choć sam mam Clio 4 do śmigania na codzien i jest w pyte
  • Odpowiedz
@Soobes: Tam chyba nie ma złych silników benzynowych. Ja miałem 1.6 110km i tak jak ktoś juz pisał, w takim piździku nawet dynamicznie można się przemieszczać.

1.5dci to król spalania no ale wiadomo trzeba być przygotowanym na ewentualne drogie naprawy diesla.
  • Odpowiedz
@Soobes: Skodę zrobi ci każdy w miarę trzeźwy kowal, gdzie na wsi ktokolwiek miał kiedyś VAGa, bo to wszystko te same elementy. Z peżem będziesz się bujał po TAKICH FANCY FAJNYCH MECHANIKACH WIESZ JA MAM DOBREGO 640KM OD DOMU, ALE SZYBKO ROBI, TANIO TYLKO HOLIPKA MA TERMINY NA 2025 ROK DOPIERO ALE MUWIE CI JAK MI ZROBIŁ ELEKTRYKE....
  • Odpowiedz
@Soobes: Peugeot 206 nie powinien być zardzewiały, bo one mają dobrą blachę. Chyba, że był naprawiany blacharsko. Pewnie był, więc i korozja będzie tam, gdzie był #!$%@?.
W twoim przypadku najlepiej byłoby mieć gaz, ale benzynowe siniki w tych autach to lipa.
Ja miałem diesla 1.4 i nie mogę na niego złego słowa powiedzieć. Spalanie około 4 litrów. Więc porównywalnie do gazu.

Fabia w tym wieku na 100% będzie miała już
  • Odpowiedz
@Soobes peżo bym odrzucił, jest wśród znajomych i ma nienajlepszą opinię. Z innych propozycji to poleciłbym Mitsubishi Carismę, te które jeszcze jeżdżą i nie zgniły to dobre egzemplarze. Tanie naprawy i mała awaryjność. Mój 22 latek praktycznie nie ma rdzy. Silnik 1.6 103 KM jest dynamiczny i trwały.
  • Odpowiedz
@Soobes: skąd jesteś? Mam na sprzedaz citroena c3 1.4 hdi 2006 r., mega oszczędne spalanie, auto wymaga juz poprawek lakierniczych, ale progi zdrowe. Jak cos to wbijaj na pw po szczegóły
  • Odpowiedz