Wpis z mikrobloga

@Niemamwiedzy: alle grozi mu kara więzienia, a ma skłonności do lekceważenia zakazów, więc nic się nie stanie gdyby posiedział w areszcie tymczasowym, zostaje to wliczone do kary, a tak nie zabije nikogo w tym czasie.
Jeżeli by teraz zabił to sędzia powinna odpowiadać za współudział
jakie wbrew przepisom, gość jest sprawcą zabójstwa


@heniek_8: nie jest, zabójstwo to zupełnie inny paragraf i nie należy.

Każdy sprawca przestępstwa może potencjalnie uciec z kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chodzi o realna możliwość.

Ale rozumiem, że chcesz chłopu płacić odszkodowanie za bezprawny areszt
@SolarisYob: jest sprawcą, na razie podejrzanym czy oskarżonym, ale nie ma tu wielu wątpliwości

pokaż mi przepis że nie wolno go aresztować :)

tymczasowe aresztowanie powinno nastąpić tylko wtedy, gdy zebrane dowody wskazują na „duże prawdopodobieństwo”, że oskarżony popełnił przestępstwo
Ale rozumiem, że chcesz chłopu płacić odszkodowanie za bezprawny areszt


@Tamerlan: no pewnie że chcę
Piszesz że każdy sprawcą przestępstwa może uciec - tak ale nie za każde przestępstwo grozi kara więzienia
Więc jeżeli gostek by zatankował bez płacenia, to jest inny kaliber niż jak kogoś zabił. I to jeszcze lekceważąc zakaz prowadzenia.
Bo teraz to na pewno trafi do więzienia*, więc mu odliczą te 3 miesiące, a przy benzynie pewnie
@heniek_8: chłopie, alimenty od ciebie też bym miał orzekać na podstawie tego co wszyscy oczekuja, w oderwaniu od realnych kosztów utrzymania dzieci ;)?

Zresztą, sam wymiar kary nie jest jedyną przesłanka stosowania aresztu.

Ja mam nadzieję, że gosciu będzie miał maksymalny wymiar kary za to co #!$%@?, ale po uczciwym procesie. Nie wcześniej.
@Tamerlan: tak ale kto powie że areszt był bezprawny? typ miał zabrane prawo jazdy i dalej jeździł, zabijając ludzi
Tu nawet Strasburg mu nie pomoże
Chyba że jest jawny przepis że nie wolno aresztować za takie rzeczy
@Tamerlan: rozpiętość tego co wyprawiają sądy, jednego aresztują i przedłużają o kilka lat, innego nie aresztują mimo że zabija ludzi, jest o wiele szersza niż moje widzimisię
No ale dobrze poczekamy na finał tej sprawy, jak dostanie odszkodowanie to ja stawiam
@heniek_8: problem w tym, że prawo mamy jedno, a areszt wbrew sugestiom ziobry, nie służy karaniu sprawcy. Kara przyjdzie i oby byla adekwatna.

A co do reszty: jakbym w swoim życiu zawodowym przejmował się sędziowskimi głupotami, to bym musiał zmienić zawód ( ͡° ͜ʖ ͡°)