Wpis z mikrobloga

Taka sprawa #pcmasterrace. Kiedyś do kopania chia kupiłem Z640 i wyposażyłem w 128GB ramu i 2x Xeon E5-2658Av3. Potem jak miałem przez chwilę montażystę to wpadła karta RTX2060 12GB. Na co można wykorzystać teraz ten sprzęt?
Filmy na YT montuję na #macbook oraz moim gierkowym sprzętem: RTX2080Ti + i9 9900k.
Postawić sobie z tego #nas na #truenas? Czy jakoś wykorzystać do YT/twitcha? A może zrobić z tego maszynę pod #docker pod #programowanie zamiast trzymać projekty na maszynach lokalnych?
Co mirki sądzicie? Nie chce mi się pierdzielić ze sprzedażą, ale chciałbym tą maszynkę jakoś wykorzystać.
  • 2
  • Odpowiedz
@kamillus: Masz wiele możliwości. Możesz z tego NAS zrobić za pomocą TrueNAS/OMV. To daje duże pole bo możesz mieć na tym NAS a za pomocą pluginów/Dockera możesz mieć swoje multimedialne centrum rozrywki, jakiś pobierak plików z torrentów, przesyłanie plików, możesz mieć swojego office jak wgrasz na dockerze Nextclouda z Nextcloud Office.

Można też swój serwer maila postawić i podpiąć pod domenę, ale tu akurat musiałbyś mieć IP na zewnątrz z DMZ
  • Odpowiedz
  • 1
@MWittmann: akurat zewnętrzne IP to nie problem. Torrenty i inne warezy mnie nie interesują. Póki co zastanawiam się żeby używać tego jako maszyny do streamingu z przechowalnią plików i nagrań :D
  • Odpowiedz