Wpis z mikrobloga

Siemka, po wypróbowaniu około 100 zapachów (zdaję sobie sprawę, że to tylko kropla w morzu) w formie dekantów/flakonów, skłaniam się ku zakupowi kilku flaszek ulubionych pozycji. Kupowanie nowych zapachów, nawet tych bardzo lubianych nie przynosi mi już tej euforii co na początku. Myślę sobie - fajne, ale jednak nie to co <tutaj wpisz swojego ulubieńca>. Z tego powodu chciałbym stworzyć swoją kolekcję a dekanty kupować bardziej sporadycznie, żeby mimo wszystko poznawać coś co mnie zainteresuje.

Wszystko byłoby super, gdyby nie fakt, że ubzdurałem sobie mieć po perfumy na każdą porę roku i okoliczność. Czuje, że czegoś tutaj brakuje (rozsądku?)... Co byście mi doradzili i jak u Was wygląda podejście do tego tematu? Oto moja lista ulubionych perfum:

Wiosna:
- Tom Ford - Beau de Jour
- Essential Parfums - Bois Imperial

Lato:
- Nautica - Voyage
- (?)

Jesień:
- Dior - Homme Intense
- Dior - Eau Sauvage Parfum 2017
- Mancera - Intense Cedrat Boise

Zima:
- Azzaro - The Most Wanted Parfum
- Jean Paul Gaultier - Ultra Male

Chętnie przeczytam o Waszych próbach odejścia od perfumowego szału zakupowego i sposobach redukcji do kilku zapachów.

P.S. Nie potrafię się ograniczyć tak jak Jeremiasz przykazuje, czyli tylko do zapachu świeżego, słodkiego i oficjalnego XD To dla mnie za mało, zbyt bardzo polubiłem to hobby.

#perfumy
polakrobak123 - Siemka, po wypróbowaniu około 100 zapachów (zdaję sobie sprawę, że to...

źródło: wykop

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@polakrobak123: ograniczenie nawet do 10 flakonów większości z tagu znaczyłoby wypieprzenie większości kolekcji XD
uważam że twój sposób na posiadanie zakupów jest bardzo rozsądny i fajne wybory masz ale wywaliłbym nautice voyage na rzecz jakiegoś innego świeżaka na lato przez jej okropne parametry, chyba że na tobie trzyma dobrze to wtedy super
  • Odpowiedz
Moje top 5:
1.Bois Imperial
2.MAB Ganymede
3.Nishane Hacivat
4.Dior Fahrenheit EDT
5. Szukam jakiegoś slodziaka na zimę/chłodniejsze wieczory, ale jeszcze nie znalazłem takiego który by mnie zadowolił, jak znajdę to myślę że na tej 5 bym objechał.

Kolejność przypadkowa.
  • Odpowiedz
@polakrobak123: po Twoich wyborach, poleciłbym (jak zawsze, wszystko subiektywne):

Jesień/Zima:
Dior Homme Parfum (potężny zawodnik)
TF Ombre Leather

Lato (parametry dyskusyjne, ale taki los letniaczków chyba):
Dior Homme Cologne
Chanel Allure Homme Edition Blanche EdP
Armani Prive - Vétiver d'Hiver

Wszystkie pory roku, tylko nie lato:
PdM - Layton

Pewnie wrzuciłbym jeszcze jakiś niebieski zapach, osobiście bardzo lubię YSL La Nuit de L'Homme Bleu Électrique - mega uniwersalny, można go użyć
  • Odpowiedz
@polakrobak123: myśle żę tak będzie lepiej jeśli chodzi o lato, przynajmniej parametry będziesz miał lepsze
chyba że to ja tak jestem uprzedzony do nautici, wszędzie zachwalają a to w sumie całkiem dobry zapach ale z parametrami wody
  • Odpowiedz
@skshyp: dzięki za miłe słowa i propozycje. Akurat większość miałem okazje testować, ubolewam nad Bleu Electrique, nie wiem co ten YSL odwalił :/ Lubie np. Chanela, ale trochę nudny jak dla mnie. A Homme Parfum mocarz totalny XD Płaszcz na kolejny sezon mi pachniał jak wyjmowałem po roku z szafy haha
  • Odpowiedz
@loopie96: po głowie chodzi mi jeszcze Issey Miyake (któryś xD), YSL Y, lub coś z wetywerią, ale to myślę, że dopiero do następnego sezonu mi się wyklaruje. Mimo wszystko w słodkich ulepach łatwiej mi cokolwiek wybrać
  • Odpowiedz
@polakrobak123: Podszedłem podobnie, po 2 zapachy na daną porę roku z zapasem na 2 dodatkowe uniwersalne fanaberie, tak by całość nie przekroczyła nigdy 10 sztuk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

U mnie to wygląda obecnie tak:
Wiosna - Versace Dylan Blue, Armaf CDNIM EDP
Lato - Versace Man Eau Fraiche (polecam mocno, nawet parametry pozytywnie mnie zaskoczyły), Rasasi Hawas (to rownież moja osobista topka, także pod względem parametrów)
  • Odpowiedz
@sir_pioter: o stary, mam wszystkie oprócz mercedesa XD Wszystkie lubię i dałbym w zależności od zapachu między 7-9/10, ale czegoś mi delikatnie brakuje w nich. Zanim powoli uzbieram kolekcję, to na odmianę zużyję m.in te pozycje. Też się zgadzam z opcją 10 flakonów. Mega fajny zestaw, plusik :D
  • Odpowiedz
@polakrobak123: Mercedes mi pozytywnie zrył banie, że tak dobra rzecz może być od marki samochodowej, te opinie o jednej z najlepszych designerskich wanilii mogą mieć dużo prawdy w sobie, także polecam nadrobić :D
Dzięki!
  • Odpowiedz
@polakrobak123:
jakbym miał stworzyć sobie zestaw po flakonie na każdą okazję/porę roku, to by było pewnie coś takiego:

wiosna: ysl y edp
lato: chanel allure homme sport
jesień: dior homme intense
zima: ea stronger with you absolutley
formalne wyjście: tom ford tobacco vanille
casualowe wyjście: versace eros flame
randki: ysl la luit de l'homme edt/ bleu electricque
specjalne okazje: lv ombre nomade (tu może być dekant, bo to rzadkie okazje)
  • Odpowiedz
@afc85: bardzo fajne opcje, większość znam. Testowałem EA Intensely a nie wiem jak wypada Absolutely, z tego co słyszałem Twój jest lepszy. Czy masz może porównanie? Generalnie jak dla mnie bardzo podobne do Azzaro The Most Wanted Parfum, których z pewnością nie wymienię, emocjonalnie się do nich przywiązałem xD
  • Odpowiedz
@polakrobak123:

absolutley ma oprócz wanilii i kasztanów nutę rumu i super mi to siedzi w okresie świąteczno/noworocznym no i najbardziej mi się podoba z tych które próbowałem, czyli podstawowej wersji, absolutley i intensely, choć wszystkie są fajne
  • Odpowiedz