Wpis z mikrobloga

Po licznych dniach nauki hiszpańskiego na duolingo w końcu przeprowadziłem pierwszą krótką rozmowę w tym języku
(póki co nie mogę wcisnąć żadnych lekcji z kimś do mojego grafiku, więc uczę się tylko samodzielnie).
Milongi, czyli takie 'potańcówki' tanga argentyńskiego, mają swoje zwyczaje - są puszczane trzy lub cztery piosenki (tanda), które należy zatańczyć z tą samą osobą, później jakiś nietangowy przerywnik muzyczny i kolejna tanda do której zaprasza się już kogoś innego.
No ale w trakcie takiej tandy, pomiędzy utworami, można sobie parę sekund pogawędzić z drugą osobą. I ostatnio miałem przyjemność zatańczyć z Argentynką. Korzystając z nabytych umiejętności pochwaliłem się od jak dawna uczę się hiszpańskiego, że kiedyś chcę pojechać do Buenos Aires, że świetnie się z nią tańczy oraz, że ma bardzo ładnego długiego konia.
(°°
#hiszpanski #duolingo #poznan
  • 16
  • Odpowiedz
@venomik: Cabello włosy i łatwo skojarzyć z pompowaną od lat medialnie "piosenkarką" Camillą Cabello. Że laska, włosy itp.
  • Odpowiedz
  • 0
@hellyea: 196 dni. Ale ja nigdy nie miałem talentu do języków, angielskiego w LO uczyłem się więcej pewnie niż wszystkich innych przedmiotów razem wziętych.
Więc cieszę się z drobnych rzeczy.
Zwłaszcza, że nigdy wcześniej nie miałem okazji pogadać po hiszpańsku

@Tfor Niestety nie kojarzę tej piosenkarki :(

@timek1119 Spróbuję tak zapamiętać. I nie mylić dla odmiany z kurczakiem ;)
  • Odpowiedz
@venomik: ciento trece- chyba. Liczby 10+ we własnym zakresie trochę patrzyłam jak się buduje, ale nie ćwiczyłam tego wcale, więc to z notatek wzięte. Trzebaby się za to wziąć
  • Odpowiedz
@hellyea: 196 dni here, mialam ostatnio mozliwosc porozmawiac z ekipa, ktora robila kolumbijskie jedzenie. Bylam w stanie na luzie sie porozumiewac. Fajnie widziec u siebie progres i moc zamienic kilka zdan z nativami. Gratulacje i powodzenia dalej!
  • Odpowiedz
@bestofluck: wg mnie duolingo jest ogólnie genialne. W angielskim przełamało moją „barierę milczenia” w 2-3 miesiące. Teraz gdzieś jadę i popełniam błędy, ale mówię swobodnie i nie przejmuję się, że nie zawsze super poprawnie. Zresztą za granicą inni też się tym nie przejmują :D wg mnie super tania i skuteczna metoda nauki.
  • Odpowiedz